Rönesans Holding'den Bono İhracıyla Elazığ'a Hastane Yatırımı

truck

Ülkemizi çok sayıda modern hastaneye kavuşturmuş olan ve bugüne kadar Türkiye’nin sağlık sektöründe adeta devrim niteliğinde projelere sahip olmasında katkıları olan “Kamu Özel İşbirliği” nin desteği ile Rönesans Sağlık Yatırım çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor.

Sağlık sektörünün önemli yatırım şirketlerinden olan Rönesans Sağlık Yatırım A.Ş. Türkiye’de ilk defa uygulanacak olan bir yöntem ile Elazığ’a yatırım yapmaya hazırlanıyor. İlk Baa2 Ratingli Proje Bonosu ihracı ile finansal desteği sağlanacak olan hastane projesinin bölgeye yatırım yapmayı düşünenler içinde cesaret vereceği ve böylelikle daha fazla yatırımcı çekmesi de hedefleniyor.

Ülkemizi çok sayıda modern hastaneye kavuşturmuş olan ve bugüne kadar Türkiye’nin sağlık sektöründe adeta devrim niteliğinde projelere sahip olmasında katkıları olan “Kamu Özel İşbirliği” nin desteği ile Rönesans Sağlık Yatırım çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Rönesans Sağlık Yatırım A.Ş.’nin portföyünde yer alan Elazığ Şehir Hastanesi, yatak kapasitesi, büyüklüğü, üstün teknoloji ile donatılan alanları ve depreme dayanıklı tasarımıyla sadece Elazığ’ın değil, çevre illerinde tüm sağlık ihtiyaçları karşılayacak şekilde hayata geçiriliyor olacak.

Bono finansmanının yanında, EBRD’nin ve MIGA’nın ortaklığında sağlanan kredi iyileştirme araçlarının da kullanması ile yabancı yatırımcının da ilgisinin bölgeye çekilmesi amaçlanıyor. Bono ihracı ile sağlanan 288 milyon Euro’luk finansal desteğin büyük bir kısmının geri ödemesi ise 20 yıl vade ile gerçekleştirilecek.

Hastane projesinin çevresel ve sosyal faydalarının değerlendirilmesi için gerekli olan incelemeleri, uluslararası piyasalarda projelerin çevresel, sosyal ve yönetimsel niteliklerini inceleyen Vigeo adlı kuruluş tarafından yapıldı. İnceleme sonuçlarına göre de Elazığ projesinin bonosu Yeşil Bono (Green and Social Bond) olarak onaylanmış oldu.

Elazığ Şehir Hastanesi’nin inşası için tahsis edilen kapalı inşaat alanının büyüklüğü 355 bin metrekareden oluşuyor. 20 binin üzerinde hasta ve hasta yakınına hizmet etmesi planlanan hastanenin yatak kapasitesi de 1038 olacak. Bölgenin bugüne kadarki inşa edilmiş en büyük sağlık yatırımı olacak olan projenin 2018 yılı Ağustos ayına kadar tamamlanması planlanıyor.


Kamu Özel İşbirliği (PPP) modelinin uygulanacağı yeni projede, kamuya ait olan hastanenin inşası özel sektör tarafından tamamlanırken, 25 yıl süreyle de devlete kiralanıyor olacak. Ancak kira süresi boyunca özel sektör, kamunun arzu ettiği bazı hizmetleri de yerine getirmekle yükümlü kılınacak. Tıbbi hizmetler ile doktor ve hemşire kadroları da devlet tarafından karşılanıyor olacak.

"Rönesans Holding'den Bono İhracıyla Elazığ'a Hastane Yatırımı" Yorumlar

"Rönesans Holding'den Bono İhracıyla Elazığ'a Hastane Yatırımı" Benzer Haberler


Rönesans Holding'den Bono İhracıyla Elazığ'a Hastane Yatırımı

Rönesans Holding'den Bono İhracıyla Elazığ'a Hastane Yatırımı

Ülkemizi çok sayıda modern hastaneye kavuşturmuş olan ve bugüne kadar Türkiye’nin sağlık sektöründe adeta devrim niteliğinde projelere sahip olmasında katkıları olan “Kamu Özel İşbirliği” nin desteği ile Rönesans Sağlık Yatırım çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor.. Rönesans Holding'den Bono İhracıyla Elazığ'a Hastane Yatırımı

Rönesans Gayrimenkul Yatırım Maltepe Rönesans Hayat

Rönesans Gayrimenkul Yatırım Maltepe Rönesans Hayat

Rönesans Gayrimenkul Yatırım tarafından hayata geçirilmeye devam eden Maltepe Rönenans Hayat, en güzel fiyatları ile dikkatleri çekiyor.

Rönesans Yatırımlarına Devam Ediyor

Rönesans Yatırımlarına Devam Ediyor

Rönesans Holding'den Bono İhracıyla Elazığ'a Hastane Yatırımı. Aktif olarak 8 AVM'si bulunan Rönesans Gayrimenkul Yatırım, inşaatı devam etmekte olan ve temeli atılmamış fakat atılacak olan 6 projeleri için, 1.200.000.000 €'luk yatırımı yönetmekte. Genel Müdür Hasan Şimşek, "Anadolu'da hem ihtiyaç hem fırsat var." dedi.

Rönesans 'Avrupa’nın en büyük 10’uncu müteahhitlik şirketi' oldu

Rönesans 'Avrupa’nın en büyük 10’uncu müteahhitlik şirketi' oldu

Rönesans Holding, Engineering News Record’un (ENR) “Dünyanın En Büyük 250 Uluslararası Müteahhitleri” listesinde 44. sırada yer aldı. . Rönesans Holding'den Bono İhracıyla Elazığ'a Hastane Yatırımı

Rönesans Sayfiye fiyatları ve taksit seçenekleri

Rönesans Sayfiye fiyatları ve taksit seçenekleri

İstanbul Kartal'da adım adım büyüyen Rönesans Sayfiye, farklı girişimlerin de sağlanmasına olanak sunuyor. En güzel fiyatlarla muhteşem girişimler sunan Rönesans Sayfiye, sizleri de tanıtım ofislerinde ağırlamak için en yakın tarihte bekliyor.

Rönesans Gayrimenkul Piazza fiyatları ve özellikleri

Rönesans Gayrimenkul Piazza fiyatları ve özellikleri

Rönesans Gayrimenkul imzası ile İstanbul'un Anadolu Yakası'nda hayat bulan Piazza projesi Kartal'da yer alıyor. Lokasyon olarak güzel bir alanda inşa edilen Piazza projesi, özellikleri bakımından yatırımcısına muhteşem fırsatlar sunuyor.. Rönesans Holding'den Bono İhracıyla Elazığ'a Hastane Yatırımı

Rönesans Piazza Maltepe Satışta

Rönesans Piazza Maltepe Satışta

Rönesans Gayrimenkul imzasıyla Maltepe E-5 üzerinde inşa edilen “Piazza” basına tanıtıldı. 320 milyon Euro yatırım bedeli ile lansmanı yapılan karma projede konut fiyatları 450 bin TL’den başlıyor.

Rönesans Gayrimenkul, İzmir'e 1.000.000.000 € Değerinde Proje İnşa Ediyor!

Rönesans Gayrimenkul, İzmir'e 1.000.000.000 € Değerinde Proje İnşa Ediyor!

Rönesans Gayrimenkul, İzmir'de yer almakta olan yatırımlarını büyük bir hızla harekete geçirmiş durumda. Rönesans Gayrimenkul'den İzmir'de 1.000.000.000 € değerinde proje inşa edilecek. Bu kapsamda Optiumum AVM'yi 105.000.000 €'ya yenileyen Rönesans Gayrimenkul'ün, İzmir üzerinde projelerine hız verdiği gözle görülmekte.