Hamit Demir: 3. köprü Türk milletine çok yakıştı!

truck

Demir İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Demir: "(Yavuz Sultan Selim Köprüsü) Bölge ve yakın lokasyondaki konut projelerine değer katacağını öngörüyorum"

Demir İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Hamit Demir, Yavuz Sultan Selim Köprüsünün bölge ve yakın lokasyondaki konut projelerine değer katacağı öngörüsünde bulundu.

Demir, açılışı gerçekleştirilen Yavuz Sultan Selim Köprüsüne ilişkin yaptığı yazılı açıklamada, Türkiye'nin bu köprüyle dünya rekorlarını egale ettiğini dile getirdi.

Yavuz Sultan Selim Köprüsünün, gerek malzemesi gerekse büyüklüğüyle dünyanın sayılı köprülerinden biri olarak kullanıma açıldığına işaret eden Demir, "Kule büyüklükleri 322 metrelere varan köprü, aynı zamanda 10 şeritli olmasıyla da dünyanın en geniş köprüsü oldu. Bu gurur, onurlu Türk Milletine çok yakıştı." değerlendirmelerini yaptı.

Demir, darbe girişiminin hemen ardından Türkiye'nin bir olup kenetlendiğini vurgulayarak şunları kaydetti:

"Peşi sıra, ülke dışında konuşlanan terörist gruplara yapılan operasyon ve sonrasında dünyanın en geniş köprüsünün açılması, nereden bakarsak bakalım Türkiye'nin çok güçlü bir ülke olduğunun en büyük ispatıdır. Etrafımızda bulunan jeopolitik unsurlara inat Türkiye her geçen gün gelişmeye ve büyümeye devam ediyor. Türkiye'de her gelen gün geçen günden daha güzel olacak. Bugün baktığımızda dünyada 36 ayda 200 metrelik köprüleri bitiremeyen devletler varken Türkiye dev projeye imza atarak, 36 ay gibi kısa bir sürede dünyanın en geniş köprüsünü hayata geçirdi."

Hamit Demir, köprünün, güzergah bakımından da İstanbul'un trafiğini rahatlatacağını belirterek, "Avrupa Yakasından Sarıyer ile Anadolu Yakasından Beykoz noktalarını birleştiren köprünün bölgedeki ve yakın lokasyondaki konut projelerine değer katacağını öngörüyorum. Ülkemizi, Yavuz Sultan Selim Köprüsü gibi daha nice gurur ve sevinç yaşayacağımız büyük projeler bekliyor." ifadelerini kullandı.

Hamit Demir demir inşaat

"Hamit Demir: 3. köprü Türk milletine çok yakıştı!" Yorumlar

"Hamit Demir: 3. köprü Türk milletine çok yakıştı!" Benzer Haberler


Hamit Demir: 3. köprü Türk milletine çok yakıştı!

Hamit Demir: 3. köprü Türk milletine çok yakıştı!

Demir İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Demir: "(Yavuz Sultan Selim Köprüsü) Bölge ve yakın lokasyondaki konut projelerine değer katacağını öngörüyorum" . Hamit Demir: 3. köprü Türk milletine çok yakıştı!