Kanal İstanbul'un Etrafına Kurulacak Olan Yeni Şehire Villa Tipi Konutlar | Emlakta Haber

Kanal İstanbul'un Etrafına Kurulacak Olan Yeni Şehire Villa Tipi Konutlar

truck

Kanal İstanbul’un ilk görüşmelerinde Karayolları Genel Müdürlüğü'nün 4 köprü yapmayı planladığı bilgisi verilmişti. Daha sonra İstanbul Büyükşehir Belediyesinin’den gelen açıklamaya göre de trafiği rahatlatmak için 2 köprü daha yapılacağı haberleri verildi. Ayrıca 500 bin kişinin oturacağı konutlarda tasarlanıyor.

İstanbul'un çılgın projesi, Kanal İstanbul'un güzergâhında yapılacak yeni yerleşim birimleri netleşmiş oldu. Çılgın proje olarak adlandırılan ve yapım aşamasında sansasyonlara neden olan Kanal İstanbul ile ilgili yeni gelişmeler yolda.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne devredilen Kanal İstanbul hakkında Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan ilgili kurumlara "Kanal İstanbul'u hızlandırın, bir an önce tamamlayın" talimatı geldi. Cumhurbaşkanı’nın da katılım sağladığı, Bakanlıklar ve ilgili kurumlarla yapılan Kanal İstanbul toplantısında önemli kararlar da alındı. 

Toplantıda daha önce hazırlanan kentsel tasarım projesi yeniden ele alınarak üzerinde değişiklikler yapılması kararlaştırıldı.

43 kilometre uzunluğundaki Kanal İstanbul projesinin üzerinde 6 köprü inşa edilirken, bölge de yapılması planlanan binalarında en fazla 6 katlı olacağı belirtildi. Daha önce hazırlanan kentsel tasarım planına göre 1 milyon 200 bin nüfusun oturması için tasarlanan binalar, yeni çıkarılan planla 500 bin kişinin oturması için inşa ediliyor olacak. Alınan bilgiye göre yeni şehrin Kanal İstanbul'un her iki yakasında 250+250 bin ya da 300+200 bin şeklinde inşa edileceği söyleniyor.

Kanal İstanbul’un ilk görüşmelerinde Karayolları Genel Müdürlüğü'nün 4 köprü yapmayı planladığı bilgisi verilmişti. Daha sonra İstanbul Büyükşehir Belediyesinin’den gelen açıklamaya göre de trafiği rahatlatmak için 2 köprü daha yapılacağı haberleri verildi.

Kanal İstanbul

İstanbul'a kurulacak olan yeni şehirde sosyal etkinlik alanları, konferans salonları, turizm merkezleri ve parklar yer alacak. Anadolu Selçuklu motifleriyle yapılması kararlaştırılan yeni şehrin mimarisinin de dikkat çekici olacağı söyleniyor. Silüet oluşturması için binaların kademeli olarak inşa edilmesi planlandı. Yeni konumlandırılacak şehirde cam mimari kullanılmazken, tasarımda fark yaratacak çalışmalara imza atılması planlanıyor. Villa tipi yapıların da olacağı yeni şehirde ticaret merkezleri de inşa edilecek.

Küçükçekmece, Başakşehir ve Arnavutköy hattında yapılacak proje, 3. Havalimanı'nın yakınında yer alırken, kanalın iki yakasını da lüks konutlar, rezidanslar ve ormanlık alanda yapılan villalar süslüyor olacak. Yeni şehir de tüm ihtiyaçları karşılayan alanların yanında finans ve eğitim merkezleri de unutulmuyor. 

2011 yılında duyurusu yapılan Kanal İstanbul projesi sayesinden Karadeniz ve Marmara birbirine bağlanmış olacak. Ölçüleri için karar verilen geçidin genişliği 400 metre, uzunluğu 43 kilometre ve derinliği de 25 metre olacak. Büyük gemilerin geçişine de izin verilecek şekilde yapılacağı verilen bilgiler arasında. Kanal İstanbul'un güzergahıyla ilgili yapılan bilimsel çalışmalarda sona gelinirken, ihalesinin de 2017’de yapılacağı söyleniyor.

"Kanal İstanbul'un Etrafına Kurulacak Olan Yeni Şehire Villa Tipi Konutlar" Yorumlar

"Kanal İstanbul'un Etrafına Kurulacak Olan Yeni Şehire Villa Tipi Konutlar" Benzer Haberler


Kanal İstanbul'a İlk Kazma 2018'de Vuruluyor!

Kanal İstanbul'a İlk Kazma 2018'de Vuruluyor!

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Kanal İstanbul'a ilk kazmanın 2017 yılı içerisinde vurulabilecek olduğu ihtimalini açıkladı. Arslan, Kanal İstanbul üzerinde 5 güzergahda çalışmaların devam etmekte olduğunu belirtti.. Kanal İstanbul'un Etrafına Kurulacak Olan Yeni Şehire Villa Tipi Konutlar

Kanal İstanbul'un 2 Yakasına 100.000 Yeni Konut

Kanal İstanbul'un 2 Yakasına 100.000 Yeni Konut

Kanal İstanbul projesi çerçevesinde ince detaylar gün geçtikçe daha da yerine oturuyor. Bu böyle devam ederken, İkinci Haliç, 100.000 yeni konut ve bungalov evleri tarzında ince detaylarla yapılıyor.

Kanal İstanbul Projesine Güncelleme Geldi!

Kanal İstanbul Projesine Güncelleme Geldi!

Kanal İstanbul'un Etrafına Kurulacak Olan Yeni Şehire Villa Tipi Konutlar. Yaklaşık olarak 5 sene evvel, "çılgın proje" mottosuyla gündeme gelmiş olan ve bu sene içerisinde ihalesinin yapılması beklentiler arasında yer alan Kanal İstanbul projesinden çıkacak olan hafriyat ile Karadeniz ve Marmara çıkışlarına ada kurulması planlanmakta.

Kanal İstanbul'dan Çıkan Hafriyatla Adalar Yapılacak!

Kanal İstanbul'dan Çıkan Hafriyatla Adalar Yapılacak!

Kanal İstanbul üzerinden çıkacak olan hafriyat neticesinde Karadeniz ve Marmara çıkışlarına adaların kurulması üzerine proje geliştirme işlemlerine başlanacak. Kanal İstanbul ihalesinin bu yıl içerisinde sona ermesi hedefleniyor.. Kanal İstanbul'un Etrafına Kurulacak Olan Yeni Şehire Villa Tipi Konutlar

Kanal İstanbul'a Kardeş Geliyor!

Kanal İstanbul'a Kardeş Geliyor!

Yeşilırmak'ta konumlandırılacak olan ve toplam 10.540.0000 TL yatırım bedeli bulunmakta olan Kanal Tokat projesi adına imzalamalar gerçekleştirildi. Proje 2017 yılının yazına kadar tamamlanmış olacak.

Kanal İstanbul Güzergah Çalışmaları Tamamlandı!

Kanal İstanbul Güzergah Çalışmaları Tamamlandı!

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Arslan, "Kanal İstanbul Projesi'nde 5 güzergahla ilgili çalışmayı son aşamaya getirdik." dedi.. Kanal İstanbul'un Etrafına Kurulacak Olan Yeni Şehire Villa Tipi Konutlar

Kanal İstanbul Son Durum

Kanal İstanbul Son Durum

Türkiye’nin mega projelerinden biri olan Kanal İstanbul ile ilgili çalışmalar devam ederken yabancı yatırımcılar gözünü Arnavutköy çevresine dikmiş durumda. Arnavutköy çevresindeki arazileri yok pahasına satın alan yabancı yatırımcıların bu faaliyetleri bir bağlamda insanlar üzerinde bir tedirginlik oluşturuyor. Kanal İstanbul projesi hakkındaki bütün gelişmeler haberimizde…

Kanal İstanbul Projesi Nerede?

Kanal İstanbul Projesi Nerede?

İstanbul'un önem seviyesi çok büyük olan projesi Kanal İstanbul'un yeri kesinleşmiş durumda. Proje, Küçükmece Gölü'nden start alıp Sazlıdere aksından Karadeniz'e bağlanacak. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 2009 yılında olan yerel seçimler öncesi açıklamış olduğu projenin güzergahı ve güzergahta yapılacak yeni yerleşim alanları netleşmiş durumda.