Kaptan Ahmet Erdoğan Uluslarası İmam Hatip Lisesi Bayrampaşa'da Açıldı

truck

Uluslararası eğitim merkezi olan Kaptan Ahmet Erdoğan Külliye sayesinde, farklı ülkelerden eğitim için gelen öğrencilerin buradaki kaynaşmalarının hem bireysel olarak, hem de ümmet olarak güçlü bir birlikteliğin temellerinin atılmasına katkı sağlayacağı beklentiler arasında.

Bayrampaşa’nın yeni eğitim yuvası, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın babasının adı verilen “Uluslararası Kaptan Ahmet Erdoğan Anadolu İmam Hatip Lisesi” nin açılışı gerçekleşti. Ülkemizdeki uluslararası imam hatip liseleri sayısının bu okulla birlikte 8’e çıktığını belirten Cumhurbaşkanı önemli açıklamalarda bulundu. 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan uluslararası eğitim merkezi olan Külliye sayesinde, farklı ülkelerden eğitim için gelen öğrencilerin buradaki kaynaşmalarının hem bireysel olarak, hem de ümmet olarak güçlü bir birlikteliğin temellerinin atılmasına katkı sağlayacağını belirtti. Okulun ülkemize kazandırılması için emekleri geçen tüm kurumlara da teşekkürlerini ileten Erdoğan, Uygulama Cami’nin de örnek bir mimariyle kısa süre de inşa edileceğinin haberlerini verdi. 

Eğitimciliğin diğer meslek gruplarından farklı olduğunu, yeterli birikimle birlikte adanmışlıkta isteyen bir sektör olduğunu söyleyen Cumhurbaşkanı, kendilerini bu işe daha da adayacaklarını belirtti. Okulları bilgisayarlar ve akıllı tahtalar ile donatarak eğitimin alt yapısını güçlendirdiklerini, güzel binalar inşa ettiklerini ve binlerce de öğretmen atadıklarını da sözlerine ekledi. 

Sözü Verilen Projeler Tamamlanıyor
Milli Eğitim Bakanlığı’nın valiliklerce teklif edilerek isimleri konulan 28 yeni imam lisesinin talepleri geçtiğimiz ya aylarında onaylanmıştı. Buna göre bazı okullar yeniden inşa edilirken, bazı mevcut okullarında imam hatip olarak dönüşümü sağlanmaya devam edecek. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan fiziği sorunları çözmeyi başardıklarını ancak zihinsel sorunların hala devam ettiğini belirtti. Okullarda eğitim kalitesinin artırılmasının yanında diğer önemli sorun düşünce yapısının da gelişimi için desteklerini sürdüreceklerini söyledi. “Tabela asmakla o tabelanın murat ettiği neticeler elde edilemiyor” sözleriyle hep birlikte daha fazla çalışacaklarını ve eğitimin tarafları olan öğretmenler, öğrenciler ve velilerden de aynı gayreti göstermelerinin gerekliliğine değindi. Bina ve personel sorunlarının geride bırakılıp, eğitim öğretimin içeriği üzerinde ataklar yapmanın zamanı olduğunu söyleyen Cumhurbaşkanı, terör örgütlerinin bölgesel ve küresel tehditlerinin üstesinden gelen Türkiye’nin bu meseleyi de halledebileceğine olan inancı konusunda tereddüdü olmadığını dile getirdi.

Kaptan Ahmet Erdoğan Uluslarası İmam Hatip Lisesi Bayrampaşa

İstanbul Büyükşehir Belediyesi olarak göreve geldikleri ilk günden bu yana desteklerini esirgemediklerini söyleyen Kadir Topbaş’ta hayata geçirdikleri projeler hakkında bilgiler verdi. Sadece İstanbul içinde olmayıp, İstanbul dışında da birçok okula derslik ve diğer ihtiyaçları konusunda da önemli atılımlar yaptıklarını belirtti. 50’nin üzerinde okul yaptıklarını, 2 bin tane derslik inşa ettiklerini ve şuanda da devam eden spor salonu inşaatlarının olduğunu söyledi.

"Kaptan Ahmet Erdoğan Uluslarası İmam Hatip Lisesi Bayrampaşa'da Açıldı" Yorumlar

"Kaptan Ahmet Erdoğan Uluslarası İmam Hatip Lisesi Bayrampaşa'da Açıldı" Benzer Haberler


Kaptan Ahmet Erdoğan Uluslarası İmam Hatip Lisesi Bayrampaşa'da Açıldı

Kaptan Ahmet Erdoğan Uluslarası İmam Hatip Lisesi Bayrampaşa'da Açıldı

Uluslararası eğitim merkezi olan Kaptan Ahmet Erdoğan Külliye sayesinde, farklı ülkelerden eğitim için gelen öğrencilerin buradaki kaynaşmalarının hem bireysel olarak, hem de ümmet olarak güçlü bir birlikteliğin temellerinin atılmasına katkı sağlayacağı beklentiler arasında.. Kaptan Ahmet Erdoğan Uluslarası İmam Hatip Lisesi Bayrampaşa'da Açıldı