Isı Yalıtımı Olan Binalar Vergi'den Muaf Edilecek 2018 Yürürlüğü Hakkında Bilgi

truck

Enerji Tasarrufunu vatandaşları yönlendirmek adına birçok fikir üretildi hayata geçti, bu fikirlere ısı yalıtımı için olan harcamalarda eklendi. İşletmeler 1 kereliğine olmak üzere yaptırdığı ısı yalıtımı, amortisan yöntemi gibi yıllara dağıtarak değil tek seferde gider gösterebilecek.

Enerji tasarrufunu vatandaşları yönlendirmek adına birçok fikir üretildi hayata geçti, bu fikirlere ısı yalıtımı için olan harcamalarda eklendi. İşletmeler 1 kereliğine olmak üzere yaptırdığı ısı yalıtımı, amortisan yöntemi gibi yıllara dağıtarak değil tek seferde gider gösterebilecek.

ENERJİ KULLANIMI KOLAY BULUNMASI ZOR BİR KAYNAK

Gelirler İdaresi Strateji Geliştirme Eski Daire Başkanı Nazmi Karyağdı, İzmir ilinde bulunan Atatürk Organize Sanayi Bölgesi'nin bastırdığı şahsi dergilerinde enerji tasarrufu konusunda bilgiler verirken ısı yalıtımının enerji tasarrufunu nasıl etkilediğini aktardı. Enerjiyi kullanmanın kolay fakat bulmanın zor olduğunu söyleyen Eski Başkan bulunmakta olan fosil yakıtların ciddi bir şekilde azalmakta olduğunu veya çevre sorunları nedeniyle günümüz itibariyle terke yönelildiğini açıkladı. Enerjinin savaş konusu olacak kadar büyük bi kaynak olduğunu söyleyen Nazmi Karyağdı, sözlerine devam etti:

"ENERJİ TASARRUFU NORMAL TASARRUF GİBİ DEĞİLDİR"

"Enerji kaynağı yönünden zengin ülkeler finansal açıdan para kazanırken, enerji kaynağı yönünden fakir olan ülkeler bu ülkelerin sattıkları enerji kaynaklarına zorunlu ihtiyaç duymaktalar. Ülkeler'in genel sorunu fosil yakıtların tükenmesidir. Ülkeler fosil yakıtı tükendiğinden dolayı bulunan alternatif enerji kaynaklarına doğru geçiş sağlıyor bununla birlikte elinde kaynakları da ekonomik bir şekilde kullanabilmenin alternatiflerini arıyor. Enerji tasarrufu bildiğimiz normal tasarruf gibi kaynağı az kullanmak değil, en az kullanımla en yüksek verimi almaktır." dedi.

ENERJİ TASARRUFUNDA ÖNE ÇIKAN KONU: ISI YALITIMI

 Ülkemizde Enerji kaynakları en çok sıcaklık, ısı amaçlı tüketiliyor. Bu konuda da öne çıkan konu, binaların ısı yalıtımı oluyor. Kış aylarınında gelmesiyle dikkatler ısı yalıtımlarında takılı kalıyor, Isı yalıtımı istatistiklere döküldüğünde ısı yalıtımı olmayan binalarda ısı kaybını %'lik orana vuracak olursak; Çatı - %7, Pencere - %30, Kapı - 17, Zemin - %6, Dış Duvar - %40 olarak önümüze sunulmakta. Isı kaybını %100 olarak ele aldığımızda genel dağılım bu şekilde şekil alıyor. Enerji tasarrufu konusunda birsürü teşvik amaçlı kanun geldi, alternatif sunuldu fakat bunların arasında en çok dikkatleri üzerine çeken ısı yalıtımının gider tablosuna tek seferde doğrudan gider olarak yazılmasının mümkün olacağını söylemekte olan yasalar.

TUTARIN NE OLDUĞU ÖNEMLİ DEĞİL, DOĞRUDAN GİDER OLARAK YAZILABİLİYOR

Bu yasalarda sağlanan büyük avantaj şu şekilde; Şahsi ticari mülkünüze ait bir konutun ısı yalıtımına yönrlik harcamalarını tutarın büyüklüğü veya küçüklüğü fark yapmadan tek bir seferde 9 Ağustos 2016 tarihinden sonra doğrudan gider olarak yazabiliyorsunuz. Eğer kira geliri aldığınız bir konutta ısı yalıtımına yönelik harcamanız varsa tek bir seferde 7 Eylül 2016 tarihinden sonra doğrudan gider olarak gösterebilirsiniz. Fakat bunun için götürü gider yöntemini değil, gerçek gider yöntemini seçmeniz gerekmektedir. Bu yürürlülükte konuyla ilgili 2 adet yasa bulunmaktadır.

"Isı Yalıtımı Olan Binalar Vergi'den Muaf Edilecek 2018 Yürürlüğü Hakkında Bilgi" Yorumlar

"Isı Yalıtımı Olan Binalar Vergi'den Muaf Edilecek 2018 Yürürlüğü Hakkında Bilgi" Benzer Haberler


Maddi Problemi Olan İndirimle Ev Satıyor!

Maddi Problemi Olan İndirimle Ev Satıyor!

Hürriyet'in kentsel dönüşüm bölgeleri ve lüks konutta yapmış olduğu "fiyatlar düşüşe geçti" başlığı büyük tartışma yarattı. Dernek başkanlarının yapmış olduğu açıklamalarda hepsinde ortak bir tanı "arz*talep dengesi bozuldu" olarak belirtildi. Fiyatlar düşüyor açıklamasına İNDER yanıt verdi.. Isı Yalıtımı Olan Binalar Vergi'den Muaf Edilecek 2018 Yürürlüğü Hakkında Bilgi

2018 Şubat Satışa Çıkacak Olan Konut Projeleri

2018 Şubat Satışa Çıkacak Olan Konut Projeleri

Şubat ayına girdiğimiz günlerde, satışa çıkmak için son hazırlıklarını tamamlamış olan 2 proje bulunuyor. Bunlardan birisi Azur Marmara, diğeri ise Erguvan Premium Residence, bu projelerde lansmana özel avantajlar sunulmakta.

2018 Yılında Yapılacak Olan Projeler!

2018 Yılında Yapılacak Olan Projeler!

Isı Yalıtımı Olan Binalar Vergi'den Muaf Edilecek 2018 Yürürlüğü Hakkında Bilgi. 2016 yılını kapatmaya sayılı günler kala bu yılı bir rekorla kapatmayı hedefleyen ve 4 gözle beklemekte olan gayrimenkul sektörü, gelecek yıl üretiminde hız kesmeyecek, 2017 yılının en gözde olan lokasyonları...

Isı Yalıtımı Olan Binalar Vergi'den Muaf Edilecek 2018 Yürürlüğü Hakkında Bilgi

Isı Yalıtımı Olan Binalar Vergi'den Muaf Edilecek 2018 Yürürlüğü Hakkında Bilgi

Enerji Tasarrufunu vatandaşları yönlendirmek adına birçok fikir üretildi hayata geçti, bu fikirlere ısı yalıtımı için olan harcamalarda eklendi. İşletmeler 1 kereliğine olmak üzere yaptırdığı ısı yalıtımı, amortisan yöntemi gibi yıllara dağıtarak değil tek seferde gider gösterebilecek.. Isı Yalıtımı Olan Binalar Vergi'den Muaf Edilecek 2018 Yürürlüğü Hakkında Bilgi

Isı Yalıtımı Olan Binalara Vergi Muafiyesi

Isı Yalıtımı Olan Binalara Vergi Muafiyesi

Enerji tasarrufu konusunda teşviklerde bulunmak adına atılan adımlar konusuna ısı yalıtımı konusu da dahil olmaktadır. İşletme sınıfındaki yapılar bir defaya mahsus olmak üzere, yapılarında gerçekleştirecekleri yalıtım harcamalarını amortisman usulü ile yıllar içerisinde yayarak değil de tek seferde gider olarak gösterebilecekler.

Kanal İstanbul'un Etrafına Kurulacak Olan Yeni Şehire Villa Tipi Konutlar

Kanal İstanbul'un Etrafına Kurulacak Olan Yeni Şehire Villa Tipi Konutlar

Kanal İstanbul’un ilk görüşmelerinde Karayolları Genel Müdürlüğü'nün 4 köprü yapmayı planladığı bilgisi verilmişti. Daha sonra İstanbul Büyükşehir Belediyesinin’den gelen açıklamaya göre de trafiği rahatlatmak için 2 köprü daha yapılacağı haberleri verildi. Ayrıca 500 bin kişinin oturacağı konutlarda tasarlanıyor.. Isı Yalıtımı Olan Binalar Vergi'den Muaf Edilecek 2018 Yürürlüğü Hakkında Bilgi

Türkiye'nin Konuta Olan Güvenci Tam!

Türkiye'nin Konuta Olan Güvenci Tam!

Ülke çevresinde kasım ayı içerisinde 132.655 konut satışı gerçekleştirildi. Şuana kadar bütün zamanlar kapsamında 100 yıldır en yüksek konut satışı 2016 kasım ayında yapılmış durumdayken eş zamanlı olarak konut kredili satışlar ise 48.941 satışla kendi rekorunu kırmış durumda. Kasım 2016 gayrimenkul sektörü için rekor üstüne rekor ayı oldu.

Ekonomide Olan Yavaşlama Konut Alımlarına Etki Göstermedi!

Ekonomide Olan Yavaşlama Konut Alımlarına Etki Göstermedi!

15 Temmuz hain darbe girişimi ve darbecilerin tek tek temizlenmesinin hemen sonrasında, Doğu ve Güneydoğu bölgeleri içerisinde bulunmakta olan yerleşim alanlarında terörü bitirme hareketi kapsamında ve hemen sonrası Suriye ve Irak üzerinde bulunmakta olan aktif operasyonlar neticesinde Türkiye üzerinde olağan yaşamı olağanüstü bir duruma getirdi. Ekonomi üzerinde bunlara bağlı olarak gelişmekte olan yavaşlamaya rağmen vatandaşlar 3 sektörde para harcalamalarını kısıtlamadı.