KANAL İSTANBUL GÜZERGAHI HARİTASI NETLEŞTİ

truck

Merak ile beklenen ve Çılgın proje olarak tabir edilen Kanal İstanbul Güzergahı netleşmeye başladı. İşte Detaylar...

İstanbul'da yapılması düşünülen bir suyolu projesi olan ve dönemin başbakanının 'çılgın projesi' olarak lanse edilen Kanal İstanbul güzergahı haritası da yavaş yavaş netleşmeye başladı. 

2011 yılında Haliç Kongre Merkezi'nde yapılan basın toplantısıyla Kanal İstanbul güzergahı haritasına ve projenin içeriğine ilişkin detaylar verilmişti.

Kanal İstanbul güzergahı haritası neden değişti?

Kanal İstanbul güzergahı haritasından Silivri, Ortaköy, İnceğiz, Gökçeli, Çanakça, Dağyenice olarak tespit edilenbölgeden Karacaköy, Evcik Barajı'ndan Karadeniz'e bağlanan bölümde istimlak edilecek arazilerin çokluğu nedeniyle vazgeçilmişti. Kanal İstanbul güzergahı haritası sayesinde emlak fiyatları kat be kat artan bu bölgelerde, Kanal İstanbul güzergahı haritasının değişmesinden sonra yeni durumun ne olacağı bilinmiyor

Yeni Kanal İstanbul güzergahı haritası nasıl olacak?

Artık Kanal İstanbul güzergahı haritası, Küçükçekmece-Başakşehir-Arnavutköy hattında olacak. Kanal İstanbul güzergahı haritasının bu bölgelerde olmasının sebebi Kanal İstanbul güzergahı haritası aksında bulunan arazilerin yüzde 80'inin kamu arazisi olması ve Kanal İstanbul güzergahı haritasında orman arazinin bulunmaması. Böylece istimlak bedeli başta olmak üzere Kanal İstanbul güzergahı haritası sayesinde projenin maliyeti düşecek. Bölgedeki rezerv ve ticaret alanları ile diğer bölgelerin büyük çoğunluğu Kanal İstanbul güzergahı haritasının elverişli olması nedeniyle 3. Havalimanı gibi yap-işlet-devret modeliyle hayata geçirilebilecek.

Kanal İstanbul güzergahı haritası, geçtiği bölgeleri nasıl etkileyecek?

Kanal İstanbul güzergahı haritası sayesinde  150 metrelik yeni boğazdan, Küçükçekmece Gölü ile Sazlıdere Barajı arasında kalan Başakşehir ilçesinin Kayabaşı, Altıntepe, Güvercintepe ve Şahintepe mahalleleri emlak konusunda en karlı çıkan bölgeler olacak. Kanal İstanbul güzergahı haritasının ilk halinde yer almayan bu bölgelerde yaşayan insanlar, Kanal İstanbul güzergahı haritasının değişmesi sebebiyle neredeyse birer emlak zengini haline geldiler.

Emlak fiyatları Kanal İstanbul güzergahı haritası üzerindeki bölgeleri nasıl etkileyecek?

TSKB Gayrimenkul Değerleme Genel Müdürü Makbule Yönel Maya, Kanal İstanbul güzergahı haritasiyle ilgili yapılan araştırmalarda, Kanal İstanbul güzergahı haritası üzerinde olan bölgelerin parsellerinin metrekare fiyatlarının daha önceleri 30-35 TL arası olduğunu belirtti. Ancak Kanal İstanbul güzergahı haritası değiştikten sonra bölgede bulunan tarla nitelikli bölgelerin fiyatlarının metrekare bazında 200-220 TL'ye yükseldiğini kaydetti.

"KANAL İSTANBUL GÜZERGAHI HARİTASI NETLEŞTİ" Yorumlar

4 YORUM
 1. Hamide katipoğlu 7 Şubat 2018 17:39

  Kanal istanbul tayakadından geçecekmi orda arsası olanlar karşılığında daire alabilceklermi lütfen cevap yazın

  İdmail akpınar 6 Ağustos 2018 15:47

  İmar cıkarsa neden olmasın arsanız varsa bekleyin

 2. özer bayram 20 Kasım 2017 13:14

  aynen kardeşim ne zaman açıklanacak artık bıktık

 3. CAFER KAYAR 21 Nisan 2017 13:35

  ACIKLANSIN ARTIK YAAA SU GUZERGAHHH BEKELMEKTEN USANDIK

"KANAL İSTANBUL GÜZERGAHI HARİTASI NETLEŞTİ" Benzer Haberler


Kanal İstanbul'a İlk Kazma 2018'de Vuruluyor!

Kanal İstanbul'a İlk Kazma 2018'de Vuruluyor!

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Kanal İstanbul'a ilk kazmanın 2017 yılı içerisinde vurulabilecek olduğu ihtimalini açıkladı. Arslan, Kanal İstanbul üzerinde 5 güzergahda çalışmaların devam etmekte olduğunu belirtti.. KANAL İSTANBUL GÜZERGAHI HARİTASI NETLEŞTİ

Kanal İstanbul'un 2 Yakasına 100.000 Yeni Konut

Kanal İstanbul'un 2 Yakasına 100.000 Yeni Konut

Kanal İstanbul projesi çerçevesinde ince detaylar gün geçtikçe daha da yerine oturuyor. Bu böyle devam ederken, İkinci Haliç, 100.000 yeni konut ve bungalov evleri tarzında ince detaylarla yapılıyor.

Kanal İstanbul Projesine Güncelleme Geldi!

Kanal İstanbul Projesine Güncelleme Geldi!

KANAL İSTANBUL GÜZERGAHI HARİTASI NETLEŞTİ. Yaklaşık olarak 5 sene evvel, "çılgın proje" mottosuyla gündeme gelmiş olan ve bu sene içerisinde ihalesinin yapılması beklentiler arasında yer alan Kanal İstanbul projesinden çıkacak olan hafriyat ile Karadeniz ve Marmara çıkışlarına ada kurulması planlanmakta.

Kanal İstanbul'dan Çıkan Hafriyatla Adalar Yapılacak!

Kanal İstanbul'dan Çıkan Hafriyatla Adalar Yapılacak!

Kanal İstanbul üzerinden çıkacak olan hafriyat neticesinde Karadeniz ve Marmara çıkışlarına adaların kurulması üzerine proje geliştirme işlemlerine başlanacak. Kanal İstanbul ihalesinin bu yıl içerisinde sona ermesi hedefleniyor.. KANAL İSTANBUL GÜZERGAHI HARİTASI NETLEŞTİ

Kanal İstanbul'a Kardeş Geliyor!

Kanal İstanbul'a Kardeş Geliyor!

Yeşilırmak'ta konumlandırılacak olan ve toplam 10.540.0000 TL yatırım bedeli bulunmakta olan Kanal Tokat projesi adına imzalamalar gerçekleştirildi. Proje 2017 yılının yazına kadar tamamlanmış olacak.

Kanal İstanbul Güzergah Çalışmaları Tamamlandı!

Kanal İstanbul Güzergah Çalışmaları Tamamlandı!

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Arslan, "Kanal İstanbul Projesi'nde 5 güzergahla ilgili çalışmayı son aşamaya getirdik." dedi.. KANAL İSTANBUL GÜZERGAHI HARİTASI NETLEŞTİ

Kanal İstanbul Son Durum

Kanal İstanbul Son Durum

Türkiye’nin mega projelerinden biri olan Kanal İstanbul ile ilgili çalışmalar devam ederken yabancı yatırımcılar gözünü Arnavutköy çevresine dikmiş durumda. Arnavutköy çevresindeki arazileri yok pahasına satın alan yabancı yatırımcıların bu faaliyetleri bir bağlamda insanlar üzerinde bir tedirginlik oluşturuyor. Kanal İstanbul projesi hakkındaki bütün gelişmeler haberimizde…

Kanal İstanbul Projesi Nerede?

Kanal İstanbul Projesi Nerede?

İstanbul'un önem seviyesi çok büyük olan projesi Kanal İstanbul'un yeri kesinleşmiş durumda. Proje, Küçükmece Gölü'nden start alıp Sazlıdere aksından Karadeniz'e bağlanacak. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 2009 yılında olan yerel seçimler öncesi açıklamış olduğu projenin güzergahı ve güzergahta yapılacak yeni yerleşim alanları netleşmiş durumda.