İzmir'in Dev Projeleri Emlak Fiyatlarını Yükseltti!

truck

Balçova'da tüp geçitle İstinyepark, Çiğli'de Çandarlı Otoyolu'nun uzatılması, Bayraklı'da şehir hastanesi kampüsü gibi projeler bu bölge üzerinde bulunmakta olan ne kadar arsa veya konut varsa fiyatlarını yükselişe geçirdi.

Balçova'da tüp geçitle İstinyepark, Çiğli'de Çandarlı Otoyolu'nun uzatılması, Bayraklı'da şehir hastanesi kampüsü gibi projeler bu bölge üzerinde bulunmakta olan ne kadar arsa veya konut varsa fiyatlarını yükselişe geçirdi. Konu kredileri üzerinde yapılacak olan faiz indirimi beklentiler arasında yer alıyorken, İzmir'in emlak piyasası üzerinde olan dev projeleri birçok bölge üzerinde arsa ve konut fiyatlarını artırdı.

Özellikle Balçova üzerinde tüp geçit, İstinyepark projeleri, Karşıya Çiğli bölgesinde bulunmakta olan Çandarlı Otoyolu'nun uzatılma projesi, Bayraklı bölgesin konumlandırılmış olan şehir hastanesi kampüsü projeleri bu bölgeler üzerindeki arsa ve konut fiyatlarını çok yüksek miktarda artırdı. Son 2 sene içerisinde Balçova'da metrekare fiyatları 1500 TL iken güncel olarak şuanda 2500 TL, Karşıyaka'da 2.000 TL iken güncel olarak şuanda 3.000 TL, Bayraklı'da 1.000 TL iken şuanda 1.500 TL olarak fiyatlar şeklini aldı. Yetkililer bu projelerin tamamlanmasının ardından güncel fiyatların %100 oranında artabileceğini söylüyor.

5.000 TL'yi Bulacak

İzmir Emlak Komisyoncuları Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mesut Güleroğlu, Balçova'nın tüp geçit ve İstinyepark projeleri sebebiyle emlak yatırımı açısından en güzide bölgelerinin arasında yer almış olduğunu iletti. Tüpgeçit ve İstinyepark projeleri Balçova'yı etkisi altına alacak ve bölge üzerinde metrekare fiyatları 1.250 TL'den 2.500 TL'ye kadar çıkmış durumda. İlerleyen süreçte proje hayata geçince 5.000 TL'yi bulacak. Esnaf kredisi de emlak piyasasını olumlu etkiledi. Konut kredilerinde faiz indirimi beklentisi devam etmekte.

Seyrek'teki Artış Dikkat Çekici

Bazı emlak uzmanları insanların şehirden kurtulmak adına yer arayışı içerisine girdiğini ve bu yer arayışından doğan göçlerin en çok dikkat çeken bölgesi Menemen'in Seyrek mahallesinin olduğunu belirttiler. Uzmanlar, 2014 yılı içerisinde bölge üzerinde metrekare fiyatları ortalama olarak 150 TL'den başlayıp 250 TL'ye uzanıyordu. Güncel olarak anlık fiyatlar 6 kat artışa geçerek 900 TL ve 1200 TL arasında oynayış göstermekte. Bu artış emlak sektöründe asla görülmemiş bir rakam.

"İzmir'in Dev Projeleri Emlak Fiyatlarını Yükseltti!" Yorumlar

"İzmir'in Dev Projeleri Emlak Fiyatlarını Yükseltti!" Benzer Haberler


Emlak Danışmanlığı Nedir?

Emlak Danışmanlığı Nedir?

Pek çok kişinin ev satın alma aşamasında karşısına çıkan emlakçı ve emlak danışmanları, çoğu insan tarafından yanlış bilinmektedir. Bir çok kişi emlakçı ve emlak danışmanını aynı zannetmektedir ancak gerçek asında öyle değildir. Emlak danışmanlığının ne olduğu hakkında ayrıntılı bilgi haberimizde…. İzmir'in Dev Projeleri Emlak Fiyatlarını Yükseltti!

20 Yıl Taksitli Konut Projeleri Tam Liste

20 Yıl Taksitli Konut Projeleri Tam Liste

Emlak Konut GYO önderliğinde başlatılmış olan konutta 2.seferberlik kampanyası kapsamında 20 yıl taksitli satışlar 2 ay boyunca devam edecek. 31 Mart 2017 tarihinde 240 ay taksitli konut satışları tamamen sona erecek. 20 yıl taksitli konut projeleri kampanyası çerçevesinde peşinatlar %5'e çekilmiş durumda.

Adana Konut Projeleri 2018

Adana Konut Projeleri 2018

İzmir'in Dev Projeleri Emlak Fiyatlarını Yükseltti!. Adana’da yaşanan kentsel dönüşüm süreci şehirdeki arsa ve konut fiyatlarının artmasına neden olurken, her bütçeye uygun ödeme seçenekleri sunan markalı konut projeleri de hızla yükselmeye devam ediyor. Adana'da 2017 yılında yaşamın başlayacağı konut projeleri...

Emlak Beyanı Nasıl Verilir?

Emlak Beyanı Nasıl Verilir?

Gayrimenkul sahibi olanlar, emlak beyanı vermelidir. Peki, emlak beyanı nasıl verilir? Öncelikli olarak bilinmesi gereken kural, emlak beyanının ilgili belediyenin Emlak Servisi’ne verilmesidir. . İzmir'in Dev Projeleri Emlak Fiyatlarını Yükseltti!

Olimpa Park ve Vadiyaka Projeleri 240 Ay Vade Kampanyasına Katıldı!

Olimpa Park ve Vadiyaka Projeleri 240 Ay Vade Kampanyasına Katıldı!

33 GYODER üyesi, 75 konut projesiyle 240 ay vadeli konut kampanyasına destek veriyor. GYODER Üyeleri arasında bulunmakta olan Fuzul Yapı, Olimpa Park ve Vadiyaka projelerini kampanya kapsamına koydu.

Konutta 20 Yıl Vadeli Konut Projeleri

Konutta 20 Yıl Vadeli Konut Projeleri

Emlak Konut GYO'nun liderliğinde hayata geçirilmiş olan kampanya dönemi 2 ay boyunca devam edecek. 31 Mart'ta sona erecek olan kampanyada peşinatlar %5 oranına çekildi.. İzmir'in Dev Projeleri Emlak Fiyatlarını Yükseltti!

Deniz Gören Konut Projeleri!

Deniz Gören Konut Projeleri!

İstanbul'da deniz görmekte olan konut projeleri, hem manzarasıyla, hem de getirisiyle kazandırmaya devam ediyor. Normal projelere kıyasla satımının daha hızlı yapılmakta olduğu deniz gören projelerin %30 ila %50 arası kar getirisi sağladığı belirtiliyor.

Emlak Ofisi Açmak İçin Gerekli Şartlar

Emlak Ofisi Açmak İçin Gerekli Şartlar

Günümüzün popüler mesleklerinin arasında sayılan Emlakçılığın, yapıldığı şehir ve muhite göre kazancıda değişiklik göstermektedir. Bunların yanında sahip olunan müşteri sayısı ve ofisin açılacağı yerin seçimi de kazancın artması noktasında önem arz etmekte.