Ev Sahibi Olmak İçin Ne Yapmak Gerekir?

truck

Herkes kendi evinde yaşamak ister. Kirada yaşayanlar kendi evlerinin hayalini kurarken, evi olanlar da daha büyük bir evin özlemini yaşamaktadır. Peki, ev sahibi olmak için neler yapılması gereklidir? Bunun için dikkat edilmesi gereken ayrıntılar bulunmaktadır.

Ev sahibi olmak için öncelikle gelir durumuna ve nasıl bir ev istendiğine bakılmalıdır. Küçü şehirlerde ev sahibi olmak, büyük şehirlere göre daha kolaydır ancak mortgage gibi desteklerle ev almak, büyük hayaller arasından çıkmıştır. Konut kredileri, kira öder gibi ev sahibi olma imkanı sunmaktadır.

Konut kredisi çekilirken de dikkat edilmesi gereken hususlar bulunmaktadır. Öncelikle bütçe ayarlanmalı, iyi bir ödeme planı çıkarılmalıdır. Bu konulara dikkat edildiğinde ev sahibi olmak için gerekli olan kriterlerin bir kısmı yerine getirilmiş olmaktadır.

Ev sahibi olmak için konut kredisine başvurulacaksa bilinmesi gereken birkaç husus bulunmaktadır. Öncelikle konut kredisinin ne olduğu, nasıl işlediği gibi detayların bilinmesi gereklidir. Sonrasında konut kredisi veren bankalar detaylı olarak araştırılmalıdır. Bankalar arasında da en iyi ödeme planı sunanlarla iletişim kurulmalıdır.

Ev sahibi olmak için kredi çekerken bütçe hazırlanmalıdır. Öncelikle ne kadar kredi ödenebileceği bilinmelidir. Krediyi ödeyememe gibi bir durumla karşı karşıya kalınmaması için gelir gider çizelgesi hazırlanmalıdır. Ev almak için mutlaka tasarruf edilmeli ve giderler azaltılmalıdır. Ayrıca geliri artıracak yöntemler bulunmalıdır. Bu sayede daha büyük bir ev için kredi çekmek söz konusu olabilmektedir.

Ev sahibi olmak için kredi çekmeden önce belli bir miktar birikim sahibi olunması denenmelidir. Birikim olduğunda daha az miktarda konut kredisi çekilebilmektedir. Ayrıca yapılan birikimlerin kredi öncesinde iyi bir teminat olması da söz konusudur. Mümkün olduğuca giderler azaltılarak birikim yapılmaya çalışılması, atılacak en doğru adımların başında gelmektedir. Biriktirilen paranın bankaya yatırılarak artması sağlanabilmektedir.

Yatırım yapılarak birikimlerin artırılması da söz konusu olabilmektedir. Çok iyi takip etmek şartıyla borsadan hisse senedi alınması mümkündür. Doğru yatırım, iyi bir gelir artırma yöntemidir. Günümüzde finans piyasaları ile ilgili tüm bilgilere ulaşmak da son derece kolaydır. Bu piyasalar, internet üzerinden takip edilebilmektedir. Ayrıca internet üzerinden verilen eğitimler de bulunmaktadır. Bu eğitimler takip edilerek birikimler kolaylıkla değerlendirilebilmektedir.

Ev sahibi olmak için kredi çekilecekse en doğru zaman seçilmelidir. Konut fiyatlarının birden fazla faktörden etkilenmesi söz konusudur. Döviz kurunda meydana gelen dalgalanmalar, konut fiyatlarını yükseltebilmekte ya da düşürebilmektedir. Bunun yanı sıra faiz oranlarının yükselmesi, ekonomik verilerin iyileşmesi gibi etkenler göz önüne alınmalıdır. Fiyatlar ve ekonomideki dalgalanmalar da çok iyi bir şekilde takip edilmelidir.

Ev sahibi olmak için gerekli tüm detayların araştırılmasının ardından hem birikimler değerlendirilebilmekte, hem de uygun şartlarda konut kredisi alınarak hayali kurulan bir evin satın alınması söz konusu olabilmektedir. Bunun için bankaların verdiği konut kredisi kampanyaları da takip edilmelidir.

"Ev Sahibi Olmak İçin Ne Yapmak Gerekir?" Yorumlar

"Ev Sahibi Olmak İçin Ne Yapmak Gerekir?" Benzer Haberler


Ev Sahibi En Fazla Yüzde Kaç Zam Yapabilir?

Ev Sahibi En Fazla Yüzde Kaç Zam Yapabilir?

Gayrimenkul kiralama işlemlerinde taraflar arasında kira sözleşmesi imzalanmaktadır ve bu sözleşme süresi bitiminde sona ermemektedir. Herhangi bir fesih bildirimi olmadığında aynı koşullarda bir yıllığına daha yenilenmiş olarak kabul edilmektedir. . Ev Sahibi Olmak İçin Ne Yapmak Gerekir?

Ev Sahibi Ne Kadar Depozito İsteyebilir?

Ev Sahibi Ne Kadar Depozito İsteyebilir?

Ev kiralanırken ev sahibi, evde bulunan demirbaş, boya ve benzeri ayrıntılar için güvence bedeli almaktadır ve bu bedele depozito adı verilmektedir. Peki, ev sahibi ne kadar depozito isteyebilir? Konut kiralayacak olanların ev sahipleri ile kira sözleşmesi yapması gereklidir.

Konutta 20 Yıl Vade Kampanyası 5 Günde 750 Kişiyi Ev Sahibi Yaptı!

Konutta 20 Yıl Vade Kampanyası 5 Günde 750 Kişiyi Ev Sahibi Yaptı!

Ev Sahibi Olmak İçin Ne Yapmak Gerekir?. Emlak Konut GYO tarafından başlatılmış olan konutta 20 yıl vade kampanyası 5 gün içerisinde tam 750 kişiyi ev sahibi yapmış durumda. 1 Şubat 2017 tarihinde başlatılmış olan kampanya 5 gün içerisinde 605.000.000 TL'lik satış yaptı.

Peşinatsız Ev Sahibi Nasıl Olunur?

Peşinatsız Ev Sahibi Nasıl Olunur?

Ülkemizde yaşayan alt gelir sınıfı ve orta gelir sınıfına mensup olan vatandaşlarımızın ev sahibi olma hayalini gerçekleştirme noktasında bazı vatandaşlarımız peşinat sıkıntısı çekmektedir. Bu peşinat ödeme hususunda herhangi bir çıkar yok var mı, peşinatsız nasıl ev sahibi olunur gibi sorularınızın cevabı haberimizde…. Ev Sahibi Olmak İçin Ne Yapmak Gerekir?

Şok Marketler Sahibi Kim?

Şok Marketler Sahibi Kim?

12 yıl önce toplam 13 mağazası ile market sektörüne adım atan ŞOK Marketler Ticaret A.Ş., Migrosu’un sahipliğinde 2011 yılına kadar mağaza sayısını 1500 çıkarmıştı. Market sektörünün hangi iddialı ismi Şok Market’i satın aldı? Merak ettiğiniz detaylar yazımızda.

Kira Öder Gibi Ev Sahibi Nasıl Olunur?

Kira Öder Gibi Ev Sahibi Nasıl Olunur?

Halen kirada oturan ve ev sahibi olma hayalini gerçekleştirmek için fırsat kollayan vatandaşlarımız var. Alt gelir sınıfında olan ve maddi imkânsızlıklar sebebinden dolayı ev sahibi olamayan vatandaşlarımıza bir müjdemiz var. Uzun süredir sürmekte olan bir sistemden bahsedeceğiz. Artık kira öder gibi ev sahibi olabilirsiniz. Ayrıntılar haberimizde…. Ev Sahibi Olmak İçin Ne Yapmak Gerekir?

Başakşehir Avrupa Konutları'nda %5 Peşinatla Ev Sahibi Olma Fırsatı!

Başakşehir Avrupa Konutları'nda %5 Peşinatla Ev Sahibi Olma Fırsatı!

Artaş İnşaat imzasıyla inşa edilmekte olan Başakşehir Avrupa Konutları projesi adına başlatılmış olan kampanya çerçevesinde %5 peşinat ile daire sahibi olmak mümkün hale getirildi.

Bizim Evler 7 Projesinde %5 Peşinatla Ev Sahibi Olmak Mümkün!

Bizim Evler 7 Projesinde %5 Peşinatla Ev Sahibi Olmak Mümkün!

İhlas Yapı; Bizim Evler 6'da teslime hazır olan daireleri yatırımcıya iletirken, Bizim Evler 7'de %5 peşinatla konut sahibi olma fırsatı vermekte.