Muvafakatname Nereden Alınır

truck

Daha önce de ayrıntılı olarak bahsetmiş olduğumuz muvafakatname, bir şahsın başka bir şahsa ya da tüzel bir kişiye, sahibi olduğu haklarını ve yetkilerini muvafakatname aracılığı ile bahsi geçen kişinin kullanmasına yetki tanıması şeklinde temel olarak açıklamıştık.

Muvafakatname Nedir?

Daha önce de ayrıntılı olarak bahsetmiş olduğumuz muvafakatname, bir şahsın başka bir şahsa ya da tüzel bir kişiye, sahibi olduğu haklarını ve yetkilerini muvafakatname aracılığı ile bahsi geçen kişinin kullanmasına yetki tanıması şeklinde temel olarak açıklamıştık. Bir diğer yönden ise evlilik bağı ile bağlı olan çiftlerin adlarına bulunan mülkiyetlerini satmak istemesi halinde kesinlikle eşinden muvafakatname alması gerekiyor.

Bunların yanı sıra 18 yaşını doldurup reşit olmayan çocukların spor aktivitelerine katılmaları ya da boşanmış olan çiftlerin çocukları için çıkartmak istedikleri pasatort için eşlerinden muvafakatname almalıdırlar.

Muvafakatname Nereden Alınır?

Üst kısımda kısaca özetlemiş olduğumuz muvafakatname belgesini edinmenin iki farklı yolu vardır. Bu sözü geçen belgeyi edinmek isteyen bireyler bulunduğu bölgede kendilerine en yakın olan noter kuruluşları aracılığı ile bu belgeyi edinebilmektedir. Bunun yanı sıra bir diğer seçenek ise bulundukları bölgenin bağlı bulunduğu emniyet müdürlükleridir. Bu iki kurumdan istediklerine başvuruda bulunan bireyler, eğer herhangi bir yasal mani bulunmuyor ise çok kısa bir süre içerisinde muvafakatname belgesini temin edebilirler.

Muvafakatname Ücreti Ne Kadar?

Bu hususta pek çok kişi bilgi sahibi değildir. Muvafakatname iki farklı yoldan edinilebilmektedir. Üst kısımda muvafakatname belgesinin iki şekilde edinilebileceğini, bunların ilkinin noter kurumları olduğunu ve ikincisinin de emniyet müdürlükleri olduğunu belirtmiştik. Fakat bu söz konusu iki kurum arasında gözle görülür bir ücret farklılığı söz konusudur.

Bireyler almak istedikleri muvafakatname belgesini edinmek için noter kuruluşlarına başvurduğu taktirde 50 TL dolaylarında bir bedel ödemek yükümlülüğü ile karşılaşır iken diğer yandan bağlı bulundukları emniyet müdürlükleri aracılığı ile edinmek istemeleri halinde temin edilecek olan muvafakatname belgesi için herhangi bir ücret talep edilmemektedir.

Bir diğer deyişle, bireyler edinmek istedikleri muvafakatname belgesi için emniyet müdürlüklerini tercih etmeleri halinde söz konusu belgeyi ücretsiz olarak temin edebilirler. Ancak şöyle bir husus söz konusu, emniyet müdürlükler aracılığı ile muvafakatname belgesini temin etmek istemeleri halinde bir müddet sıra beklemek durumunda kalabilirler. Fakat noter kuruluşlarında böyle bir durum söz konusu değildir.

"Muvafakatname Nereden Alınır" Yorumlar

"Muvafakatname Nereden Alınır" Benzer Haberler


Muvafakatname Nasıl Hazırlanır?

Muvafakatname Nasıl Hazırlanır?

Ev satış işlemi, miras kalan bir motorlu taşıt sınıfındaki bir menkulün devir işlemi ve ayrı olan eşlerin çocuklarına pasaport çıkarması işlemi gibi pek çok işlemde ilgili kurumlar tarafından muvafakatname talep edilmektedir. Muvafakatnamenin ne koşullarda ve hangi kurum tarafından verildiği bilgisi haberimizde yer almaktadır. Muvafakatname nasıl hazırlanır sorusunun cevabı da ayrıntılı olarak haberin ekinde verilmiştir.. Muvafakatname Nereden Alınır

Muvafakatname Ne İşe Yarar?

Muvafakatname Ne İşe Yarar?

Kamuoyunda izin belgesi olarak bilinmekte olan muvafakatname, asıl olarak ne anlama gelmektedir?. İşte muvafakatname ile ilgili tüm detaylar...

Muvafakatname Örneği

Muvafakatname Örneği

Muvafakatname Nereden Alınır. Muvafakatname, halk arasında izin belgesi olarak nitelendirilmektedir. Muvafakatnamenin kusursuz bir şekilde hazırlanabilmesi için muvafakatname örneği incelenmelidir.

Muvafakatname Örneği Nasıl Doldurulur

Muvafakatname Örneği Nasıl Doldurulur

Pek çok durum karşısında ilgili kurum tarafından talep edilmekte olan muvafakatname hakkında dikkatli olmanız gereken hususlar vardır. Muvafakatnameyi sadece noterlerden belli bir ücret karşılığında temin edebilirsiniz. Muvafakatname örneğinin nasıl doldurulacağına dair dikkat etmeniz gereken hususlar ve daha pek çok ayrıntı haberimizde…. Muvafakatname Nereden Alınır

Muvafakatname Nereden Alınır

Muvafakatname Nereden Alınır

Daha önce de ayrıntılı olarak bahsetmiş olduğumuz muvafakatname, bir şahsın başka bir şahsa ya da tüzel bir kişiye, sahibi olduğu haklarını ve yetkilerini muvafakatname aracılığı ile bahsi geçen kişinin kullanmasına yetki tanıması şeklinde temel olarak açıklamıştık.

Muvafakatname nedir?

Muvafakatname nedir?

Resmi izin belgesi olarak tanımlanabilen ve noterden alınan muvafatname hakkında tüm bilinmeyenleri yazdık. Muvafakatnamenin hangi koşullarda istenildiği, ücretinin ne kadar olduğu, muvafakatname örnekleri .... Muvafakatname Nereden Alınır