İzmir'in Dev Projeleri Emlak Fiyatlarını Yükseltti!

truck

Balçova'da tüp geçitle İstinyepark, Çiğli'de Çandarlı Otoyolu'nun uzatılması, Bayraklı'da şehir hastanesi kampüsü gibi projeler bu bölge üzerinde bulunmakta olan ne kadar arsa veya konut varsa fiyatlarını yükselişe geçirdi.

Balçova'da tüp geçitle İstinyepark, Çiğli'de Çandarlı Otoyolu'nun uzatılması, Bayraklı'da şehir hastanesi kampüsü gibi projeler bu bölge üzerinde bulunmakta olan ne kadar arsa veya konut varsa fiyatlarını yükselişe geçirdi. Konu kredileri üzerinde yapılacak olan faiz indirimi beklentiler arasında yer alıyorken, İzmir'in emlak piyasası üzerinde olan dev projeleri birçok bölge üzerinde arsa ve konut fiyatlarını artırdı.

Özellikle Balçova üzerinde tüp geçit, İstinyepark projeleri, Karşıya Çiğli bölgesinde bulunmakta olan Çandarlı Otoyolu'nun uzatılma projesi, Bayraklı bölgesin konumlandırılmış olan şehir hastanesi kampüsü projeleri bu bölgeler üzerindeki arsa ve konut fiyatlarını çok yüksek miktarda artırdı. Son 2 sene içerisinde Balçova'da metrekare fiyatları 1500 TL iken güncel olarak şuanda 2500 TL, Karşıyaka'da 2.000 TL iken güncel olarak şuanda 3.000 TL, Bayraklı'da 1.000 TL iken şuanda 1.500 TL olarak fiyatlar şeklini aldı. Yetkililer bu projelerin tamamlanmasının ardından güncel fiyatların %100 oranında artabileceğini söylüyor.

5.000 TL'yi Bulacak

İzmir Emlak Komisyoncuları Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mesut Güleroğlu, Balçova'nın tüp geçit ve İstinyepark projeleri sebebiyle emlak yatırımı açısından en güzide bölgelerinin arasında yer almış olduğunu iletti. Tüpgeçit ve İstinyepark projeleri Balçova'yı etkisi altına alacak ve bölge üzerinde metrekare fiyatları 1.250 TL'den 2.500 TL'ye kadar çıkmış durumda. İlerleyen süreçte proje hayata geçince 5.000 TL'yi bulacak. Esnaf kredisi de emlak piyasasını olumlu etkiledi. Konut kredilerinde faiz indirimi beklentisi devam etmekte.

Seyrek'teki Artış Dikkat Çekici

Bazı emlak uzmanları insanların şehirden kurtulmak adına yer arayışı içerisine girdiğini ve bu yer arayışından doğan göçlerin en çok dikkat çeken bölgesi Menemen'in Seyrek mahallesinin olduğunu belirttiler. Uzmanlar, 2014 yılı içerisinde bölge üzerinde metrekare fiyatları ortalama olarak 150 TL'den başlayıp 250 TL'ye uzanıyordu. Güncel olarak anlık fiyatlar 6 kat artışa geçerek 900 TL ve 1200 TL arasında oynayış göstermekte. Bu artış emlak sektöründe asla görülmemiş bir rakam.

"İzmir'in Dev Projeleri Emlak Fiyatlarını Yükseltti!" Yorumlar

"İzmir'in Dev Projeleri Emlak Fiyatlarını Yükseltti!" Benzer Haberler


İzmir'deki Konutların %65'i Riskli!

İzmir'deki Konutların %65'i Riskli!

İzmirli işadamı Timincioğlu Grup Yönetim Kurulu Başkanı Teoman Timincioğlu yapmış olduğu açıklamada İzmir'deki yapıların %65'inin riskli yapı olduğunu belirtti.. İzmir'in Dev Projeleri Emlak Fiyatlarını Yükseltti!

İzmir Torbalı Kentsel Dönüşüm Projesi Bölgeyi Modernleştirecek!

İzmir Torbalı Kentsel Dönüşüm Projesi Bölgeyi Modernleştirecek!

Torbalı'da büyük bir hızla yükseliş gösteren binalar ilçesinin mimari yapısını şekillendiriyor. İnşaatçıların kentsel dönüşüm projesi kapsamında yapmış olduğu yenileme çalışmaları sonucunda yaptığı birbirinden güzel binalarla Torbalı modern bir görünüm elde ediyor.

İzmir Karabağlar Kentsel Dönüşüm Projesi Mahkemeye Taşınıyor!

İzmir Karabağlar Kentsel Dönüşüm Projesi Mahkemeye Taşınıyor!

İzmir'in Dev Projeleri Emlak Fiyatlarını Yükseltti!. Karabağlar'ın Cennetçeşme ve Limontepe üzerinde bulunan 540 hektarlık alan üzerinde start verilmiş olan kentsel dönüşüm projesi mahkemeye taşındı. Rant projelerine karşı büyük mücadele içerisinde olan ve imar planına itiraz hakkı olmayan Karabağlarlı vatandaş, projenin iptali adına yargıya başvuracak.

İzmir'e Kentsel Dönüşüm Uyarısı!

İzmir'e Kentsel Dönüşüm Uyarısı!

Çanakkale'de birdenbire art arda yaşanmış olan depremlerin hemen sonrasında İzmirli müteahhit ve inşaat sektörünün gözde oyuncuları, İzmir ve İzmir Kentsel Dönüşümü hakkında görüşlerini paylaştılar.. İzmir'in Dev Projeleri Emlak Fiyatlarını Yükseltti!

İzmir'e Kar Yağacak mı? 2018

İzmir'e Kar Yağacak mı? 2018

2017 Yılı Şubat ayına girdiğimiz şu günler, İzmir halkı bir kez daha kar görür müyüz merakındalar. İzmir'e Şubat ayında kar yağacak mı? Nerelere yağacak? 2017 yılı İzmir'de kar yağacak yerler? tüm soruların cevabı haberimizde...

İzmir Kentsel Dönüşüm Projesi Yayılacak!

İzmir Kentsel Dönüşüm Projesi Yayılacak!

İzmir Büyükşehir Belediyesi, kentsel dönüşüm uygulamalarını İzmir kapsamında yaymayı hedeflerine katmış durumdalar. Belediye, planlamış oldukları projelerini ve yatırımlarını anlattı işte detaylar.... İzmir'in Dev Projeleri Emlak Fiyatlarını Yükseltti!

İzmir Flex Life Studio'da son daireler!

İzmir Flex Life Studio'da son daireler!

İzmir Çiğli'de geçtiğimiz yıllarda temeli atılan ve pek çok kişi tarafından büyük bir merakla takip edilen projelerden olan Flex Life Studio, son daireleri ile geliyor. Bir çok dairenin satışının tamamlandığı Flex Life Studio'da ev alacaklar muhteşem kampanyalardan yararlanabilecek.

İzmir Torbalı Kentsel Dönüşümle Yenilenme Aşamasına Giriyor!

İzmir Torbalı Kentsel Dönüşümle Yenilenme Aşamasına Giriyor!

Torbalı'da yükselişi büyük bir hızlanma alan binalar ilçenin mimari şekline çok güzel yön veriyor. İnşaatçıların yapmış oldukları birbirinden güzellikte olan binalarla Torbalı her geçtiğimiz gün çok daha modern bir görünüm elde ediyor.