İzmir'in Dev Projeleri Emlak Fiyatlarını Yükseltti!

truck

Balçova'da tüp geçitle İstinyepark, Çiğli'de Çandarlı Otoyolu'nun uzatılması, Bayraklı'da şehir hastanesi kampüsü gibi projeler bu bölge üzerinde bulunmakta olan ne kadar arsa veya konut varsa fiyatlarını yükselişe geçirdi.

Balçova'da tüp geçitle İstinyepark, Çiğli'de Çandarlı Otoyolu'nun uzatılması, Bayraklı'da şehir hastanesi kampüsü gibi projeler bu bölge üzerinde bulunmakta olan ne kadar arsa veya konut varsa fiyatlarını yükselişe geçirdi. Konu kredileri üzerinde yapılacak olan faiz indirimi beklentiler arasında yer alıyorken, İzmir'in emlak piyasası üzerinde olan dev projeleri birçok bölge üzerinde arsa ve konut fiyatlarını artırdı.

Özellikle Balçova üzerinde tüp geçit, İstinyepark projeleri, Karşıya Çiğli bölgesinde bulunmakta olan Çandarlı Otoyolu'nun uzatılma projesi, Bayraklı bölgesin konumlandırılmış olan şehir hastanesi kampüsü projeleri bu bölgeler üzerindeki arsa ve konut fiyatlarını çok yüksek miktarda artırdı. Son 2 sene içerisinde Balçova'da metrekare fiyatları 1500 TL iken güncel olarak şuanda 2500 TL, Karşıyaka'da 2.000 TL iken güncel olarak şuanda 3.000 TL, Bayraklı'da 1.000 TL iken şuanda 1.500 TL olarak fiyatlar şeklini aldı. Yetkililer bu projelerin tamamlanmasının ardından güncel fiyatların %100 oranında artabileceğini söylüyor.

5.000 TL'yi Bulacak

İzmir Emlak Komisyoncuları Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mesut Güleroğlu, Balçova'nın tüp geçit ve İstinyepark projeleri sebebiyle emlak yatırımı açısından en güzide bölgelerinin arasında yer almış olduğunu iletti. Tüpgeçit ve İstinyepark projeleri Balçova'yı etkisi altına alacak ve bölge üzerinde metrekare fiyatları 1.250 TL'den 2.500 TL'ye kadar çıkmış durumda. İlerleyen süreçte proje hayata geçince 5.000 TL'yi bulacak. Esnaf kredisi de emlak piyasasını olumlu etkiledi. Konut kredilerinde faiz indirimi beklentisi devam etmekte.

Seyrek'teki Artış Dikkat Çekici

Bazı emlak uzmanları insanların şehirden kurtulmak adına yer arayışı içerisine girdiğini ve bu yer arayışından doğan göçlerin en çok dikkat çeken bölgesi Menemen'in Seyrek mahallesinin olduğunu belirttiler. Uzmanlar, 2014 yılı içerisinde bölge üzerinde metrekare fiyatları ortalama olarak 150 TL'den başlayıp 250 TL'ye uzanıyordu. Güncel olarak anlık fiyatlar 6 kat artışa geçerek 900 TL ve 1200 TL arasında oynayış göstermekte. Bu artış emlak sektöründe asla görülmemiş bir rakam.

"İzmir'in Dev Projeleri Emlak Fiyatlarını Yükseltti!" Yorumlar

"İzmir'in Dev Projeleri Emlak Fiyatlarını Yükseltti!" Benzer Haberler


İzmir Flex Life Studio'da son daireler!

İzmir Flex Life Studio'da son daireler!

İzmir Çiğli'de geçtiğimiz yıllarda temeli atılan ve pek çok kişi tarafından büyük bir merakla takip edilen projelerden olan Flex Life Studio, son daireleri ile geliyor. Bir çok dairenin satışının tamamlandığı Flex Life Studio'da ev alacaklar muhteşem kampanyalardan yararlanabilecek.. İzmir'in Dev Projeleri Emlak Fiyatlarını Yükseltti!

İzmir Torbalı Kentsel Dönüşümle Yenilenme Aşamasına Giriyor!

İzmir Torbalı Kentsel Dönüşümle Yenilenme Aşamasına Giriyor!

Torbalı'da yükselişi büyük bir hızlanma alan binalar ilçenin mimari şekline çok güzel yön veriyor. İnşaatçıların yapmış oldukları birbirinden güzellikte olan binalarla Torbalı her geçtiğimiz gün çok daha modern bir görünüm elde ediyor.

Murat Boz, Mahall Bomonti İzmir'in Yeni Reklam Yüzü Oldu!

Murat Boz, Mahall Bomonti İzmir'in Yeni Reklam Yüzü Oldu!

İzmir'in Dev Projeleri Emlak Fiyatlarını Yükseltti!. Daha çok gençlerin sevdiği ünlü sanatçı Murat Boz, Türkerler Holding'in çok yüksek iddialı olan projesi Mahall Bomonti İzmir'in reklam filminde rolünü aldı. Film üzerinde, Mahall Bomonti İzmir'in sunmuş olduğu ayrıcalıkları tek tek yaşayan Murat Boz, projenin sloganını "Olmak istediğim yer" diyerek özete kavuşturuyor.

İzmir Derin Tünel İhalesinin İkincisi 22 Aralık'ta

İzmir Derin Tünel İhalesinin İkincisi 22 Aralık'ta

Konak, Buca ve Bornova hattı boyunca Otogar’a kadar uzanan yaklaşık 7 km’lik mesafenin, doğal çevreye de zarar vermemesi için derin tünel ile birleştirilmesine karar verildi. Büyükşehir Belediyesi’nin daha önce çalışmalarını tamamlayarak kente kazandırdığı Homeros Bulvarı’nın da işlevini artıracak olan tünel’in 2.5 km’lik 2 tüpten oluşan ihalesi, 24 firmanın katılımıyla bugün gerçekleştirildi. İzmir'in Dev Projeleri Emlak Fiyatlarını Yükseltti!

Mahall Bomonti İzmir; Olmak İsteyeceğiniz Yer

Mahall Bomonti İzmir; Olmak İsteyeceğiniz Yer

Konak, Alsancak ve Karşıyaka’nın tam orta noktasında yükselen ve Körfez’in tüm ihtişamını evinize ya da ofislerinize taşıyacak olan Mahall Bomonti İzmir, modern hayata açılan pencereniz olacak. Eksiksiz tasarımı ve çeşitli sosyal alanları ile İzmir’de yükselen bu yeni proje sayesinde iş, kültür, sanat ve eğlence merkezleri bir arada toplanıyor olacak.

İzmir Balçova'da Kat Karşılığı İnşaat Projesi İçin İhaleye Çıkılıyor

İzmir Balçova'da Kat Karşılığı İnşaat Projesi İçin İhaleye Çıkılıyor

İzmir Büyükşehir Belediyesi, İzmir’in Balçova ilçesinde hayata geçirilecek 2 yeni projesi için ihaleye çıkma kararı aldı.Proje inşaat alanı büyüklüğü yaklaşık 49 bin 800 metrekare olan alan üzerinde ototerminal ve otopark binası yaptırım işi ihale ile gerçekleştirilecek.. İzmir'in Dev Projeleri Emlak Fiyatlarını Yükseltti!

İzmir Altındağ Prestij 1

İzmir Altındağ Prestij 1

Uzun zamandır büyük bir merakla beklenen ve İzmir'in yükselen değerleri arasında gösterilen İzmir Altındağ Prestij 1 hayat bulmaya devam ediyor.

Twin Grand Towers İzmir Torbalı'da İnşa Ediliyor!

Twin Grand Towers İzmir Torbalı'da İnşa Ediliyor!

İkra İnşaat&Petrol ve Grand İnşaat Petrol firmaları Ayrancılar'da ikiz kuleleler yükseltecek. 10 Sene öncesine kadar yeni inşaat sayısının yıllık 50'yi geçemediği Torbalı'da şuanda inşaat sektörü için patlamalar yaşanmakta.