Göztepe'nin değeri hızlı tren projesiyle uçuşa geçti!

truck

Yüksek fiyatlar nedeniyle el yakan Bağdat Caddesi'nin alternatifi, Göztepe'nin tren ve metro yolundaki projeleri oldu.

Bağdat Caddesi'ndeki kentsel dönüşüm projeleri, hızlı trenin geçtiği hatta da hızlanmaya başladı. Aydoğan İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı İrfan Aydoğan, Bağdat Caddesi'ndeki yüksek metrekare fiyatlarına karşın hızlı tren ve metro yolundaki projelerin hem lokasyon hem de uygun metrekare fiyatları nedeniyle yatırım için değerlendirilmesi gerektiğini belirtiyor.  

İstanbul'da kentsel dönüşüm projelerinin en hızlı gerçekleştiği bölgelerden bir tanesi, Bağdat Caddesi… Bölgede her yıl 1000'in üzerinde ruhsat işlemi gerçekleşiyor. Bölgenin köklü inşaat firmalarının yanı sıra başka sektörlerden birçok firma da Bağdat Caddesi üzerinde konut projesi geliştiriyorlar. Cadde'nin en eski inşaat firmalarından biri olan Aydoğan İnşaat, Bağdat Caddesi'nin Fenerbahçe, Erenköy, Suadiye gibi en gözde lokasyonlarında 1987 yılından beri inşaat yapıyor ve şimdiye kadar 50'nin üzerinde projeye imza attı.

Aydoğan İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı İrfan Aydoğan, özellikle son dönemde popülaritesi artan Bağdat Caddesi'nde oturmak isteyenlere yeni bir lokasyon öneriyor: Göztepe. İrfan Aydoğan'ın vermiş olduğu bilgilere göre eski tren hattının kaldırılıp hızlı tren hattının ve metronun bu lokasyondan geçmesi, bölgenin değerini 2017 yılında yüzde 30 oranında artıracak. “4 yıl önce başlayan kentsel dönüşümün özellikle Bağdat Caddesi'nde daha yoğun yaşanması, arsa maliyetleri, metrekare satış fiyatlarını arttırdı.

Bugün Erenköy, Suadiye gibi Bağdat Caddesi'nin tam üzeri lokasyonlarda konut almak istediğiniz zaman metrekare fiyatları minimum 6000 Dolar'dan başlıyor. Oysa Cadde'nin bir üst paralelinde yer alan ve eski tren hattı yerine geçecek hızlı tren ve metro hattının 2018 yılında açılmasıyla Göztepe gibi lokasyonlarda konutlar, 2017 yılından itibaren minimum yüzde 30 oranında değer kazanacak.” açıklamalarında bulunan İrfan Aydoğan, şu an aynı lokasyonda konut metrekare fiyatlarının 3000 Dolar'dan başladığına dikkat çekiyor. Yatırım veya oturmak için ev almak isteyenlerin, bankaların konut kredi faiz oranlarındaki indirim ve hızlı tren projesinin daha açılmaması nedeniyle ellerini hızlı tutmaları gerektiğini de belirtiyor.

Aydoğan İnşaat'dan Göztepe'ye 2 yeni proje   Aydoğan İnşaat'ın yılın ilk aylarında başladığı kentsel dönüşüm projelerinden ikisi Göztepe'de bulunuyor. Aydoğanpark Göztepe, hızlı trene sadece 200 metre uzaklıkta yer alırken, İstasyonpark Göztepe projesi ise hızlı trenin bitişinde inşa ediliyor. Bağdat Caddesi'ne, Minibüs Caddesi'ne, okullara, sağlık merkezlerine yürüme mesafesinde bulunan projelerde, lükse dair her şey bir arada sunuluyor. A plus kalitedeki inşaat malzemeleriyle yapılan projeler, sosyal donatıları ve yeşil alanlarıyla da ön plana çıkıyor. 1701 metrekarelik bir inşaat alanı üzerinde yükselen Aydoğanpark Göztepe'de 3 tanesi dubleks daire olmak üzere 43 daire bulunuyor.

Her katta 3 daire bulunan ve 14 katlı projede, daireler 3+1 ve 4+2 şeklinde tasarlandı. Dairelerin brüt metrekareleri ise 127-247 metrekare arasında değişiyor. Diğer bir kentsel dönüşüm projesi olan İstasyonpark Göztepe ise 13 katlı, 26 dairelik bir proje. İstasyonpark'ta ise her katta 2 daire bulunuyor ve dairelerin 2 tanesi dubleks olarak tasarlandı.

Yine 3+1 ve 4+2 şeklinde tasarlanan dairelerin brüt metrekareleri 127 ve 237 metrekare arasında değişiyor. Gerek İstasyonpark Göztepe gerekse de Aydoğanpark Göztepe projelerinde çocuk oyun alanı, toplantısı odası ve her daire için 2 araçlık otopark sunuluyor. Teslim tarihleri Haziran ve Ekim 2017 olarak belirlenen İstasyonpark Göztepe ve Aydoğanpark Göztepe projelerinin metrekare satış fiyatları ise 3500 Dolar'dan başlıyor. 

göztepe konut projeleri göztepe bağdat caddesi bağdat caddesi ev fiyatları aydoğan inşaat

"Göztepe'nin değeri hızlı tren projesiyle uçuşa geçti!" Yorumlar

"Göztepe'nin değeri hızlı tren projesiyle uçuşa geçti!" Benzer Haberler


Bağcılar Göztepe Life Evleri 300 bin liradan başlayan fiyatlarla!

Bağcılar Göztepe Life Evleri 300 bin liradan başlayan fiyatlarla!

Bir çok kişi tarafından uzun zamandır takibine devam edilen Bağcılar Göztepe Life Evleri'nin fiyatları belli oldu.. Göztepe'nin değeri hızlı tren projesiyle uçuşa geçti!

Pırlanta Göztepe Sonunda Tamamlanıyor!

Pırlanta Göztepe Sonunda Tamamlanıyor!

Fikirtepe'nin en gözde projelerinden olan Quality Proje ödülünü alan Pırlanta Göztepe projesi sonunda tamamlanıyor.

Göztepe'nin değeri hızlı tren projesiyle uçuşa geçti!

Göztepe'nin değeri hızlı tren projesiyle uçuşa geçti!

Göztepe'nin değeri hızlı tren projesiyle uçuşa geçti!. Yüksek fiyatlar nedeniyle el yakan Bağdat Caddesi'nin alternatifi, Göztepe'nin tren ve metro yolundaki projeleri oldu.

Pırlanta Göztepe fiyatları ve özellikleri

Pırlanta Göztepe fiyatları ve özellikleri

Kadıköy bölgesinin en güzel yerinde yer alan Pırlanta Göztepe şehrin tam merkezinde olmanın avantajını yaşıyor. Genel anlamda her yere yakın olan Göztepe semtinde inşasına devam edilen Pırlanta Göztepe, bu açıdan farklılık yaratmaya devam ediyor.. Göztepe'nin değeri hızlı tren projesiyle uçuşa geçti!

Göztepe-Ataşehir-Ümraniye Metro Hattı'nın İlk Durağı Belli Oldu!

Göztepe-Ataşehir-Ümraniye Metro Hattı'nın İlk Durağı Belli Oldu!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından 5 yıl önce 60.Yıl Parkı'na yapılması planlanan caminin yerine metro inşası yapılacak. Metro, Göztepe - Ataşehir - Ümraniye Metro Hattı'nın ilk istasyon durağı olarak meydana gelecek.