İzmir'in 35 Projesinden 6'sı Tamamlandı!

truck

Başbakan Binali Yıldırım'ın, İzmir'den milletvekili adayı olmuş olduğu 2011 seçiminin hemen öncesinde vadetmiş olduğu 35 adet projeden 6'sı tamama ulaştı. 17 projenin yapım aşaması devam ederken, 7'side proje aşamasına getirilmiş durumda.

Başbakan Binali Yıldırım'ın, İzmir'den milletvekili adayı olmuş olduğu 2011 seçiminin hemen öncesinde vadetmiş olduğu 35 adet projeden 6'sı tamama ulaştı. 17 projenin yapım aşaması devam ederken, 7'side proje aşamasına getirilmiş durumda.

Başbakan Binali Yıldırım'ın 2011 yılında İzmir'den milletvekili adayı olarak çıktığı genel seçim öncesi açıklamış olduğu, yaklaşık 60.000.000.000 maliyetinde 35 adet projeden 7'si daha proje aşamasına geçirilmiş durumda.

Projeyle alakalı kamuoyunu bilgilendirmek amaçlı kurulmuş olan 35 Proje Hareketi Derneği Başkan Yardımcısı Deniz Doğan, Başbakan Binali Yıldırım'ın milletvekili adaylığını koymadan evvel açıklığa kavuşturmuş olduğu 25 projeden 6 tanesinin hizmete açıldığını açıkladı. Açılışı yapılmış olan hizmetlerden Konak Tünelleriyle şehir içinde trafiğin soluk aldığını anlatan Doğan, 310.000.000 TL'lik bu yatırımın Mayıs 2015 yılında hizmete koyulduğunu ve tünelleri kullanan araç sayısının 17.500.000 aracı aşmış olduğunu iletti. 

Doğan, Adnan Menderes Havalimanı iç ve dış hatlar terminaliyle de İzmir'in görüntüsüne yakışır bir hava alanına kavuşmuş olduğunu dile getirdi.

İZBAN Aliağa - Torbalı hattı ve Kemalpaşa - Turgutlu arasında bulunmakta olan 27 km uzunluğundaki demiryolu hattınıda ulaştırma ve lojistik üzerinde çok büyük etkileri olduğunu belirtti.  Bu projelerin yanında Dijital Arşiv Şehir Projesi, Güzelbahçe Balıkçı Barınağı ve Engelsiz Yaşam Projesi'nin de farklı sektörler üzerinde şehirde yaşayan sakinlere soluk aldıracağını kaydetti. 

Yapımı şu anda güncel olarak devam etmekte olan 17 adet projeninde hayata geçirilmesiyle birlikte de İzmir'in çok modern ve yeni bir görünüm kazanacağını belirtti. Altyapı çalışmaları bitmiş olan Kuzey Ege Limanı ve Kemalpaşa Lojistik Merkezi üzerinde çalışmaların tüm hızıyla devam ediyor olduğunu, TIPKENT Projesi çerçevesinde Bayraklı Entegre Sağlık Kampüsü'nün temelinin atılmış olduğunun altını çizen Doğan, EGERAYla İZBAN hattının Selçuk'a kadar uzanacağını, Efes Antik Liman Projesi'nin de 2017 yılı içerisinde ihale edilmesinin beklentisinde olduklarını anlattı.

Manisa ve İzmir arasında olan trafik sorununa soluk aldıracak olan Sabuncubeli Tüneli'nde sona doğru yaklaşıldığını vurgulayan Doğan, şu bilgileri verdi: "Sabuncubeli tünellerinin eylül ayında düzenlenecek 'ışık göründü' töreni sonrası yıl sonunda açılması planlanıyor. İzmir ile İstanbul arasını 3,5 saate indirecek olan otoyol çalışmaları da hızlı şekilde devam eden projeler arasında. İzmir-Kemalpaşa arasındaki 20 kilometrelik yolun bu yıl hizmete girmesi planlanıyor. Çiğli, Aliağa ve Çandarlı arasındaki 92 kilometrelik Kuzey Otoyolu'nun 10 kilometrelik bölümü ulaşıma açıldı, kalan bölüm için şubat ayında ihaleye çıkılması bekleniyor." 

35 projeden 7'sinin daha proje aşamasına getirildiğini belirtti. Bu yatırımlar arasında İzmir Karayolu ve Raylı Geçiş Projesi'nin dikkat çekici olduğunu kaydeden Doğan, İzmir Körfezi'nin iki yakasının tüp tünel, köprü ve yapay adayla bir araya geleceğini, körfez geçişini raylı sistemle 7 dakika, araçla 10 dakikaya indirecek yatırımın proje çalışmalarının tamamlandığını bildirdi. İZKARAY ile ilgili yeni yılın ilk yarısında ihale sürecinin başlayacağını ifade eden Doğan, İzmir-Ankara Otoyolu, İzmir-İstanbul Yüksek Hızlı Treni ve İzmir metrolarının da proje aşamasına geldiğini söyledi.

"İzmir'in 35 Projesinden 6'sı Tamamlandı!" Yorumlar

"İzmir'in 35 Projesinden 6'sı Tamamlandı!" Benzer Haberler


İzmir'deki Konutların %65'i Riskli!

İzmir'deki Konutların %65'i Riskli!

İzmirli işadamı Timincioğlu Grup Yönetim Kurulu Başkanı Teoman Timincioğlu yapmış olduğu açıklamada İzmir'deki yapıların %65'inin riskli yapı olduğunu belirtti.. İzmir'in 35 Projesinden 6'sı Tamamlandı!

İzmir Torbalı Kentsel Dönüşüm Projesi Bölgeyi Modernleştirecek!

İzmir Torbalı Kentsel Dönüşüm Projesi Bölgeyi Modernleştirecek!

Torbalı'da büyük bir hızla yükseliş gösteren binalar ilçesinin mimari yapısını şekillendiriyor. İnşaatçıların kentsel dönüşüm projesi kapsamında yapmış olduğu yenileme çalışmaları sonucunda yaptığı birbirinden güzel binalarla Torbalı modern bir görünüm elde ediyor.

İzmir Karabağlar Kentsel Dönüşüm Projesi Mahkemeye Taşınıyor!

İzmir Karabağlar Kentsel Dönüşüm Projesi Mahkemeye Taşınıyor!

İzmir'in 35 Projesinden 6'sı Tamamlandı!. Karabağlar'ın Cennetçeşme ve Limontepe üzerinde bulunan 540 hektarlık alan üzerinde start verilmiş olan kentsel dönüşüm projesi mahkemeye taşındı. Rant projelerine karşı büyük mücadele içerisinde olan ve imar planına itiraz hakkı olmayan Karabağlarlı vatandaş, projenin iptali adına yargıya başvuracak.

İzmir'e Kentsel Dönüşüm Uyarısı!

İzmir'e Kentsel Dönüşüm Uyarısı!

Çanakkale'de birdenbire art arda yaşanmış olan depremlerin hemen sonrasında İzmirli müteahhit ve inşaat sektörünün gözde oyuncuları, İzmir ve İzmir Kentsel Dönüşümü hakkında görüşlerini paylaştılar.. İzmir'in 35 Projesinden 6'sı Tamamlandı!

İzmir'e Kar Yağacak mı? 2018

İzmir'e Kar Yağacak mı? 2018

2017 Yılı Şubat ayına girdiğimiz şu günler, İzmir halkı bir kez daha kar görür müyüz merakındalar. İzmir'e Şubat ayında kar yağacak mı? Nerelere yağacak? 2017 yılı İzmir'de kar yağacak yerler? tüm soruların cevabı haberimizde...

İzmir Kentsel Dönüşüm Projesi Yayılacak!

İzmir Kentsel Dönüşüm Projesi Yayılacak!

İzmir Büyükşehir Belediyesi, kentsel dönüşüm uygulamalarını İzmir kapsamında yaymayı hedeflerine katmış durumdalar. Belediye, planlamış oldukları projelerini ve yatırımlarını anlattı işte detaylar.... İzmir'in 35 Projesinden 6'sı Tamamlandı!

İzmir Flex Life Studio'da son daireler!

İzmir Flex Life Studio'da son daireler!

İzmir Çiğli'de geçtiğimiz yıllarda temeli atılan ve pek çok kişi tarafından büyük bir merakla takip edilen projelerden olan Flex Life Studio, son daireleri ile geliyor. Bir çok dairenin satışının tamamlandığı Flex Life Studio'da ev alacaklar muhteşem kampanyalardan yararlanabilecek.

İzmir Torbalı Kentsel Dönüşümle Yenilenme Aşamasına Giriyor!

İzmir Torbalı Kentsel Dönüşümle Yenilenme Aşamasına Giriyor!

Torbalı'da yükselişi büyük bir hızlanma alan binalar ilçenin mimari şekline çok güzel yön veriyor. İnşaatçıların yapmış oldukları birbirinden güzellikte olan binalarla Torbalı her geçtiğimiz gün çok daha modern bir görünüm elde ediyor.