Stüdyo Daireler İçin Dekorasyon Önerileri

truck

Modern şehir hayatında birçok kişi, özellikle de bekarlar ve çocuksuz çiftler stüdyo daireleri tercih ediyor.

Modern şehir hayatında birçok kişi, özellikle de bekarlar ve çocuksuz çiftler stüdyo daireleri tercih ediyor. Ekonomik ve pratik açıdan oldukça kullanışlı olan stüdyo daireleri en iyi şekilde değerlendirmek için dekorasyon kararlarınızı verirken titizlik göstermeniz öneriliyor.

Günümüzün çok tercih edilen konut tiplerinden stüdyo dairelerin ekonomik olmaları, kolay temizlenmeleri, dekorasyonu için büyük meblağlara ihtiyaç duyulmaması gibi birçok avantajı bulunuyor. Özellikle gençler arasında sıklıkla tercih edilen stüdyo daireler, genellikle şehir merkezleri gibi elverişli lokasyonlarda yer alıyorlar. Stüdyo daireler popüler oldukça, birçok yeni emlak projesinde bu tip dairelere de yer veriliyor. Stüdyo daireler diğer daire tiplerine oranla daha küçük oldukları için dekorasyonları sırasında dikkat etmeniz gereken birkaç püf nokta bulunuyor.

Daireniz Ne Renk Olursa Olsun, Aydınlık Olsun!

Stüdyo Daireler İçin Dekorasyon Önerileri

Stüdyo daireler gibi küçük mekanlarda ışık ve renk önemli detaylar oluyor. Beyaz, krem gibi renkler bu tarz mekanlar için uygun renk seçimleri arasında ilk sırada bulunuyor. Eğer renkli bir dekorasyon arzuluyorsanız, mavi, yeşil gibi renklerin uçuk tonlarını tercih ederek dairenizi olduğundan büyük ve ferah gösterebilirsiniz. Stüdyo dairenizin aydınlatma aksesuarlarını seçerken de, dairenin yeteri kadar aydınlanmasına dikkat etmelisiniz. Loş mekanlar, aydınlık mekanlara kıyasla daha dar bir algı yaratıyorlar. Yüksek watt değerli lambaları, ampulleri seçmek, abajurlarda da açık renk modeller arasından tercih yapmak ise dairenize ekstra ferahlık katıyor. Stüdyo dairenizi dekore ederken atlamamanız gereken bir başka püf nokta ise mekanda ayna kullanmak oluyor. Ayna kullanılan mekanlar, ışığın yansıması sayesinde olduğundan daha büyük gözüküyor.

Doğru Mobilya ve Aksesuar Seçimiyle Dünyanız Genişlesin!

Stüdyo Daireler İçin Dekorasyon Önerileri

Stüdyo daireler gibi görece küçük mekanlar için mobilya ve aksesuar seçimi de önemli kriterler oluyor. Eviniz için alışverişe giderken, çok büyük eşyalar satın almamaya dikkat etmelisiniz. Minimal tasarımlar, düz renkler evinizi olduğundan daha büyük gösterecektir. Büyük mobilyalardan kaçınmanız gerektiği gibi mobilyalarda koyu renklerden uzak durmanız da doğru bir karar oluyor. Evinizde kullanacağınız mobilya ve eşyaları çok fonksiyonlu ürünlerden seçerek, yerden tasarruf edebilirsiniz. Örneğin, altına çalışma masanızı yerleştirebileceğiniz yüksek yatakları, kapanarak duvara yapışabilen masaları, açılarak yatak olan koltukları tercih edebilirsiniz. Evinizdeki mobilyalar büyük olmadığı için aksesuar ve küçük eşyaları da bu doğrultuda seçmelisiniz. Örneğin; minik bir yemek masası için büyük yemek tabakları almamalısınız. Bunun dışında, gerçekten ihtiyacınız olmayan eşyaları satın almayarak hem evinizde yerden tasarruf edebilir hem de bütçenize katkıda bulunabilirsiniz.

Kaynak : milliyet

"Stüdyo Daireler İçin Dekorasyon Önerileri" Yorumlar

"Stüdyo Daireler İçin Dekorasyon Önerileri" Benzer Haberler


Stüdyo Daireler İçin Dekorasyon Önerileri

Stüdyo Daireler İçin Dekorasyon Önerileri

Modern şehir hayatında birçok kişi, özellikle de bekarlar ve çocuksuz çiftler stüdyo daireleri tercih ediyor.. Stüdyo Daireler İçin Dekorasyon Önerileri

Stüdyo ve 1+1 daireler neden ilgi görüyor?

Stüdyo ve 1+1 daireler neden ilgi görüyor?

Özellikle bakıldığında 2009 ve 2014 yılları arasında markalı konut projelerinde sayıları oldukça artan 1+1 ve stüdyo daireleri görmekteyiz. Son 2 yılda ise bu durum dengeli bir şekilde devam etmektedir.

1+0 Stüdyo Daire Üretimi Yasaklandı!

1+0 Stüdyo Daire Üretimi Yasaklandı!

Stüdyo Daireler İçin Dekorasyon Önerileri. Hala yeni bir uzatma, erteleme tarzı bi karar getirilmeyen Yeni Planlı Alanlar İmar Yönetmeliği bugün ( 1 Temmuz 2017) itibarıyla yürürlük dahiline alındı. Bu yönetmelik çerçevesinde üretimi yapılan 1+0 tiplemesindeki stüdyo dairelerin artık üretimi yapılamayacak.