Emlak Ofisi Açmak İçin Gerekli Şartlar

truck

Günümüzün popüler mesleklerinin arasında sayılan Emlakçılığın, yapıldığı şehir ve muhite göre kazancıda değişiklik göstermektedir. Bunların yanında sahip olunan müşteri sayısı ve ofisin açılacağı yerin seçimi de kazancın artması noktasında önem arz etmekte.

Artan konut projeleri ve insanların yatırımlarını gayrimenkule yapıyor olmaları, Emlakçılık mesleğinin de cazibesini artırmış oldu. İnsanlara yardım etmeyi seviyorsanız ve sağlıklı bir iletişim bağı kurabildiğinize inanıyorsanız Emlakçı olmak için ilk koşulları sağlıyorsunuz demektir.


Herhangi bir diploma sahibi olmanıza gerek olmayan bu meslekte dediğimiz gibi ilk sağlanması gereken koşul insani ilişkiler. Emlakçı olmaya karar verip, mesleğinde iyi olmayı düşünenler için tabiki çeşitli kurslar ve bazı üniversiteler de emlak yöneticiliği üzerine bölümlerde mevcut.


Emlak ofisi açmaya karar verdiğinizde durum değişiyor. Peki ofis açabilmek için hangi şartları sağlamak gerekiyor? Gerekli belgeler nelerdir? Başvurunun onaylanması için yapılması gerekenler neler? Emlak ofisi açabilmek için nereye başvurmanız gerekiyor? Merak ettiğiniz soruların yanıtlarını sizler için araştırdık.

Emlak Ofisi Açmak İçin Gerekli Şartlar

Günümüzün popüler mesleklerinin arasında sayılan Emlakçılığın, yapıldığı şehir ve muhite göre kazancıda değişiklik göstermektedir. Bunların yanında sahip olunan müşteri sayısı ve ofisin açılacağı yerin seçimi de kazancın artması noktasında önem arz etmektedir. Emlakçı olmak için diploma şartı aranmadığından bahsetmiştik. Peki kendi emlak büronuzu açabilmeniz için yapmanız gereken işlemler neler olacak?

Emlak Ofisi İçin Gerekli Evraklar
Emlak ofisi açabilmek için sırası ile yapmanız gerekenler:
Meslek odasına ve Vergi dairesine kayıt olmanız gerekir. Sizden istenecek evraklar ise şu şekilde; 

Emlakçılar meslek odasına kayıt yaptırırken;

 • Beş adet fotoğraf,
 • Nüfus cüzdanı fotokopisi
 • Vergi levhası fotokopisi,
 • İkametgah ve
 • Öğrenim belgenizin fotokopisini götürmeniz yeterlidir.

Esnaf ve Sanatkarlar Odasına kayıt içinde;

 • Nüfus cüzdan fotokopisi,
 • Resimli ikametgah ilmühaberi,
 • Vergi levhası fotokopisi ve işlemlerinizi bir başkası tamamlayacaksa vekaletnamenizin de eksiksiz olması gerekir.

Vergi dairesine kayıt sırasında götürmeniz gerekenler ise;

 • Nüfus cüzdanı sureti ve fotokopisi,
 • İmza sirküleri
 • İşe başlama formu,
 • İkametgah ilmuhaberi,
 • Tapu fotokopisi ya da kira kontratı.

Maliye Bakanlığı denetim elemanlarının denetime geldiğinde hazır bulunması gerekenler;

 • Fatura cildi,
 • Vergi levhası ve
 • KDV tabelasıdır.

Sosyal Güvenlik Kurumuna başvurup Bağ-kur kaydınızı da unutmamanız gerekli. Son olarak da ruhsat işlemleri için Belediye’ye başvurarak halledebilirsiniz.

"Emlak Ofisi Açmak İçin Gerekli Şartlar" Yorumlar

"Emlak Ofisi Açmak İçin Gerekli Şartlar" Benzer Haberler


Emlak Danışmanlığı Nedir?

Emlak Danışmanlığı Nedir?

Pek çok kişinin ev satın alma aşamasında karşısına çıkan emlakçı ve emlak danışmanları, çoğu insan tarafından yanlış bilinmektedir. Bir çok kişi emlakçı ve emlak danışmanını aynı zannetmektedir ancak gerçek asında öyle değildir. Emlak danışmanlığının ne olduğu hakkında ayrıntılı bilgi haberimizde…. Emlak Ofisi Açmak İçin Gerekli Şartlar

Emlak Beyanı Nasıl Verilir?

Emlak Beyanı Nasıl Verilir?

Gayrimenkul sahibi olanlar, emlak beyanı vermelidir. Peki, emlak beyanı nasıl verilir? Öncelikli olarak bilinmesi gereken kural, emlak beyanının ilgili belediyenin Emlak Servisi’ne verilmesidir.

Emlak Ofisi Açmak İçin Gerekli Şartlar

Emlak Ofisi Açmak İçin Gerekli Şartlar

Emlak Ofisi Açmak İçin Gerekli Şartlar. Günümüzün popüler mesleklerinin arasında sayılan Emlakçılığın, yapıldığı şehir ve muhite göre kazancıda değişiklik göstermektedir. Bunların yanında sahip olunan müşteri sayısı ve ofisin açılacağı yerin seçimi de kazancın artması noktasında önem arz etmekte.

Erdoğan'ın Onayladığı Torba Yasa Yürürlüğe Girdi! Emlak Sektöründen Son Durum

Erdoğan'ın Onayladığı Torba Yasa Yürürlüğe Girdi! Emlak Sektöründen Son Durum

Torba Yasa olarak bilinen ve bazı Vergi Kanunları ile diğer bazı kanunlarda değişiklik yapılmasını içeren kanunun, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından onaylandığı bilgisinin paylaşılmasının ardından gözler emlak sektöründe yapılacak olan değişikliklere çevrildi. Yeni düzenleme ile sektörde neler değişecek? İşte detaylar.... Emlak Ofisi Açmak İçin Gerekli Şartlar

Döviz Fiyatlarındaki Artış Emlak Sektörünü Zora Soktu

Döviz Fiyatlarındaki Artış Emlak Sektörünü Zora Soktu

2016'nın 3. çeyreğinden beri süregelen döviz kurlarındaki artışlar nedeniyle emlak piyasası dar boğazdan geçiyor desek abartmış olmayız. İşte TÜİK verileriyle konut satışlarının yıllara göre eğilimi

Emlak Konut 20 Yıl Vade Kampanya Şartları

Emlak Konut 20 Yıl Vade Kampanya Şartları

Son günlerde ekranlarda sıkça reklamlarını gördüğümüz 20 yıl vadeli konut satışlarına dair bütün ayrıntıları haberimizde sizler için açıkladı. Emlak Konut tarafında uygulamaya koyulan konut kampanyası kapsamında yer alan 30 farklı konut projesi kapsamında ne gibi ödeme seçeneklerinin yer aldığını ve bu kapsamda kampanyadan yararlanmak için ne gibi koşulların yer aldığını haberimizde ayrıntıları ile birlikte açıkladık.. Emlak Ofisi Açmak İçin Gerekli Şartlar

Nevşehir Emlak Konutları'nda 247 Bin TL'ye 1+1

Nevşehir Emlak Konutları'nda 247 Bin TL'ye 1+1

Nevşehir Emlak Konutları satışları yarın başlıyor. Nevşehir Emlak Konutları Fiyatları ise 247 bin liradan başlayan fiyatlarla alıcılarını buluyor.Nevşehir Emlak Konutlarında 8 konut bloğu ve 1 ofis bloğu yükseliyor.

Emlak Vergi Borcu Sorgulama

Emlak Vergi Borcu Sorgulama

Yeni emlak vergi borcu sorgulama işlemi için Gelir İdaresi Başkanlığı İnternet Vergi Dairesi’ni ziyaret edilebilmektedir. Ayrıca belediyelerin internet siteleri üzerinden de emlak vergileri ödenebilmektedir.