Konya Cihanbeyli'de Beklenen Kura Çekilişi Başladı

truck

01 aralık ile 23 aralık 2016 tarihleri arasında T. Halk Bankası A.Ş. bünyesinde yer alan Konya şubeleri aracılığı ile gerçekleşecek olan Kuralı satış şekli ile düzenlenen satış tarihleri ve kura çekimleri başlamış durumdadır.

Konya Cihanbeyli’de Kura Heyecanı

Ülkemizde mevcut halde bulunan alt gelir grubuna mensup çok sayıda vatandaşımız bulunuyor. Bu vatandaşlarımız maddi imkansızlıklar yüzünden ev sahibi olamıyor ve ev hayalleri yarıda kalıyor. Bir süre önce hayata geçen ve bu ve bunlar gibi olan emekli ve alt gelir sınıfında ki vatandaşlarımızı ev sahibi yapmayı hedefleyen TOKİ, şimdi de Konya Cihanbeyli de hayata geçirdiği 126 konutluk projesinin kura çekimlerini gerçekleştiriyor.

01 aralık ile 23 aralık 2016 tarihleri arasında T. Halk Bankası A.Ş. bünyesinde yer alan Konya şubeleri aracılığı ile gerçekleşecek olan Kuralı satış şekli ile düzenlenen satış tarihleri ve kura çekimleri başlamış durumdadır.

Bu kura kapsamında konut alımı için yapılacak başvurular 4 farklı kategori içerisinde kabul edilecektir. İlk olarak 1. Kategoride olan şehit aileleri, harp ve vazife malulleri ile dul ve yetimlerinin bulunduğu kategori öncelik görecektir.

İkinci sırada ise 2. Kategori sınıfında yer alan en az yüzde 40 engeli bulunan vatandaşlar öncelik görecektir. Üçüncü sırada yer alan 3. Kategori sınıfında ki emekli vatandaşlarımıza öncelik tanınacaktır ve son olarak ta 4. Kategoride yer alan diğer alıcı sınıfı diye nitelendirilen talipler değerlendirilecektir.

Bu bahsettiğimiz projenin detaylarından söz etmek gerekirse, bütün daireler 2 oda 1 salon olacak şekilde tasarlandı. Bu bahsi geçen konut projelerinin ödeme fiyatları ise 76 bin TL’den başlayıp 89 bin TL civarlarına kadar değişkenlik göstermektedir.

Söz konusu konutların peşinat fiyatları üzerinden yüzde 0,5 banka komisyonu ve ilgili banka komisyonu üzerinden de yüzde 5 BSMV satış kısmında ilgili banka tarafından tahlis edilecektir.

TOKİ Konya Cihanbeyli Kuraları Ocak 2017’de:

Geçtiğimiz gün başlayan kura çekimlerine katıldığı halde konut alma hakkına sahip olamayan vatandaşlarımız hemen ümitsizliğe kapılmasın. Hemen bu başlıkta da yer aldığı gibi TOKİ Cihanbeyli kura çekimleri noter eşliğinde ve ilgili banka yetkililerinin gözlemi altında 05 Ocak 2017’de çekilecektir.

Başvuruda bulunan konut talibi sözleşmenin imzalandığı tarihten sonra son 14 gün içerisinde herhangi bir gerekçe göstermesine gerek olmadan ve cezai bir işleme tabi olmadan imzalamış olduğu sözleşmeyi feshetme hakkına da sahiptir.

"Konya Cihanbeyli'de Beklenen Kura Çekilişi Başladı" Yorumlar

"Konya Cihanbeyli'de Beklenen Kura Çekilişi Başladı" Benzer Haberler


TOKİ Konya Hadim sözleşme tarihleri belli oldu mu?

TOKİ Konya Hadim sözleşme tarihleri belli oldu mu?

Bir çok kişinin merakla beklediği projelerden olan TOKİ Konya Hadim sözleşme tarihleri belli oldu mu?. Detaylar haberimizde.... Konya Cihanbeyli'de Beklenen Kura Çekilişi Başladı

Konya Ilgın TOKİ Başvuru Tarihleri

Konya Ilgın TOKİ Başvuru Tarihleri

Konut üretimi alanında ülke genelinde faaliyet göstermekte olan Başbakanlık Toplu Konut İdaresi, Konya Ilgın’da hayata geçirdiği toplu konut projesi kapsamında yer alan 209 adet daireyi açık satışa sunuyor. Söz konusu olan konutlar için başvurular 27 Ocak – 30 Haziran 2017 tarihleri arasında Türkiye Halk Bankası’nın bütün şubelerine yapılabilecektir. Söz konusu olan konut projesine ve satış işlemlerine dair ayrıntılar haberimizde yer almaktadır.

Temaşehir Konya fiyat listesi!

Temaşehir Konya fiyat listesi!

Konya Cihanbeyli'de Beklenen Kura Çekilişi Başladı. Merakla beklenen Temaşehir Konya projesinde satışlar bugün başladı. Projede fiyatlar 315 bin TL ile 1 milyon TL arasında değişiyor.

Konya Meram Belediyesi'nden Satılık Gayrimenkul İlanı

Konya Meram Belediyesi'nden Satılık Gayrimenkul İlanı

Konya İli Meram Belediyesi, mülkiyeti kendisine ait olan taşınmazların satışı için önümüzdeki haftalarda ihaleye çıkıyor. Meram ilçesi Yaka Mahallesi'nde bulunan 4 adet gayrimenkul için belirlenen tahmin bedelinin 5 milyon TL artı KDV olduğu bildirildi. İmar planında Akaryakıt İstasyonu olarak geçtiği belirtilen taşınmazların satışıyla ilgili detaylar.... Konya Cihanbeyli'de Beklenen Kura Çekilişi Başladı

Konya Hüyük TOKİ Başvuruları

Konya Hüyük TOKİ Başvuruları

Ülke genelinde konut üretimi alanında büyük bir başarı elde eden Başbakanlık Toplu Konut İdaresi bu kapsamda hayata geçirdiği Konya Hüyük toplu konut projesi dâhilindeki konutlar için açık satış duyurusunda bulundu. İlgili konut projesi kapsamında yer alan konutlara dair başvuru ile ilgili ayrıntılar haberimizde yer almaktadır.

Konya Meram TOKİ Sözleşme Tarihleri

Konya Meram TOKİ Sözleşme Tarihleri

Konut üretimi alanında ülke genelinde hayata geçirdiği konut projeleri ile kendini ispatlayan Başbakanlık Toplu Konut İdaresi, Konya Meram’da emekli vatandaşlara yönelik olarak hayata geçirdiği konut projesi kapsamında yer alan 509 adet daire için hak sahiplerini gayrimenkul satış sözleşmesi imzalamaya çağırıyor. Ayrıntılar haberimizde…. Konya Cihanbeyli'de Beklenen Kura Çekilişi Başladı

Konya Cihanbeyli TOKİ Sözleşmeleri İmzalanıyor

Konya Cihanbeyli TOKİ Sözleşmeleri İmzalanıyor

Konut üretimi alanında ülke genelinde büyük bir başarı potansiyeli elde eden Başbakanlık Toplu Konut İdaresi, Konya Cihanbeyli’de hayata geçirdiği konut projesi kapsamındaki daireler için kura sonucu belirlenen hak sahipleri ile gayrimenkul satış sözleşmesi imzalamak için bir araya geliyor. Ayrıntılar haberimizde…

Temaşehir Konya Fiyat Listesi

Temaşehir Konya Fiyat Listesi

Konya'nın en güzel projelerinden biri olma yolunda emin adımlarla ilerlemeye devam eden Temaşehir, en güzel fiyatları ile şaşırtmaya devam ediyor. Bu yılın en çok konuşulan projelerinden olan Temaşehir, bu açıdan sizler için de fark yaratacak girişimlerde bulunuyor.