Konut alacaklara müjde! Kredi faizleri iniyor!

truck

Kısa süre içinde ev almayı planlayan fakat yeteri kadar parası olmayan, bu açıdan bankalara başvurmak durumunda kalan ve kredi ile ev almayı planlayanlar için müjdeli haber sonunda geldi. Yetkililer tarafından yapılan açıklamalara göre konut kredi faizleri düşüş yaşayacak.

15 Temmuz darbe girişimin ardından sorun yaşayan Türkiye yavaş yavaş kalkınmaya devam ediyor. Yaralarını sarmaya ve güçlü ekonomisi ile yine bir adım öne gitmeyi amaçlayan Türkiye'de büyük bir sektör olan inşaat sektörü de yavaş yavaş toparlanıyor. Her geçen gün artış gösteren yatırımcılar ve gayrimenkul yatırımları ile birlikte konutlara olan arz da artış gösteriyor.

Yavaş yavaş artış gösteren bu oranın her geçen gün artması ile birlikte inşaat sektörü için de yeni adımlar atılıyor. Özellikle pek çok kişinin son zamanlarda inşaata yönelmesi ile birlikte farklı adımların da atılması ve vatandaşların daha kolay bir şekilde ev alması için hükümet de en yeni girişimleri sağlıyor. Bu girişimlerle birlikte pek çok kişi için de kredi faiz oranlarının düşürüleceği kaydediliyor.

Kredi faiz oranlarında son durum Kasım 2016

Bu aydan itibaren düşüş yaşayacak olan kredi faiz oranları ile birlikte sizler de rahat bir şekilde ev alabileceksiniz. 31 Ağustos'tan itibaren başlayan bu kampanya ile birlikte pek çok kişi ev sahibi olmuştu. Bu durumun ardından yeniden arz - talep dengesinin değişim göstermesi yetkilileri de farklı kararlar almaya itti.

Bu aydan itibaren başlayacak olan kredi faizi indirimlerinden siz de faydalanmak istiyorsanız, en kısa süre içinde bir banka şubesine uğrayabilir ve konu ile alakalı bilgi alabilirsiniz.

"Konut alacaklara müjde! Kredi faizleri iniyor!" Yorumlar

"Konut alacaklara müjde! Kredi faizleri iniyor!" Benzer Haberler


240 Ay Konut Seferberliğinde 12 Gün İçerisinde 3 Aylık Satış Yapıldı

240 Ay Konut Seferberliğinde 12 Gün İçerisinde 3 Aylık Satış Yapıldı

Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı önderliğinde başlatılmış olan 240 ay vade kampanyasıyla 12 günde satılan konut sayısı toplam olarak 1250 tane ve miktarı 1.150.000.000 TL değerinde. . Konut alacaklara müjde! Kredi faizleri iniyor!

Avrupark 240 Ay Vadeli Konut Kampanyasına Katıldı!

Avrupark 240 Ay Vadeli Konut Kampanyasına Katıldı!

Avrupark, İstanbul Başakşehir üzerinde konumlanmaktadır. Altında Cihan İnşaat imzası yer alan Avrupark Bahçekent Projesi çerçevesinde total olarak 1.394 adet daire yer almaktadır. Aynı zamanda projede 86 adet ticari bölümde bulunmaktadır. 31 Mart'a kadar 240 ay vadeli konut kampanyası devam edecektir. 2+1 daire fiyatları 469.000 TL'den başlayış göstermektedir.

Artaş İnşaat 3 bin Konut Yapıyor!

Artaş İnşaat 3 bin Konut Yapıyor!

Konut alacaklara müjde! Kredi faizleri iniyor!. İstanbul sınırları içerisinde güncel olarak 5 adet projesi devam etmekte olan Artaş İnşaat, gelecek yıl içerisinde 5 yeni proje için start vereceklerini açıkladı. Start verilecek olan bu projelerde 3.000'i aşkmış bir sayıda konut bulunacağı ileten Artaş İnşaat, 10 proje için toplamda 2.800.000 metrekare alan üzerinde çalıştıklarını belirtti.

20 Yıl Taksitli Konut Projeleri Tam Liste

20 Yıl Taksitli Konut Projeleri Tam Liste

Emlak Konut GYO önderliğinde başlatılmış olan konutta 2.seferberlik kampanyası kapsamında 20 yıl taksitli satışlar 2 ay boyunca devam edecek. 31 Mart 2017 tarihinde 240 ay taksitli konut satışları tamamen sona erecek. 20 yıl taksitli konut projeleri kampanyası çerçevesinde peşinatlar %5'e çekilmiş durumda.. Konut alacaklara müjde! Kredi faizleri iniyor!

Konut Dokunulmazlığı Nedir?

Konut Dokunulmazlığı Nedir?

Sık sık “konut dokunulmazlığı” ile ilgili görüşler ortaya açıklanmaktadır. Peki, konut dokunulmazlığı nedir? Konut dokunulmazlığı, yasal durum olmaksızın ya da kamu düzenine ait sakıncalar meydana gelmeksizin kişilerin konutlarına girilememesi, herhangi bir arama yapılamaması, eşyaya el konulamamasıdır.

2018 Yılında 500.000 Konut Değişiyor!

2018 Yılında 500.000 Konut Değişiyor!

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, 2018 Yılı içerisinde toplam olarak 500.000 konutun değişiminin yapılması adına çalışmaların devam etmekte olduğunu belirtti.. Konut alacaklara müjde! Kredi faizleri iniyor!

Diyarbakır Sur’da TOKİ konut teslimlerine Az Kaldı

Diyarbakır Sur’da TOKİ konut teslimlerine Az Kaldı

Uzun dönemden beri ülkemizin uğraştığı bir sorun olan terör örgütü PKK’nın yıl içerisinde gerçekleştirdiği hain saldırılar ve güvenlik güçlerimizde girdiği sıcak temaslardan dolayı adeta bir harabeye dönen Diyarbakır’ın Sur ilçesi, devlet tarafından gerçekleştirilen faaliyetler ve TOKİ’nin çalışmaları ile baştan inşa ediliyor. Konuya dair ayrıntılar haberimizde…

Adana Konut Projeleri 2018

Adana Konut Projeleri 2018

Adana’da yaşanan kentsel dönüşüm süreci şehirdeki arsa ve konut fiyatlarının artmasına neden olurken, her bütçeye uygun ödeme seçenekleri sunan markalı konut projeleri de hızla yükselmeye devam ediyor. Adana'da 2017 yılında yaşamın başlayacağı konut projeleri...