FETÖ'nün mal kaçırma ihtimaline karşı 245 tapuya iptal!

truck

Mehmet Özhaseki, İzmir’de 200, Konya’da 35, Diyarbakır’da 10 tapu işleminin FETÖ'nün mal kaçırmasını engellemek için iptal edildiğini açıkladı.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) mensuplarının mal kaçırmaması için tapudaki işlemlerin durdurulduğunu belirterek, İzmir'de 200, Konya'da 35, Diyarbakır'da da 10 tapu işleminin iptal edildiğini açıkladı.

Bakan Özhaseki, çıkarılan kararname kapsamında bugüne kadar tapuda işlem yapılarak Hazine'ye geçen okul ve yurt sayısının ise 2 bin civarında olduğunu ifade etti. TBMM'deki sohbetinde, FETÖ üyeleri hakkında ilginç bir benzetme de yapan Özhaseki, şöyle devam etti: 

SAPIKLAR TEMİZLENMELİ “Bu mikropları devletten temizlemek lazım. Bunlar iyi görünümlü, kibar, nitelikli adamlar ama Hoca'nın bir sözüyle Türkiye'yi satacak kadar da dönebiliyor. Ben, yüzlerine bakmıyorum artık. Kibar görünümlü, badem bıyıklı bu adamlar, ülkesi aleyhine casusluk yapabiliyor. Kendi ifadeleri var. ‘Niye adamı öldürdün?' diyorlar, ‘Yanlış yaptıysam, o da cennete gider” diye yanıt verebiliyor. Sapığa bak, sapığa. 40 yıldır okurum o kitapları, böyle bir din görmedim. Bu sapıkların temizlenmesi lazım.” “‘FETÖ'cüyse kaldır at ama değilse yaş da yanmasın” diye uyaran Özhaseki eski sempatizanlarını da ayırmak gerektiğini belirtti. 

KAMU HAFİFİLİYOR Özhaseki düz memur, taşeronda işçilerin bu işler ortaya çıktıktan sonra ‘Allah belanı versin demiş' ayrıldığını söyleyerek “O kişileri gri alanda tutup bakmak, izlemek lazım. Ayıklarken esas aldığımız unsurlar var. ‘Bunlar örgüt' dedikten sonra onların bankasına gidip para yatıran grup var. Uyarılara rağmen gidip Bank Asya'ya para yatıran adam belli ki onun adamı. Öğretmen, avukat sendikaları, avukat dernekleri var. Uyarılara rağmen gitmiş kaydolmuş, üyelikten çıkmamış. Bütün bunlara bakılıyor.

Bunlar arasında özel haberleşme sistemi kurmuşlar. Orada şifreli konuşmalar var. Bir adam niye şifreli konuşur ki? Bunlar üst üste bir araya geldiği zaman artık iflah olmaz” dedi. Kamudan ayıklananların 70 bin civarında olduğunu dile getiren Özhaseki şöyle konuştu: “Bunların olmamasından dolayı aksama olur mu? Olmaz. Hatta biraz daha ayıklansa iyi olur, kamu hafifler. Tabii, öğretmen açığı varsa alınır. TSK, emniyet hiçbir yerde eksik olmaz. Ama diğer yerlerdeki boşalmaları, kamu personel tasarrufu gibi görmek lazım.”

Mehmet Özhaseki fetö mal kaçırma tapu işlemleri

"FETÖ'nün mal kaçırma ihtimaline karşı 245 tapuya iptal!" Yorumlar

"FETÖ'nün mal kaçırma ihtimaline karşı 245 tapuya iptal!" Benzer Haberler


FETÖ'nün Gayrimenkul Devir İşlemleri İptal Ediliyor!

FETÖ'nün Gayrimenkul Devir İşlemleri İptal Ediliyor!

OHAL çerçevesinde yayımlanmış olan Kanun Hükmünde Kararnameyle birlikte Fetullahçı Terör Örgütü'ne finansal destek sağlamak adına eşe dosta yapılmış taşınmaz ve hisse devirlerinin tümünde iptal işlemi uygulanacak. . FETÖ'nün mal kaçırma ihtimaline karşı 245 tapuya iptal!

FETÖ Karargahı Öğrenci Yurdu Oldu

FETÖ Karargahı Öğrenci Yurdu Oldu

FETÖ’nün karargah olarak kullandığı binaya el koyularak TOKİ’ye devredilmişti. TOKİ ise karargah olarak kullanılan bu yapılaşmayı baştan dizayn ederek 4.100 kişi kapasiteli bir öğrenci yurdu haline getirerek Kredi ve Yurtlar Kurumuna devretti ve şu anda aktif olarak 1.800 kişi yurtta kalmaktadır.

FETÖ'nün mal kaçırma ihtimaline karşı 245 tapuya iptal!

FETÖ'nün mal kaçırma ihtimaline karşı 245 tapuya iptal!

FETÖ'nün mal kaçırma ihtimaline karşı 245 tapuya iptal!. Mehmet Özhaseki, İzmir’de 200, Konya’da 35, Diyarbakır’da 10 tapu işleminin FETÖ'nün mal kaçırmasını engellemek için iptal edildiğini açıkladı.

Serdar İnan, FETÖ soruşturmasında ifade verecek!

Serdar İnan, FETÖ soruşturmasında ifade verecek!

Fetullahçı Terör Örgütü'nün darbe girişimi ile ilgili yürütülen soruşturma kapsamında İnanlar İnşaat'ın sahibi Serdar İnan ifade verecek. . FETÖ'nün mal kaçırma ihtimaline karşı 245 tapuya iptal!

Asrın Projesi'nde FETÖ parmağı!

Asrın Projesi'nde FETÖ parmağı!

Kanal İstanbul Projesi’nin isim hakkının Sakarya’da FETÖ’den tutuklanan Gökhan Aygen’in ortağı olduğu firma tarafından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın projeyi açıkladığı gün Türk Patent Enstitüsü’nden tescil ettirildiği ortaya çıktı.

FETÖ'den İzmir'e 80.000.000 TL'lik Arsa Vurgunu!

FETÖ'den İzmir'e 80.000.000 TL'lik Arsa Vurgunu!

Gediz Üniversitesi'ne hastane yapılması kaydıyla toplam olarak 80.000.000 TL'lik arsa bağışı yapan Hatice Bahriye Yağcı, üniversitenin FETÖ kontrolünde olmasını öğrenmesiyle birlikte hukuka başvuruda bulundu. FETÖ, arsaya hastane değil, lunapark yapmış.. FETÖ'nün mal kaçırma ihtimaline karşı 245 tapuya iptal!

FETÖ'nün 7.500.000.000 TL'lik Gayrimenkulü Devlet Bünyesine Alındı!

FETÖ'nün 7.500.000.000 TL'lik Gayrimenkulü Devlet Bünyesine Alındı!

FETÖ'ye ait olan toplam olarak değeri 7.500.000.000 TL olarak belirlenen, 41 milyar lirası şirket varlığı olmak üzere toplam olarak 48.500.000.000 TL'lik bölüm devlet bünyesine alındı.