Müstakil ev mi apartman dairesi mi?

Müstakil ev mi apartman dairesi mi?
Editör: Hasan Aker Emlak Rehberi 15 Aralık 2016
1 vote, average: 4,00 out of 51 vote, average: 4,00 out of 51 vote, average: 4,00 out of 51 vote, average: 4,00 out of 51 vote, average: 4,00 out of 5 (1 OY, ORTALAMA: 4,00)
Loading...

Müstakil ev mi? Yoksa apartman dairesi mi? bu konuda tereddütte düşmüş olabilirsiniz. En uygun koşullar ve yerler nelerdir?

Daire fiyatları geçmiş zamana bakıldığında çok hızlı bir şekilde artışa geçti. Yatırım ve oturma amaçlı insanlar konutlara yerleşmeye çok yaygın bir şekilde başlayınca firmalarda konut projeleri yapmaya başladı. 

Ev sahibi olmak isteyenlerin kafalarında birçok soru bulunsada en önemlisi “Elimde parayla İstanbul içinden daire mi almalıyım, yoksa başka bir yerden villa mı almalıyım?” sorusu. 

Bu soruda ilk olarak düşünmeniz gereken konuttan olan beklentiniz nedir? İstanbul’dan gitmek istiyorum, maddi olanaklarımda fazla, Ege veya Akdeniz bölgesinde ikamet etmek istiyorum diyorsanız. İstanbul içerisinde bulunan bir dairenin güncel fiyatıyla bu bölgelerde sıfır, dublex veya triplex villa sahibi olabilirsiniz.

Bu bölgeler son zamanlarda kafasını dinlemek isteyenlerin en çok gitmek istediği, gittiği bölgeler olarak ifade ediliyor. Dizilerinde burda çekilmesine bakarak ünlü şahıslarında kafa dağıtmak amacıyla bu bölgelere geldiğini görebiliriz.

İstanbul Türkiye’nin can damarı ve her şeyin merkezi burada bulunsa da neredeyse yaşayan çoğu kişinin gerek trafik sıkıntıları, gerek çok fazla şekilde bina dolması sebebiyle yaşama isteğini azaltan bir şehir halini aldı.

İstanbul’da ortalama olarak herhangi bir daire fiyatı 300 – 600.000 TL olarak biliniyor ve bunların küsaratında gidiyor. Bu fiyatlara İstanbul dışarısında İstanbul’da alabileceğiniz dairenin belkide 10 kat büyüğüne sahip olabilirsiniz. Veya başka bir bölgede 0, 2-3 yaşında çok güzel villa sahibi olabilirsiniz.

Yatırım amaçlı ev alacaksınız, villa prim konusunda pek etkili olmayacaktır, değeri yükselmez veya düşmez villaların sabit bir şekilde kalır.

Müstakil Ev mi Apartman Dairesi Mi Deyip de Müstakil Evde Karar Kılanlar İçin En Uygun Bölgeler Nerelerdir?

Villa almak istiyorsanız 2 bölgeden asla şaşmamanızı öneririz. Bu 2 bölge Ege ve Akdeniz bölgelirdir. Fiyat olanakları çok cazip miktarlardadır. Bu 2 bölgede 200-250.000 TL’ye 0 veya 2-3 yaşında çok güzel villa sahibi olabilirsiniz

  • Aydın
  • Muğla
  • Antalya
  • Denizli
  • İzmir

villada yaşamak isteyen vatandaşlar için çok uygun lokasyonlar olarak biliniyor. Buralarda bulunan 0 villalar çok kullanışlı. Görsel açıdan da hoş duran bu villaları çok uygun fiyata bulabilirsiniz.Yorumlar (1 Yorum)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Tema Tasarım | Osgaka.com