Müjde! Büyükçekmece Silivri hattına metrobüs geliyor!

Müjde! Büyükçekmece Silivri hattına metrobüs geliyor!
Editör: Hasan Aker Gündem 29 Ekim 2016
1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (İlk Oyu Sen Ver)
Loading...

İstanbul’da büyük sıkıntıların ortaya çıkması yeni ihtiyaçları da doğurmuştu. Ulaşım konusunda büyük sıkıntıların açığa çıkması daha büyük problemlerin de yaşanmasına neden oldu. Her geçen gün sıkışan İstanbul trafiği, aracı olanlara da büyük sorun yaratmıştı. Birbirinden farklı girişimlerle ulaşım sorununu da oradan kaldıran metrobüs ağı her geçen gün de genişlemeye devam ediyor.

 

Merkezlerin büyümesi ile birlikte pek çok kişi de metrobüs ile gidip gelmeye başladı. Adım adım yükselen İstanbul’da nüfus farklarının da artış göstermesi, toplu taşıma merkezlerinin de çoğalmasına neden oldu. Bu açıdan fark yaratmak durumunda olan İstanbul Büyükşehir Belediyesi ulaşım için de farklı alternatiflerde bulunmak durumunda kaldı.

 

Silivri – Büyükçekmece’ye ne zaman metrobüs gelecek?

 

Silivri – Büyükçekmece hattı uzun zamandır büyük sıkıntılar yaşamaya devam ediyordu. Ulaşım açısından büyük sorunlar yaşayan bölge halkı bir kaç vasıta değiştirerek bölgeye ulaşabiliyordu. Aynı zamanda bölgede pek çok yazlıkçının da bulunması büyük sıkıntıları da beraberinde getiriyor ve bölgeye olan ulaşımı da zorlaştırıyordu.

 

Alınan kararlar doğrultusunda Silivri ve Büyükçekmece hattına da metrobüs inşa edilmesine karar verildi. Alınan bu kararlar doğrultusunda kısa zamanda inşasına başlanacak olan Silivri – Büyükçekmece metrobüs hattının en az 2 yıl sonra hayata geçirilmesi ve halkın hizmetine de başlaması bekleniyor.Yorumlar (7 Yorum)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

 • Ramazan ķızılkaya :

  13 Mayıs 2018-20:44

  750 tl doğrumu

 • Nisa :

  13 Mayıs 2018-20:47

  Babasız babası terketmiş çocuklara verilen aylık tada bu ikramiye varmi

 • AYŞE DOĞAN :

  13 Mayıs 2018-20:50

  ben emekli değilim ki ama banada verilmesi gerekiyor bende genç çifçiyim ve destek istiyorum

 • Aliutku K OĞLU :

  13 Mayıs 2018-22:07

  HERKESE VARDA BU MEMLEKETİN KAHRINI CEKEN SSK LIYA NEDEN YOK YOKSA BUNLAR UZAYDANMI GELDİ

 • Arzu guler :

  13 Mayıs 2018-22:32

  İşsizlik maaşıalanada verin aldığımız uç kuruş zaten is yok ev yok iki çocuk okulla gidiyo harclik yok bayram bize gelmese de çocuklara gelsin verinde bayramlık alalım

 • Mehmet şahin :

  15 Mayıs 2018-00:26

  SSK çalışanlara verilmeyecek mi

 • Zehra :

  15 Mayıs 2018-09:07

  Engellilerimize de bu ikramiye den verilmesini istiyoruz

Tema Tasarım | Osgaka.com