İzmir'in 35 Projesinden 6'sı Tamamlandı!

truck

Başbakan Binali Yıldırım'ın, İzmir'den milletvekili adayı olmuş olduğu 2011 seçiminin hemen öncesinde vadetmiş olduğu 35 adet projeden 6'sı tamama ulaştı. 17 projenin yapım aşaması devam ederken, 7'side proje aşamasına getirilmiş durumda.

Başbakan Binali Yıldırım'ın, İzmir'den milletvekili adayı olmuş olduğu 2011 seçiminin hemen öncesinde vadetmiş olduğu 35 adet projeden 6'sı tamama ulaştı. 17 projenin yapım aşaması devam ederken, 7'side proje aşamasına getirilmiş durumda.

Başbakan Binali Yıldırım'ın 2011 yılında İzmir'den milletvekili adayı olarak çıktığı genel seçim öncesi açıklamış olduğu, yaklaşık 60.000.000.000 maliyetinde 35 adet projeden 7'si daha proje aşamasına geçirilmiş durumda.

Projeyle alakalı kamuoyunu bilgilendirmek amaçlı kurulmuş olan 35 Proje Hareketi Derneği Başkan Yardımcısı Deniz Doğan, Başbakan Binali Yıldırım'ın milletvekili adaylığını koymadan evvel açıklığa kavuşturmuş olduğu 25 projeden 6 tanesinin hizmete açıldığını açıkladı. Açılışı yapılmış olan hizmetlerden Konak Tünelleriyle şehir içinde trafiğin soluk aldığını anlatan Doğan, 310.000.000 TL'lik bu yatırımın Mayıs 2015 yılında hizmete koyulduğunu ve tünelleri kullanan araç sayısının 17.500.000 aracı aşmış olduğunu iletti. 

Doğan, Adnan Menderes Havalimanı iç ve dış hatlar terminaliyle de İzmir'in görüntüsüne yakışır bir hava alanına kavuşmuş olduğunu dile getirdi.

İZBAN Aliağa - Torbalı hattı ve Kemalpaşa - Turgutlu arasında bulunmakta olan 27 km uzunluğundaki demiryolu hattınıda ulaştırma ve lojistik üzerinde çok büyük etkileri olduğunu belirtti.  Bu projelerin yanında Dijital Arşiv Şehir Projesi, Güzelbahçe Balıkçı Barınağı ve Engelsiz Yaşam Projesi'nin de farklı sektörler üzerinde şehirde yaşayan sakinlere soluk aldıracağını kaydetti. 

Yapımı şu anda güncel olarak devam etmekte olan 17 adet projeninde hayata geçirilmesiyle birlikte de İzmir'in çok modern ve yeni bir görünüm kazanacağını belirtti. Altyapı çalışmaları bitmiş olan Kuzey Ege Limanı ve Kemalpaşa Lojistik Merkezi üzerinde çalışmaların tüm hızıyla devam ediyor olduğunu, TIPKENT Projesi çerçevesinde Bayraklı Entegre Sağlık Kampüsü'nün temelinin atılmış olduğunun altını çizen Doğan, EGERAYla İZBAN hattının Selçuk'a kadar uzanacağını, Efes Antik Liman Projesi'nin de 2017 yılı içerisinde ihale edilmesinin beklentisinde olduklarını anlattı.

Manisa ve İzmir arasında olan trafik sorununa soluk aldıracak olan Sabuncubeli Tüneli'nde sona doğru yaklaşıldığını vurgulayan Doğan, şu bilgileri verdi: "Sabuncubeli tünellerinin eylül ayında düzenlenecek 'ışık göründü' töreni sonrası yıl sonunda açılması planlanıyor. İzmir ile İstanbul arasını 3,5 saate indirecek olan otoyol çalışmaları da hızlı şekilde devam eden projeler arasında. İzmir-Kemalpaşa arasındaki 20 kilometrelik yolun bu yıl hizmete girmesi planlanıyor. Çiğli, Aliağa ve Çandarlı arasındaki 92 kilometrelik Kuzey Otoyolu'nun 10 kilometrelik bölümü ulaşıma açıldı, kalan bölüm için şubat ayında ihaleye çıkılması bekleniyor." 

35 projeden 7'sinin daha proje aşamasına getirildiğini belirtti. Bu yatırımlar arasında İzmir Karayolu ve Raylı Geçiş Projesi'nin dikkat çekici olduğunu kaydeden Doğan, İzmir Körfezi'nin iki yakasının tüp tünel, köprü ve yapay adayla bir araya geleceğini, körfez geçişini raylı sistemle 7 dakika, araçla 10 dakikaya indirecek yatırımın proje çalışmalarının tamamlandığını bildirdi. İZKARAY ile ilgili yeni yılın ilk yarısında ihale sürecinin başlayacağını ifade eden Doğan, İzmir-Ankara Otoyolu, İzmir-İstanbul Yüksek Hızlı Treni ve İzmir metrolarının da proje aşamasına geldiğini söyledi.

"İzmir'in 35 Projesinden 6'sı Tamamlandı!" Yorumlar

"İzmir'in 35 Projesinden 6'sı Tamamlandı!" Benzer Haberler


Hangi konut projesinden daire almalıyım?

Hangi konut projesinden daire almalıyım?

Konut proje sayılarının çok hızlı bir şekilde artışa geçmiş olduğu zamanlarda İstanbul, Ankara ve İzmir gibi büyük şehirler haricinde diğer illerde de ciddi bir şekilde konut projeleri yapılmaya başladı. Bursa, Yalova, Çanakkale, Kocaeli, Antalya, Muğla gibi yerlerde de emlak piyasası çok fazla hareketlenme yaşıyor. Buralarda yatırım yapan kişilerin 5-10 yıl sonrasında ciddi kazançlar sağlayabileceğini söyleyebiliriz.. İzmir'in 35 Projesinden 6'sı Tamamlandı!

Zermeram Projesinden beklenmedik girişim!

Zermeram Projesinden beklenmedik girişim!

Konya'nın en değerli projelerinden olan Zermeram için kira öder gibi ev sahibi olmak artık çok kolay.

Zekeriyaköy Köy projesinden ev alanlar kazanıyor

Zekeriyaköy Köy projesinden ev alanlar kazanıyor

İzmir'in 35 Projesinden 6'sı Tamamlandı!. Zekeriyaköy'ün en değerli projesi Köy her geçen gün satış rakamlarını arttırarak yatırımcılarına mükemmel girişimler sağlamaya devam ediyor.

İzmir'in 35 Projesinden 6'sı Tamamlandı!

İzmir'in 35 Projesinden 6'sı Tamamlandı!

Başbakan Binali Yıldırım'ın, İzmir'den milletvekili adayı olmuş olduğu 2011 seçiminin hemen öncesinde vadetmiş olduğu 35 adet projeden 6'sı tamama ulaştı. 17 projenin yapım aşaması devam ederken, 7'side proje aşamasına getirilmiş durumda.. İzmir'in 35 Projesinden 6'sı Tamamlandı!