İzmir'in 35 Projesinden 6'sı Tamamlandı!

truck

Başbakan Binali Yıldırım'ın, İzmir'den milletvekili adayı olmuş olduğu 2011 seçiminin hemen öncesinde vadetmiş olduğu 35 adet projeden 6'sı tamama ulaştı. 17 projenin yapım aşaması devam ederken, 7'side proje aşamasına getirilmiş durumda.

Başbakan Binali Yıldırım'ın, İzmir'den milletvekili adayı olmuş olduğu 2011 seçiminin hemen öncesinde vadetmiş olduğu 35 adet projeden 6'sı tamama ulaştı. 17 projenin yapım aşaması devam ederken, 7'side proje aşamasına getirilmiş durumda.

Başbakan Binali Yıldırım'ın 2011 yılında İzmir'den milletvekili adayı olarak çıktığı genel seçim öncesi açıklamış olduğu, yaklaşık 60.000.000.000 maliyetinde 35 adet projeden 7'si daha proje aşamasına geçirilmiş durumda.

Projeyle alakalı kamuoyunu bilgilendirmek amaçlı kurulmuş olan 35 Proje Hareketi Derneği Başkan Yardımcısı Deniz Doğan, Başbakan Binali Yıldırım'ın milletvekili adaylığını koymadan evvel açıklığa kavuşturmuş olduğu 25 projeden 6 tanesinin hizmete açıldığını açıkladı. Açılışı yapılmış olan hizmetlerden Konak Tünelleriyle şehir içinde trafiğin soluk aldığını anlatan Doğan, 310.000.000 TL'lik bu yatırımın Mayıs 2015 yılında hizmete koyulduğunu ve tünelleri kullanan araç sayısının 17.500.000 aracı aşmış olduğunu iletti. 

Doğan, Adnan Menderes Havalimanı iç ve dış hatlar terminaliyle de İzmir'in görüntüsüne yakışır bir hava alanına kavuşmuş olduğunu dile getirdi.

İZBAN Aliağa - Torbalı hattı ve Kemalpaşa - Turgutlu arasında bulunmakta olan 27 km uzunluğundaki demiryolu hattınıda ulaştırma ve lojistik üzerinde çok büyük etkileri olduğunu belirtti.  Bu projelerin yanında Dijital Arşiv Şehir Projesi, Güzelbahçe Balıkçı Barınağı ve Engelsiz Yaşam Projesi'nin de farklı sektörler üzerinde şehirde yaşayan sakinlere soluk aldıracağını kaydetti. 

Yapımı şu anda güncel olarak devam etmekte olan 17 adet projeninde hayata geçirilmesiyle birlikte de İzmir'in çok modern ve yeni bir görünüm kazanacağını belirtti. Altyapı çalışmaları bitmiş olan Kuzey Ege Limanı ve Kemalpaşa Lojistik Merkezi üzerinde çalışmaların tüm hızıyla devam ediyor olduğunu, TIPKENT Projesi çerçevesinde Bayraklı Entegre Sağlık Kampüsü'nün temelinin atılmış olduğunun altını çizen Doğan, EGERAYla İZBAN hattının Selçuk'a kadar uzanacağını, Efes Antik Liman Projesi'nin de 2017 yılı içerisinde ihale edilmesinin beklentisinde olduklarını anlattı.

Manisa ve İzmir arasında olan trafik sorununa soluk aldıracak olan Sabuncubeli Tüneli'nde sona doğru yaklaşıldığını vurgulayan Doğan, şu bilgileri verdi: "Sabuncubeli tünellerinin eylül ayında düzenlenecek 'ışık göründü' töreni sonrası yıl sonunda açılması planlanıyor. İzmir ile İstanbul arasını 3,5 saate indirecek olan otoyol çalışmaları da hızlı şekilde devam eden projeler arasında. İzmir-Kemalpaşa arasındaki 20 kilometrelik yolun bu yıl hizmete girmesi planlanıyor. Çiğli, Aliağa ve Çandarlı arasındaki 92 kilometrelik Kuzey Otoyolu'nun 10 kilometrelik bölümü ulaşıma açıldı, kalan bölüm için şubat ayında ihaleye çıkılması bekleniyor." 

35 projeden 7'sinin daha proje aşamasına getirildiğini belirtti. Bu yatırımlar arasında İzmir Karayolu ve Raylı Geçiş Projesi'nin dikkat çekici olduğunu kaydeden Doğan, İzmir Körfezi'nin iki yakasının tüp tünel, köprü ve yapay adayla bir araya geleceğini, körfez geçişini raylı sistemle 7 dakika, araçla 10 dakikaya indirecek yatırımın proje çalışmalarının tamamlandığını bildirdi. İZKARAY ile ilgili yeni yılın ilk yarısında ihale sürecinin başlayacağını ifade eden Doğan, İzmir-Ankara Otoyolu, İzmir-İstanbul Yüksek Hızlı Treni ve İzmir metrolarının da proje aşamasına geldiğini söyledi.

"İzmir'in 35 Projesinden 6'sı Tamamlandı!" Yorumlar

"İzmir'in 35 Projesinden 6'sı Tamamlandı!" Benzer Haberler


İzmir Flex Life Studio'da son daireler!

İzmir Flex Life Studio'da son daireler!

İzmir Çiğli'de geçtiğimiz yıllarda temeli atılan ve pek çok kişi tarafından büyük bir merakla takip edilen projelerden olan Flex Life Studio, son daireleri ile geliyor. Bir çok dairenin satışının tamamlandığı Flex Life Studio'da ev alacaklar muhteşem kampanyalardan yararlanabilecek.. İzmir'in 35 Projesinden 6'sı Tamamlandı!

İzmir Torbalı Kentsel Dönüşümle Yenilenme Aşamasına Giriyor!

İzmir Torbalı Kentsel Dönüşümle Yenilenme Aşamasına Giriyor!

Torbalı'da yükselişi büyük bir hızlanma alan binalar ilçenin mimari şekline çok güzel yön veriyor. İnşaatçıların yapmış oldukları birbirinden güzellikte olan binalarla Torbalı her geçtiğimiz gün çok daha modern bir görünüm elde ediyor.

Murat Boz, Mahall Bomonti İzmir'in Yeni Reklam Yüzü Oldu!

Murat Boz, Mahall Bomonti İzmir'in Yeni Reklam Yüzü Oldu!

İzmir'in 35 Projesinden 6'sı Tamamlandı!. Daha çok gençlerin sevdiği ünlü sanatçı Murat Boz, Türkerler Holding'in çok yüksek iddialı olan projesi Mahall Bomonti İzmir'in reklam filminde rolünü aldı. Film üzerinde, Mahall Bomonti İzmir'in sunmuş olduğu ayrıcalıkları tek tek yaşayan Murat Boz, projenin sloganını "Olmak istediğim yer" diyerek özete kavuşturuyor.

İzmir Derin Tünel İhalesinin İkincisi 22 Aralık'ta

İzmir Derin Tünel İhalesinin İkincisi 22 Aralık'ta

Konak, Buca ve Bornova hattı boyunca Otogar’a kadar uzanan yaklaşık 7 km’lik mesafenin, doğal çevreye de zarar vermemesi için derin tünel ile birleştirilmesine karar verildi. Büyükşehir Belediyesi’nin daha önce çalışmalarını tamamlayarak kente kazandırdığı Homeros Bulvarı’nın da işlevini artıracak olan tünel’in 2.5 km’lik 2 tüpten oluşan ihalesi, 24 firmanın katılımıyla bugün gerçekleştirildi. İzmir'in 35 Projesinden 6'sı Tamamlandı!

Mahall Bomonti İzmir; Olmak İsteyeceğiniz Yer

Mahall Bomonti İzmir; Olmak İsteyeceğiniz Yer

Konak, Alsancak ve Karşıyaka’nın tam orta noktasında yükselen ve Körfez’in tüm ihtişamını evinize ya da ofislerinize taşıyacak olan Mahall Bomonti İzmir, modern hayata açılan pencereniz olacak. Eksiksiz tasarımı ve çeşitli sosyal alanları ile İzmir’de yükselen bu yeni proje sayesinde iş, kültür, sanat ve eğlence merkezleri bir arada toplanıyor olacak.

İzmir Balçova'da Kat Karşılığı İnşaat Projesi İçin İhaleye Çıkılıyor

İzmir Balçova'da Kat Karşılığı İnşaat Projesi İçin İhaleye Çıkılıyor

İzmir Büyükşehir Belediyesi, İzmir’in Balçova ilçesinde hayata geçirilecek 2 yeni projesi için ihaleye çıkma kararı aldı.Proje inşaat alanı büyüklüğü yaklaşık 49 bin 800 metrekare olan alan üzerinde ototerminal ve otopark binası yaptırım işi ihale ile gerçekleştirilecek.. İzmir'in 35 Projesinden 6'sı Tamamlandı!

İzmir Altındağ Prestij 1

İzmir Altındağ Prestij 1

Uzun zamandır büyük bir merakla beklenen ve İzmir'in yükselen değerleri arasında gösterilen İzmir Altındağ Prestij 1 hayat bulmaya devam ediyor.

Twin Grand Towers İzmir Torbalı'da İnşa Ediliyor!

Twin Grand Towers İzmir Torbalı'da İnşa Ediliyor!

İkra İnşaat&Petrol ve Grand İnşaat Petrol firmaları Ayrancılar'da ikiz kuleleler yükseltecek. 10 Sene öncesine kadar yeni inşaat sayısının yıllık 50'yi geçemediği Torbalı'da şuanda inşaat sektörü için patlamalar yaşanmakta.