Gaziantep Göllüce'de Kentsel Dönüşüm Heyecanı Başlıyor!

truck

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, şehir çevresinde çarpık kentleşme sorununa çözüm bulmak adına ve ayrıca sağlıklı bir hayat kaynağı geliştirmek için kentsel dönüşüm projesini hayata geçirdi.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, şehir çevresinde çarpık kentleşme sorununa çözüm bulmak adına ve ayrıca sağlıklı bir hayat kaynağı geliştirmek için kentsel dönüşüm projesini hayata geçirdi.

Kentsel Dönüşüm Projesi çerçevesinde şehrin bilindik mahallelerinde konut sahipleriyle teker teker görüşerek gönüllük kanunu çerçevesinde kentsel dönüşüme gitmiş olan Büyükşehir Belediyesi, vatandaşların çok yoğun talepleriyle Göllüce Mahalles'ini de kentsel dönüşüm çerçevesi içerisinde almış durumda.

Şehirkamil ilçesi sınırları içerisinde bulunmakta olan Göllüce Mahallesi, kuzey bölümünde Gazikent Mahallesi, kuzeydoğu bölümünde Büyükşehir Belediyesi Hal Müdürlüğü, doğu bölümünde GATEM Toptancılar Sitesi, batı bölümündeyse KÜSGET Organize Sanayi, güney bölümündeyse Ayakkabıcılar Sitesi bulunmaktadır.

Anket hareketlenmeleri yapılarak, çevredeki vatandaşların istekleri göz önünde bulundurularak "Göllüce Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Projesi"nde kamulaştırma çalışmaları tamamen sona ermiş olarak belirtilmektedir.

Vatandaşların çok büyük istekler yöneltmiş olduğu bu proje tam 110.000.000 yatırım aldı ve Proje kapsamında gerçekleştirilmiş olan yıkım çalışmaları neredeyse bitmek üzere.

Proje kapsamında konut sahiplerine istekleri doğrultusunda kamulaştırma bedeli para, Güzelyurt Sosyal Konut Projesi'nde konut veya Yeşilkent Mahallesi'nde arsa veriliyor.

Öte yandan Göllüce Mahallesi'ni ziyaret etmiş olan Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ve teknik çalışma ekibi, yıkım alanında olan büyük hızda ilerleyen çalışmaları tek tek izleyerek hem mahallede oturan vatandaşlardan hemde yıkımı gerçekleştiren elemanlardan bilgiler aldı.

KENTSEL DÖNÜŞÜM ÇALIŞMALARI ARA VERİLMEDEN DEVAM EDECEK

İstasyon ve Aydınlar Mahallesi'ni de kentsel dönüşüm çerçevesinin içerisine almış olan belediye, bu mahallelerde de çalışmalarına büyük hızda devam etmekte. 

İstasyon Mahallesi hisseli kadastro alanlarının üstüne, imar planına aykırı ve kaçak yapılaşma gibi sebeplerden dolayı kentsel dönüşüm projesi kapsamına alınıyorken, Aydınlar Mahallesi'yse mahalle kapsamında bulunan mağaralar sebebiyle çöküntü riski taşıdığı için sakıncalı alanı kapsadığından dolayı da kentsel dönüşüm projesi kapsamına alınmış durumda.

Hak sahiplerinin seçilip tespit edilmiş olduğu fizibilite ve analiz çalışmalarının tamamlanmış olduğu Aydınlar Mahallesi Kentsel Dönüşüm Projesi çerçevesindeyse Mayıs ayı genelinde Büyükşehir Belediyesi ve TOKİ arasında olan işbirliğiyle beraber Kentsel dönüşüm çalışmaları kapsamında bir protokol imzalanması gerçekleşmişti. TOKİ ve Belediye ortaklığıyla devam eden çalışmalar çerçevesinde vatandaşlarla tek tek uzlaşmaya gidileceği belirtildi.

"Gaziantep Göllüce'de Kentsel Dönüşüm Heyecanı Başlıyor!" Yorumlar

2 YORUM
  1. Abdullah Salman 10 Ekim 2017 22:29

    İhalenin tarihi ne zaman olacak?

  2. Halil yıldırım 22 Eylül 2017 18:47

    Nezaman başlayacak yazılımlar

"Gaziantep Göllüce'de Kentsel Dönüşüm Heyecanı Başlıyor!" Benzer Haberler


Gaziantep Göllüce'de Kentsel Dönüşüm Heyecanı Başlıyor!

Gaziantep Göllüce'de Kentsel Dönüşüm Heyecanı Başlıyor!

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, şehir çevresinde çarpık kentleşme sorununa çözüm bulmak adına ve ayrıca sağlıklı bir hayat kaynağı geliştirmek için kentsel dönüşüm projesini hayata geçirdi.. Gaziantep Göllüce'de Kentsel Dönüşüm Heyecanı Başlıyor!

Gaziantep Kentsel Dönüşüm Projesi İçin TOKİ ile Anlaşma Yapıldı!

Gaziantep Kentsel Dönüşüm Projesi İçin TOKİ ile Anlaşma Yapıldı!

Gaziantep Şehitkamil Belediyesi İpekyolu üzerinde yapılacak olan kentsel dönüşümle yenileme çalışmaları adına TOKİ ile anlaşmaya varıldı. Belediye adına geçmekte olan tapuların devir işlemleri TOKİ'ye yapılacak.

Büyükada Gaziantep Projesinde Satışlar Bugün Başladı!

Büyükada Gaziantep Projesinde Satışlar Bugün Başladı!

Gaziantep Göllüce'de Kentsel Dönüşüm Heyecanı Başlıyor!. Konfor ve rahatlığın önemli yapılarından olması için çalışmalarına başlanan Büyükada projesi,Gaziantep İbrahimli’ye ilkleri de sunmaya hazırlanıyor. 20 dönümlük bir arazi üzerinde çalışmalarına başlanılan projenin peyzaj çalışmalarının yanı sıra biyolojik göledi ve kumsalı ile konut projesi olgusuna yeni bir soluk getireceğe benziyor. Mimarisi gibi özellikleriyle de dikkatleri çekecek projenin diğer detayları...

Gaziantep Arena Hizmete Giriyor

Gaziantep Arena Hizmete Giriyor

Konut üretimi konusunda geçmişten günümüze kadar olan süreç boyunca üstün başarılara imza atan Başbakanlık Toplu Konut İdaresi, sadece konut üretimi ile sınırlı kalmayıp yapı sektörünün farklı alanlarında da çalışmalar yürütmektedir. Bu çalışmalardan biri olan Gaziantep Arena stadyumunun inşa çalışmaları sona erdi. Ayrıntılar haberimizde…. Gaziantep Göllüce'de Kentsel Dönüşüm Heyecanı Başlıyor!

Gaziantep'in Geleceği Antepia Projesi!

Gaziantep'in Geleceği Antepia Projesi!

Gaziantep'in geleceği Antepia projesinin Peyzajı 4 mevsimide doyasıya yaşamanız için özenle tasarlanmış durumda. Özel tasarımlarla gözleri üzerine çekmekte olan meydanlar, tüm mevsimlerin eşi benzeri olamayan renkleriyle çevrilmiş durumda.

Gaziantep Arena Stadı Tamamlandı!

Gaziantep Arena Stadı Tamamlandı!

Gaziantepspor Pazarlama ve Sponsorluklar Sorumlusu Hikmet Akay, "Antalyaspor maçını pazar günü Gaziantep Arena’da oynayacağız” dedi. Yapımına 3 yıl önce başlanın stadyum 2017 yılında tamamlandı.. Gaziantep Göllüce'de Kentsel Dönüşüm Heyecanı Başlıyor!

Gaziantep Bozoklar'da Kentsel Dönüşüm Şart!

Gaziantep Bozoklar'da Kentsel Dönüşüm Şart!

Bozoklor Mahallesi Muhtarı Abdurrahman Yapıcı, Gaziantep genelinde yapılmakta olan kentsel dönüşüm çalışmalarının eski yerleşim alanları için bir fırsat olduğunu dile getirdi. Gaziantep kapsamında toplam olarak 32 mahalle Afet Bölgesi ilan edildi.

TOKİ Gaziantep Şehit ve Gazi Konutlarında Sona Gelindi

TOKİ Gaziantep Şehit ve Gazi Konutlarında Sona Gelindi

Uzunca bir süreden beri inşa etmekte olduğu konut projeleri ile on binlerce dar gelirli vatandaşı ev sahibi yapan Başbakanlık Toplu Konut İdaresi uzunca bir süreden beri merakla beklenen şehit ve gazi yakınlarına yönelik olan konut projesinde inşaat çalışmalarında sona gelindi. Ayrıntılar haberimizde…