Sur Yapı'dan İstanbul'a 8 Yeni Proje Daha Geliyor

Sur Yapı'dan İstanbul'a 8 Yeni Proje Daha Geliyor

2017 yılında da yatırımlarına devam edecek olan Sur Yapı daha önce birçok konut, ofis, marina ve AVM projelerine imza atmıştı. İstanbul’un Anadolu ve Avrupa yakasındaki 6 ayrı ilçesinde 8 yeni projeyi planlayan Sur Yapı bu sektörün en iddalı şirketlerinden biri olmaya devam edecek.

Son dönemde gayrimenkul ve AVM alanındaki atağıyla dikkat çeken Sur Yapı çalışmalarına ara vermeden devam ediyor. Yeni yılda İstanbul’un 6 ayrı ilçesinde 8 projeyi daha hayata geçirmek için yatırım planları yapıldı. Yapılması planlanan projelerin içeriğinde 2 bin 554 ü konut, 178 si dükkan olmak üzere toplamda 2732 bağımsız ünite inşa ediliyor olacak.

2017 yılında da yatırımlarına devam edecek olan Sur Yapı daha önce birçok konut, ofis, marina ve AVM projelerine imza atmıştı. İstanbul’un Anadolu ve Avrupa yakasındaki 6 ayrı ilçesinde 8 yeni projeyi planlayan Sur Yapı bu sektörün en iddalı şirketlerinden biri olmayı başarıyor. Genel olarak İstanbul’daki projelerle adından söz ettiren Sur Yapı önümüzdeki yıllarda Anadolu’ya da açılmayı amaçlıyor. Sur Yapı Yönetim Kurulu Başkan’ı Altan Elmas Anadolu'daki Karma projenin yanı sıra farklı sürpriz projeler yapılacağını açıkladı. 

Daha önce İstanbul’da  Kağıthane, Topkapı, Maltepe, gibi pek çok farklı ilçede boy gösteren Sur Yapı, önümüzdeki günlerde Bahçekent ve Koşuyolu projeleri için temel atmaya hazırlanıyor. Bahçekent’te Emlak Konut GYO’dan arsa üzerine yapılacak 600 milyon TL değerindeki proje kapsamında bin 100 konut inşa ediliyor olacak. Koşuyolu'nda yapılması planlanan projenin daha çok konut ağırlıklı olması öngörülüyor. Konut inşasının yanı sıra yeme-içme ile alakalı alanlar da yer alıyor olacak.

Sur Yapı

İstanbul’dan sonra Anadolu’da da büyüme yolunda olan Sur Yapı, Bursa’da yapımını üstlendiği büyük projesinde sona yaklaşıyor. Nilüfer ilçesinde konumlandırılan, Marka Rezidans ve AVM'nin inşası için 650 milyon dolarlık yatırım yapıldı. Sur Yapı imzasını taşıyan bu proje de 373 lüks rezidans yer alıyor olacak.

Kentsel dönüşüm çalışmaları kapsamında adeta yeniden inşa edilmeye başlanan İzmir’in Bayraklı ilçesine, Sur yapıdan 400 milyon dolarlık yatırım. 147 bin metrekarelik alan üzerinde yapılması planlanan ve içerisinde 100'e yakın mağazanın bulunacağı alışveriş merkezinin çalışmaları da devam ediyor. Kiralanabilir alanlarında bulunacağı proje sayesinde binlerce kişi içinde isdihdam imkanı sağlanmış olacak.

Anadolu’nun çeşitli yerlerinde gerçekleştirmrk üzere 1 milyar dolarlık yatırım planı olan firma, bu projelerini de 3 yıl gibi bir sürede yapmayı amaçlıyor. 

Sur Yapı'nın projelerinin büyük bir kısmı AVM inşaatları olduğundan şirketin kira gelirleri de bulunuyor. AVM kaynaklı kira gelirlerinin 100 milyon TL olduğunu açıklayan firmanın, 2016 yılı için hesaplanan cirosu da 600 milyon TL. Kira gelirlerini buna eklediklerinde geçen yıla oranla yüzde 15 büyüme gösteren şirkein önümüzdeki yıl içinde yüzde 25 büyümeyi hedefliyor.

Etiketler : Güncel