Konut kredisi faiz oranları belli oldu! 2016 Ekim konut kredisi faiz oranları

Konut kredisi faiz oranları belli oldu! 2016 Ekim konut kredisi faiz oranları

Pek çok kişi tarafından büyük bir merakla beklenen ve uzun zamandır da birbirinden farklı muhteşem adımların atılmasına olanak sunan konut kredisi için bu ayın artışı da belli oldu. Pek çok kişinin merakla beklediği faiz oranları ile alakalı yetkililer de açıklamalarda bulunmaya devam ediyor.

Büyüyen ve gelişen Türkiye sayesinde pek çok kişi de yeni atılımların gerçekleşmesi daha da kolay bir hal alıyor. Özellikle inşaat alanında bir hayli ilerleyen Türkiye genel olarak gayrimenkule yatırım yapmaya devam ediyor. Kirada oturanlara karşı farklı kararların da alınması gerektiğini belirten pek çok yetkili yeni projelere taksit ve kredi seçeneği de tanımaya devam ediyor.

 

Pek çok kişinin daha kolay bir şekilde ev alabilmesi için birbirinden güzel olanaklar sunmaya devam eden yetkililer, farklı kredi oranları için de açıklamalar yapmaya devam ediyor. Pek çok kişinin daha kolay girişim sağlamasını amaçlayan ve bu açıdan da farklılık yaratacak olan kredi oranları sizleri de bu ay içinde memnun edecek.

 

Ekim 2016 ev kredisi faiz oranları

 

Ekim ayı içerisinde ev almak isteyen ve kredi oranlarını da merak edenler için yeni girişimlerde bulunan bankalar, ortak faiz oranlarını da açıklamaya devam ediyor. Yapılan açıklamalara göre ise ING Bank yüzde 1,14 olan 10 yıllık konut kredisi faiz oranı yüzde 1,12'ye düşürdü. Anadolubank 0,99 faizle 10 yıllık kredi imkanı sunuyor.

 

Kuveyt Türk ise 5 yıllık konut kredisinde 0,99 olan faiz oranını yüzde 0,94'e, 10 yıllık kredide 1,09 olan faiz oranını yüzde 1,04'e kadar indirim sağlıyor. Ev alacakların daha kolay bir alım yapabilmesine olanak sunan ev kredilerinin gelecek aydan itibaren de farklılık yaratması amaçlanıyor.

Etiketler : Güncel