Laminat Parke Fiyatları ve Modelleri

truck

Parke seçimi yaparken hangi alanı kaplamayı düşünüyorsanız satıcıya bunu belirtmeniz gerekir. Bilindiği üzere artık suya dayanıklı özelliği ile üretilen parkeler mutfak ve banyolarda da kullanılabilmekte. Oturma odası ya da yatak odası gibi su ile temas etmeyecek alanlarınız için bu özelliğe gerek olmayacağından daha uygun fiyatlara parkeler bulabilirsiniz.

Ev dekorasyonunda son dönemlerde pek çok alanın yer döşemesinde tercih edilmeye başlanan parkelerin kalitesi kadar, bütçesini düşünenler için fiyatları da önemlidir. Oturma odası, mutfak ya da banyo gibi alanlarının yer döşemesini yakın zamanda değiştirme planları yapanlar için parke fiyatlarını araştırdık. Fiyatının yüksek olması parkenin kalite olduğu anlamına mı gelir? Parke döşemelerle ilgili aklınıza takılan soruların cevaplarını yazımızda bulabilirsiniz.

Laminat Parke Fiyatları ve Modelleri

Öncelikle parkeler evinizde uzun süre kullanılacağı için seçim aşamasında iyi düşünüp titiz davranmanız gerekir. İçinize sinmeyen tercihler yapmanız eşyalarınızla uyumsuz tasarımlar elde etmenize neden olabilir. Dekorasyonunuzla uyumlu olan model ve rengi seçerken kullanılacak alana göre kalitesini de dikkat etmeyi unutmamalı.

Parke seçimi yaparken hangi alanı kaplamayı düşünüyorsanız satıcıya bunu belirtmeniz gerekir. Bilindiği üzere artık suya dayanıklı özelliği ile üretilen parkeler mutfak ve banyolarda da kullanılabilmekte. Oturma odası ya da yatak odası gibi su ile temas etmeyecek alanlarınız için bu özelliğe gerek olmayacağından daha uygun fiyatlara parkeler bulabilirsiniz. Çünkü özelliği ve kalitesine göre fiyatlar değişiklik göstermektedir.

Laminat Parke Fiyatları ve Modelleri

Kalitesine ve kullanılacak alana kadar verdikten sonra diğer önemli nokta rengi. Koyu renkli parkeler az ışık alan ortamlara sahipseniz bunaltıcı ortamlar yaratabilir. Ayrıca toz ve leke belli etme açısından da pek tercih edilmez. Ancak aydınlık ve geniş bir eviniz varsa, koyu renkte mobilyalara sahipseniz zıtlık yakalamak adına koyu renk parkeleri tercih edebilirsiniz. Küçük ve dar alanlara sahipseniz açık renk parke döşemesi ile alanlarınıza genişlik katabilirsiniz.

Parke döşemelerinde dikkat edilmesi gereken hususları da hatırlatmakta fayda var. Satıcınıza kullanacağınız alanı belirterek parke seçimi yapmanız tek başına yeterli olmayabilir. Mesela mutfak için suya dayanıklı ürünler önerilir ancak bodrum katı ya da rutubet alan evlerde oturuyorsunuz bunu da belirtmeyi unutmayın. Bakımı yapılmayan alanlara gelişigüzel yapılan parke döşemeler kısa sürede kabarma ve çatlama gibi sorunlar yaratabilir. Bu yüzden özellikle de sağlıklı olması açısından tercih edilen parkeleri uzun süre kullanabilmek için döşeme yapılacak zeminin uygun hale getirilmesine dikkat edilmeli.

"Laminat Parke Fiyatları ve Modelleri" Yorumlar

"Laminat Parke Fiyatları ve Modelleri" Benzer Haberler


Laminat Parke Fiyatları ve Modelleri

Laminat Parke Fiyatları ve Modelleri

Parke seçimi yaparken hangi alanı kaplamayı düşünüyorsanız satıcıya bunu belirtmeniz gerekir. Bilindiği üzere artık suya dayanıklı özelliği ile üretilen parkeler mutfak ve banyolarda da kullanılabilmekte. Oturma odası ya da yatak odası gibi su ile temas etmeyecek alanlarınız için bu özelliğe gerek olmayacağından daha uygun fiyatlara parkeler bulabilirsiniz.. Laminat Parke Fiyatları ve Modelleri