Ev Almak İsteyenler İçin En Önemli Kriter Hangisi?

truck

Ev almak son derece önemli bir karardır. Sonuç olarak ömür boyu yaşanacak bir mekan seçilmektedir. Ancak ev almak isteyenler için önemli kriter bilindiğinde, çok daha konforlu bir hayat sürülmesi mümkün olmaktadır.

Ev almak isteyenler için en önemli kriter belirlenirken nasıl bir yerde oturmak istendiği tam olarak bilinmelidir. Bahçeli bir ev ya da bir apartman dairesinde oturmak mı istendiğinin bilinmesinin yarı sıra bütçenin durumu da bilinmelidir.

Ev almak isteyenler için öncelikli olan, zorlu karar sürecinin başarılı bir şekilde yönetilmesidir. Ev alma sürecinde kritik noktalar göz önünde tutulmalıdır. Sonuçta alınacak hatalı bir karar, çok zor durumlarla karşı karşıya kalınmasına neden olabilmektedir.

Ev almak isteyenler için dikkat edilmesi gereken bazı ayrıntılar vardır. Örneğin satın alınması planlanan evin kentsel dönüşüme dahil olup olmayacağı, evin tapusunun bulunup bulunmadığına bakılmalıdır. Çevredeki evlerin fiyatlarını da kıyaslamak gereklidir.

Ev almak isteyenler için dikkat edilmesi gereken bir başka husus da evin ulaşım imkanlarının durumunun ne olduğudur. İlerleyen dönemde evin değer kaybına uğrayıp uğramayacağı da bilinmelidir. Satın alınacak olan konutun güneş görüp görmedi de son derece önemlidir. Özellikle ısınma sorunları ile karşı karşıya kalmamak için bu kritere dikkat edilmelidir.

Evin bulunduğu mahalle de ev almak isteyenler için önemli kriterlerin arasında yer almaktadır. Mahallenin güvenliği de önemlidir. Komşuların güvenilir kişiler olup olmadığı da ev almadan önce sorgulanmalıdır. Satın alınacak olan evin çocuk parklarına olan yakınlığına da dikkat edilmelidir. Çocukların oyuna ihtiyaçları vardır ve bunun için en uygun alanlar, çocuk parklarıdır.

Ev almak isteyenler için önemli kriterler arasında otoparkın olup olmadığı gelmektedir. Günümüzde otopark büyük bir sorun haline gelmiştir ve bu nedenle binalarda otoparkın olması, en önemli kriterlerin arasında gelmektedir. Alınacak evin bakım ve onarım konularında ne kadar sıklıkla masraf çıkardığı da önemlidir. Ayıca evin özellikle otoyollardan ve sanayi merkezlerinden uzak olmasında yarar vardır. Çünkü buralar gürültü üreten noktalardır.

Oturum ya da yatırım amaçlı ev almak isteyenler için de dikkat edilmesi gereken noktalar vardır. Öncelikle evin tapusu incelenmelidir. Tapunun kat mülkiyetli ya da kat irtifaklı olup olmadığı öğrenilmelidir. Bunu için ilgili tapu müdürlüklerine başvurulabilmektedir. Evi satın almadan önce tapunun fotokopisini görmek de önemli bir ayrıntıdır. Satın alma aşamasında profesyonel destek almak da mümkündür.

Evin arsasının yeri de önemlidir. Arsanın sorunlu bölgede olmaması gereklidir. Aksi takdirde toprak kayması ve benzeri sorunlarla karşı karşıya kalınabilmektedir. Evin büyüklüğü de ev almak isteyenler için önemli kriterler arasındadır. Yatırım amaçlı alınıyorsa büyük konutlar tercih edilmemelidir. 4 oda 1 salon yerine 2 adet 2 oda 1 salon daire satın alınarak daha yüksek bir kira geliri elde edilebilmektedir.

Ev almak isteyenler için aidata dikkat edilmesi de önemlidir. Oturum amaçlı olmayacaksa yüksek aidatı olan bir site yerine daha düşük özellikli olan bir apartman dairesi satın alınması tavsiye edilmektedir.

"Ev Almak İsteyenler İçin En Önemli Kriter Hangisi?" Yorumlar

"Ev Almak İsteyenler İçin En Önemli Kriter Hangisi?" Benzer Haberler


Ev Almak İsteyenler İçin En Önemli Kriter Hangisi?

Ev Almak İsteyenler İçin En Önemli Kriter Hangisi?

Ev almak son derece önemli bir karardır. Sonuç olarak ömür boyu yaşanacak bir mekan seçilmektedir. Ancak ev almak isteyenler için önemli kriter bilindiğinde, çok daha konforlu bir hayat sürülmesi mümkün olmaktadır.. Ev Almak İsteyenler İçin En Önemli Kriter Hangisi?

Kira Depozitosunu Geri Almak

Kira Depozitosunu Geri Almak

Kiralama işleminde kiracının belli bir oranda güvence bedeli vermesi, Borçlar Kanunu kapsamında değerlendirilmektedir. Peki, kira depozitosunu geri almak mümkün müdür?

Ev almak isteyene yeni model: Yapı Tasarrufları Sandığı!

Ev almak isteyene yeni model: Yapı Tasarrufları Sandığı!

Ev Almak İsteyenler İçin En Önemli Kriter Hangisi?. Türk bankacılık sektörü, özellikle alt gelir grubuna hitap eden Almanya'nın "Yapı Tasarrufları Sandığı" modelini gündemine aldı.

Peşinatsız ev almak isteyenler dikkat!

Peşinatsız ev almak isteyenler dikkat!

Elinden bir anda toplu para çıkması yerine taksitler halinde ödeme yapmak isteyenler için peşinatsız markalı konut projelerini araştırdık. . Ev Almak İsteyenler İçin En Önemli Kriter Hangisi?

Dolar Bu Kadar Yükselirken Ev Almak Mantıklı mı?

Dolar Bu Kadar Yükselirken Ev Almak Mantıklı mı?

Doların çıkabileceği en yüksek seviyeye çıktığı günlerde ortak görüş olarak sektör firmaları, doların ne zaman düşüp yükseleceğinin belli olmadığın uzun vade içerisinde en kıymetli yatırımın gayrimenkul olduğunu belirtiyor.

Topraktan Ev Almak Ne Kadar Karlı?

Topraktan Ev Almak Ne Kadar Karlı?

Çoğu insan iyi bir yatırım için topraktan ev almayı tercih etmektedir. Peki, topraktan ev almak ne kadar karlı? Topraktan ev almanın bazı durumlar haricinde çok karlı bir yatırım olduğu söylenmektedir.. Ev Almak İsteyenler İçin En Önemli Kriter Hangisi?

İskan almak için ne yapılmalıdır?

İskan almak için ne yapılmalıdır?

Oldukça kafa karıştıran iskan konusuna açıklık getirmek için gerekli tüm belgeler ve detaylar haberimizde..

Çukurova Balkon'da ev almak isteyenlere muhteşem fırsat!

Çukurova Balkon'da ev almak isteyenlere muhteşem fırsat!

İstanbul Kartal bölgesinde yükselen Çukurova Balkon, Çukuroav Kent Yapı bünyesinde hayat buluyor. Yapımına devam edilen projede yer almak isteyenlere özel yeni fırsatlar da sunulmaya ve bu fiyatlarla ev satışları gerçekleştirilmeye devam ediliyor.