İşte bir banyoda aranılan özellikler!

truck

Geberit’in ERA Araştırma ve Danışmanlık yaptırdığı tüketici satın alma davranışları kalitatif araştırma ilginç sonuçlar ortaya çıkardı.

Geberit'in ERA Araştırma ve Danışmanlık yaptırdığı tüketici satın alma davranışları kalitatif araştırma sonuçlarına göre; banyoların yenilenme süreçlerinde kadınların karar verici olduğu ve banyo yenileme sıklığının ortalama 8 yıl olduğu ortaya çıktı.  Rapora göre Türkler, banyolarını yeni bir eve taşındıklarında ya da banyolarında bir problem çıktığında değiştiriyor. Türklerin banyoda en hassas oldukları nokta ise; Hijyen

Geberit, ERA Research ile birlikte banyoların değişim sıklığı, banyoda aranılan özellikler ve banyo markalarının bilinirliğiyle tüketici nezdindeki imajlarını belirlemeye yönelik yepyeni bir araştırmaya imza attı. 24 Şubat – 28 Mayıs 2016 tarihleri arasında İstanbul, Ankara, İzmir, Adana ve Samsun şehirlerinde yakın zamanda banyosunu yenileyenlerle yapılan etnografik ev ziyafetleri ve telefonda derinlemesine görüşme sonuçlarına göre, banyoda en önem verilen konunun ‘hijyen' olduğu ortaya çıktı. 

Banyoda kalite ve tasarrufa göre hijyen daha önemli Araştırmada bulunan ‘ideal banyonuz nasıl olmalı?' sorusuna istinaden verilen yanıtlarda katılımcılar, banyodaki bakterilerin diğer alanlara geçeceğine inandıkları için ‘hijyen' cevabını veriyorlar. Öte yandan tüketiciler, banyoda duş sonrası camlarda kalan su lekeleri, sifonlar üzerindeki parmak izlerinden oldukça şikayetçiler. Banyolarını her zaman beyaz ve parlak görmek istediklerini söyleyen katılımcılar, köşesiz ve kolay temizlenebilir klozetleri tercih ettiklerini, temizlik ürünü olarak banyolarda en majör çamaşır suyu ve ekolojik ürünleri kullandıklarını ifade ediyorlar. Banyo değiştirme sıklığının ortalama 8 yıl olduğunu ortaya çıkaran rapora göre; kullanıcılar banyoları değiştirmenin diğer alanlara göre daha zor olduğunu, bu nedenle yeni bir eve taşındıklarında ya da banyolarında bir problemle karşılaştıklarında banyolarını değiştirdiklerini söylüyorlar. Ayrıca evlerde banyolarla birlikte eş zamanlı olarak mutfaklarında değiştiği gözlemleniyor. 

Banyo yenilerken en çok internete bakılıyor Öte yandan raporda tüm ev süreçlerinde olduğu gibi banyo renovasyonunda da kadınların söz sahibi olduğu görülüyor. Banyo yenilemeye karar verildikten sonraki süreçte en çok tercih edilen alan yine internet ortamı olarak göze çarpıyor. Katılımcılar banyo ve banyo markaları hakkında yüzeysel bilgiye sahipken banyo değiştirme döneminde markalar hakkında detaylı bilgi sahibi oluyor. Tüketicilerin marka seçimlerinde ise en çok güvendiği alan sağladıkları avantajlar ve müşterilere verdikleri satış sonrası hizmetler ile özellikle İstanbul bölgesindeki bayiler oluyor. 

Yeni yaşam alanı banyolar Modanın etkisinin yaşam alanlarına dokunmasıyla modernleşen evlerde sadeliğe önem verilirken bu akım banyolara da yansıyor. Araştırmaya göre banyolar yeni yaşam alanları olarak kabul edilirken banyolarda en çok hijyen ve konfor aranıyor. Bu alanlarda artık pastel renkler, doğal malzemeler, camlar ve mobilyalar tercih edilirken, kullanılan desen seçimi ise altın ve gümüş olarak ön plana çıkıyor. 

"İşte bir banyoda aranılan özellikler!" Yorumlar

"İşte bir banyoda aranılan özellikler!" Benzer Haberler


İşte 2016'da evinizin moda renkleri!

İşte 2016'da evinizin moda renkleri!

Uluslararası renk otoritesi Pantone, her yıl olduğu gibi 2016'da da yılın temasına uygun renklerini belirledi. . İşte bir banyoda aranılan özellikler!

Emekliye Promosyon Şartları ve Ne Kadar Verileceği Belli Oldu! İşte Beklenen Miktarlar

Emekliye Promosyon Şartları ve Ne Kadar Verileceği Belli Oldu! İşte Beklenen Miktarlar

Emekliye promosyon kapsamında konuyla ilgili ince ayrıntılar açıklandı. Toplam olarak 12.000.000 emeklinin maaş alma isteği içerisinde oldukları bankayı 3 yıl boyunca değiştirmeden kullanma sözü iletmesinin sonrasında, hak edilecek olan promosyon, 3 yıl sonra tekrardan gündem maddesi haline gelecek.

Ünlülerin Telefonu Numaraları! İşte Ünlü İsimlerin Cep Telefonu Numaraları!

Ünlülerin Telefonu Numaraları! İşte Ünlü İsimlerin Cep Telefonu Numaraları!

İşte bir banyoda aranılan özellikler!. Çağımızın en çok kullanılan aletlerinden biri olan cep telefonuyla birlikte çoğu ünlü de bu teknolojiye ayak uyduruyor. Bu durum ise ünlülere kolayca ulaşılmasını sağlıyor. Peki ünlülerin cep telefonu numaraları nedir?. Merak edilenleri sizler için araştırdık.

Toya Next Fiyat Listesi 2016!  İşte Toya next Fiyatları

Toya Next Fiyat Listesi 2016! İşte Toya next Fiyatları

İstanbul'un kalbinde inşaatı devam eden preje Toya Next Fiyat Listesi okuyucularımız tarafından merak ediliyor. Bizde sizler için Toya Next Fiyatları 2016 araştırmasını yaptık. İşte Toya Next 2016 Fiyatları.. İşte bir banyoda aranılan özellikler!

İşte bir banyoda aranılan özellikler!

İşte bir banyoda aranılan özellikler!

Geberit’in ERA Araştırma ve Danışmanlık yaptırdığı tüketici satın alma davranışları kalitatif araştırma ilginç sonuçlar ortaya çıkardı.

Türkler banyolarını işte bu yüzden yeniliyor!

Türkler banyolarını işte bu yüzden yeniliyor!

Geberit’in ERA Araştırma ve Danışmanlık yaptırdığı tüketici satın alma davranışları kalitatif araştırma ilginç sonuçlar ortaya çıkardı. . İşte bir banyoda aranılan özellikler!

Kenan Işık Öldü mü? İşte Kenan Işık'ın Son Durumu

Kenan Işık Öldü mü? İşte Kenan Işık'ın Son Durumu

2014 yılı Mart ayında gittiği bir spor salonunun sauna odasından çıkarken ayağının kayması ile düşüp başından darbe alan oyuncunun yakınları, durumunun stabil olduğunun bilgilerini paylaştı. 2 yıldır yaşam ile mücadelesini devam ettiren oyuncunun sağlık durumunda herhangi bir gelişmenin henüz olmadığı ve tedavisinin evinde devam ettiği söyleniyor.

İşte Kenan İmirzalıoğlu ile Sinem Kobal’ın evi!

İşte Kenan İmirzalıoğlu ile Sinem Kobal’ın evi!

Evlendikten sonra Cihangir’deki apartman dairesinden Emirgan’daki lüks bir villaya taşınan Kenan İmirzalıoğlu ile Sinem Kobal’ın evi ilk kez görüntüle