Halk GYO İstanbul Finans Merkezi İhalesi Tamamlandı

truck

İstanbul Uluslararası Finans Merkezi projesinde yükselecek kuleler ile merkezi Ankara'da bulunan kamu bankaları Halkbank, Vakıfbank, Ziraat Bankası ile BDDK ve SPK gibi kurumlarda tek bir merkezden hizmetlerine devam ediyor olacak.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın gözetiminde yürütülen İstanbul Uluslararası Finans Merkezi projesinde yükselecek kuleler için ihaleye çıkılmıştı.

Halk GYO tarafından İstanbul’da hayata geçirilmesi planlanan Finans Merkezi’nin ihalesi nihayet sonuçlandı. İhaleyi 751,5 milyon TL ile en uygun “Anahtar Teslimi Götürü Bedel” teklifini veren YDA İnşaat San. Ve Tic. A.Ş. kazandı. Halk GYO ile firma arasında çalışmaların başlayabilmesi için sözleşme de imzaladı.

Ekim ayında temelleri atılan Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) Binası ile iş merkezi YDA Prime projesinin de hayata geçirileceği söylendi.

YDA Group Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Arslan açıklamalarında “Yaklaşık 3,5 milyon metrekare inşaat alanı üzerinden konumlandırılan Finans Merkezi Projesi kapsamında inşa edilecek BDDK Binası ve YDA Prime iş merkezinin ile birlikte Halk GYO Ofis Kuleleri’nin de hayata geçirilecek olmalasından dolayı mutluluk duyduğunu ifade etti.

Halk GYO İstanbul Finans Merkezi İhalesi Tamamlandı

Projeler sayesinde 25 bin kişi için istihdam sahası yaratılırken, büyük yatırımla yükselen bu alanın Finans Merkezinin kalbi olacağı düşünülüyor.

Halk GYO Genel Müdürü Dr. Feyzullah Yetgin ise proje ile ilgili ilettiği notlar ise şu şekilde; İstanbul Uluslararası Finans Merkezi içerisinde yer alacak olan ofisleri A sınıfı olarak dizayn edeceklerini, 46 ve 34 katlı iki kule ve 8'er katlı üç podyum bina olarak tasarladıklarını belirtti. Bu sayede de İstanbul'un dünya standartlarında ve yüksek kalitede ofis ihtiyacının karşılanması hedefleniyor.

Şirketin göz bebeği olarak adlandırılan projenin, finansmanının bir kısmı öz kaynaklardan, bir kısmının da kredi kullanma suretiyle dış kaynaklardan karşılanacağı planlanıyor.

İstanbul Uluslararası Finans Merkezi ulaşım imkanı olarak Anadolu Yakası’nda Tem otoyolu ve E5 bağlantı yolu olmak üzere iki ana arterin kesişim noktasında olan bir konumda inşa ediliyor.

Proje otoyollara yakınlığının yanında, Boğaziçi Köprüsü’ne, FSM Köprüsü’ne de yakın mesafelerde yer alırken Atatürk Havalimanı ve Sabiha Gökçen Havalimanı’na da yaklaşık olarak eşit uzaklıklarda konumlandırılıyor.

Finans Merkezi inşaatı konut, sosyal alanlar, kültür ve eğlence alanlarının yoğun olarak bulunduğu bölgede yükseliyor. Projenin tamamlanması ile birlikte, ofis, ticaret, kongre ve kültür merkezi, cami, polis ve itfaiye merkezi gibi fonksiyonlar da bölgede yerini almış olacak. Ayrıca merkezi Ankara'da bulunan kamu bankaları Halkbank, Vakıfbank, Ziraat Bankası ile BDDK ve SPK gibi kurumlarda tek bir merkezden hizmetlerine devam ediyor olacak.

"Halk GYO İstanbul Finans Merkezi İhalesi Tamamlandı" Yorumlar

"Halk GYO İstanbul Finans Merkezi İhalesi Tamamlandı" Benzer Haberler


Halk GYO İstanbul Finans Merkezi İhalesi Tamamlandı

Halk GYO İstanbul Finans Merkezi İhalesi Tamamlandı

İstanbul Uluslararası Finans Merkezi projesinde yükselecek kuleler ile merkezi Ankara'da bulunan kamu bankaları Halkbank, Vakıfbank, Ziraat Bankası ile BDDK ve SPK gibi kurumlarda tek bir merkezden hizmetlerine devam ediyor olacak.. Halk GYO İstanbul Finans Merkezi İhalesi Tamamlandı

Halk GYO’dan Panaroma Plus projesine özel büyük kampanya

Halk GYO’dan Panaroma Plus projesine özel büyük kampanya

HALK GYO İstanbul dışındaki ilk konut projesi olan “Eskişehir Panorama Plus” projesinde kalan son daireler için 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımızda, “yüzde 20 peşinat, kalan yüzde 80 için Halkbank’tan 0 faiz oranı ile 72 ay vadeli kredi veya peşin alımlarda yüzde 20 indirim” imkânı sağlayan kampanyaya başladı

Bursa Soğanlı Kentsel Dönüşümünde Halk Yanlış Biglilendirilmiş!

Bursa Soğanlı Kentsel Dönüşümünde Halk Yanlış Biglilendirilmiş!

Halk GYO İstanbul Finans Merkezi İhalesi Tamamlandı. Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, Osmangazi Soğanlı Kentsel Dönüşüm projesi kapsamında CHP'nin halka yanlış bilgi aktarımında bulunduğunun altını çizdi. Gündem maddelerinin görüşülmesinin hemen sonrasında ilk olarak şubat ayı çalışmaları hakkında meclise bilgi aktarımında bulunan Dündar'ın sonrasından muhalefet partileri adına MHP ve CHP Grup sözcüleri yapılan çalışmalara yönelik değerlendirme yaptı.