Emlak Konut Gyo ve Tariş Birliklerinden İzmir Alsancak Protokolü

truck

Mavişehir projesinden sonra İzmir Alsancak Liman Arkası bölgesini de canlandıracak yeni proje için Tariş ile Emlak Konut arasındaki protokol imzalandı

İzmir Alsancak Liman Arkası projesi için Tariş Kooperatif Birliği ile protokol imzalayan Türkiye'nin gayrimenkul devlerinden Emlak Konut Gyo, 140 bin metrekarelik alan için tasarlanan gayrimenkul geliştirme projesinin de ilk adımlarını atmış oldu. 1 Aralık 2016’da imzalanan protokol ile kent hayatının kullanımı dışında kalan bu bölgenin kente yeniden kazandırılması planlanırken, görsel açıdan da sağlıklı mekanlar inşa edilerek şehrin kentsel yaşam standardının arttırılması hedefleniyor. Yeni Kent Merkezi düzenlemelerine katkı sağlayacak proje ile bölgenin kentsel gelişimi için yerel şartları da dikkate alınarak ihtiyaçlarını karşılayabilecek bir proje hayata geçirilecek.

KAMUYA %42 LİK PAY

Projenin %42’lik kısmı sosyal donatı alanı olarak değerlendirilecek. Hedefi dengeli, sağlıklı ve sürdürülebilir bir kentsel mekan inşa etmek olan projenin %42’sinin sosyal alan olarak kamuya yarar sağlayacak şekilde düzenlenmesi düşünülüyor. Mavişehir projesinde ne yapılmışsa burda da benzerinin yapılacağı, A sınıfı denilebilecek bir projenin gerçekleştirileceği söyleniyor.


ASGARİ 820 MİLYON TL GELİR
140 bin metrekare alan büyüklüğe sahip İzmir Liman Arkası bölgesinde gerçekleştirilecek olan projenin turizm, ticaret ve kültür odaklı olacak şekilde değerlendirilmesi planlanıyor. Yaklaşık 820 milyon TL’ye inşa edilecek olan projeden asgari olarak da 820 milyon TL gelir elde edilmesi bekleniyor. Elde edilen gelirin %20’si Emlak konuta, % 80’i de birliklerin payı olarak dağıtılacak. 
Protokol imza töreninde projeye dair konuşma yapan Emlak Konut GYO Genel Müdürü Murat Kurum: İzmir’in kent yaşamına yön verecek nitelikteki bu proje için bugün Tariş Kooperatif Birlikleri ile birlikte tarihi bir imza atıyoruz. Ülkemizin en değerli şehirlerinden İzmir’in güzelliğine güzellik katacak bir proje için yola çıktık. İzmir’in bizim açımızdan ayrı bir anlamı bulunuyor. Bilindiği üzere Mavişehir bölgesi, Emlak Bankası tarafından 90’lı yıllarda projelendirilmeye başlanmıştır. 

“Soyak Mavişehir”, “Emlak Konut Pelikan Sitesi”, “Mavişehir Modern” ve “ParkYaşam Mavişehir” gibi proje değerleri toplamı yaklaşık 1.2 milyar TL’yi bulan projeleri başarıyla tamamladık. Mavişehir bölgesinde geliştirdiğimiz projelerde yaklaşık %80’e varan park ve yeşil alanlar ile birlikte bölgenin her türlü sosyal donatı alanları da hayata geçirilmiştir. Bu noktadan bakıldığında, İzmir, Emlak Konut açısından başarılı projelere imza atılan bir şehrimiz oldu.
Mavişehir’de geliştirmiş olduğumuz projelerden sonra Emlak Konut GYO olarak İzmir’in yeni kent merkezi olan Alsancak da hayata geçireceğimiz bu proje ile yeniden İzmirliler ile buluşacak ve Emlak Konut GYO markasını İzmirlilerin hizmetine sunmaktan mutluluk duyacağız. Bu vesile ile sadece İzmir’i değil yaklaşık 150 bin üyesi ile Ege Bölgesi’ni de temsil eden Tariş Kooperatif Birlikleri ve Yemta ile bir anlaşma yaparak İzmir’de yeni ve önemli bir projeye daha adım attıklarını dile getirdi.

Emlak Konut Gyo ve Tariş Birliklerinden İzmir Alsancak Protokolü

İzmir’de yeni bir kent merkezi olması planlanan bölge de 140 bin metrekarelik bir alan için proje hazırlığında olduklarını söyleyen Murat Kurum: ”eskimiş ve kentin kullanımı dışında kalan bu alanın; sosyal, kültürel ve teknik olarak ihtiyacı olan altyapı gereksinimlerini de karşılayarak geliştirmenin planları arasında olduğunu belirtti. Ayrıca Turizm, Ticaret ve Kültür odaklı olması planlanan projenin İzmir’imizin ekonomik dinamiklerine, turizm potansiyeline ve kültürel faaliyetlerine önemli katkı sağlamasını hedefliyoruz dedi. Bölgenin, Turizm, Ticaret ve Kültür odaklı olarak yeniden işlevselliğini kazanması sonucunda asıl kazananın İzmir olacağını söyledi.

"Emlak Konut Gyo ve Tariş Birliklerinden İzmir Alsancak Protokolü" Yorumlar

"Emlak Konut Gyo ve Tariş Birliklerinden İzmir Alsancak Protokolü" Benzer Haberler


Emlak Danışmanlığı Nedir?

Emlak Danışmanlığı Nedir?

Pek çok kişinin ev satın alma aşamasında karşısına çıkan emlakçı ve emlak danışmanları, çoğu insan tarafından yanlış bilinmektedir. Bir çok kişi emlakçı ve emlak danışmanını aynı zannetmektedir ancak gerçek asında öyle değildir. Emlak danışmanlığının ne olduğu hakkında ayrıntılı bilgi haberimizde…. Emlak Konut Gyo ve Tariş Birliklerinden İzmir Alsancak Protokolü

Emlak Beyanı Nasıl Verilir?

Emlak Beyanı Nasıl Verilir?

Gayrimenkul sahibi olanlar, emlak beyanı vermelidir. Peki, emlak beyanı nasıl verilir? Öncelikli olarak bilinmesi gereken kural, emlak beyanının ilgili belediyenin Emlak Servisi’ne verilmesidir.

Emlak Ofisi Açmak İçin Gerekli Şartlar

Emlak Ofisi Açmak İçin Gerekli Şartlar

Emlak Konut Gyo ve Tariş Birliklerinden İzmir Alsancak Protokolü. Günümüzün popüler mesleklerinin arasında sayılan Emlakçılığın, yapıldığı şehir ve muhite göre kazancıda değişiklik göstermektedir. Bunların yanında sahip olunan müşteri sayısı ve ofisin açılacağı yerin seçimi de kazancın artması noktasında önem arz etmekte.

Döviz Fiyatlarındaki Artış Emlak Sektörünü Zora Soktu

Döviz Fiyatlarındaki Artış Emlak Sektörünü Zora Soktu

2016'nın 3. çeyreğinden beri süregelen döviz kurlarındaki artışlar nedeniyle emlak piyasası dar boğazdan geçiyor desek abartmış olmayız. İşte TÜİK verileriyle konut satışlarının yıllara göre eğilimi. Emlak Konut Gyo ve Tariş Birliklerinden İzmir Alsancak Protokolü

Emlak Konut 20 Yıl Vade Kampanya Şartları

Emlak Konut 20 Yıl Vade Kampanya Şartları

Son günlerde ekranlarda sıkça reklamlarını gördüğümüz 20 yıl vadeli konut satışlarına dair bütün ayrıntıları haberimizde sizler için açıkladı. Emlak Konut tarafında uygulamaya koyulan konut kampanyası kapsamında yer alan 30 farklı konut projesi kapsamında ne gibi ödeme seçeneklerinin yer aldığını ve bu kapsamda kampanyadan yararlanmak için ne gibi koşulların yer aldığını haberimizde ayrıntıları ile birlikte açıkladık.

Nevşehir Emlak Konutları'nda 247 Bin TL'ye 1+1

Nevşehir Emlak Konutları'nda 247 Bin TL'ye 1+1

Nevşehir Emlak Konutları satışları yarın başlıyor. Nevşehir Emlak Konutları Fiyatları ise 247 bin liradan başlayan fiyatlarla alıcılarını buluyor.Nevşehir Emlak Konutlarında 8 konut bloğu ve 1 ofis bloğu yükseliyor. . Emlak Konut Gyo ve Tariş Birliklerinden İzmir Alsancak Protokolü

Emlak Vergi Borcu Sorgulama

Emlak Vergi Borcu Sorgulama

Yeni emlak vergi borcu sorgulama işlemi için Gelir İdaresi Başkanlığı İnternet Vergi Dairesi’ni ziyaret edilebilmektedir. Ayrıca belediyelerin internet siteleri üzerinden de emlak vergileri ödenebilmektedir.

Galatasaray ve Emlak Konut Anlaşması Detayları!

Galatasaray ve Emlak Konut Anlaşması Detayları!

Galatasaray, Emlak Konut gayrimenkul Yatırım Ortaklığıyla Riva ve Florya arazilerinin üst kullanım hakkına ilişkin yapmış olduğu anlaşmanın detaylarını kamuoyuna sundu. Galatasaray'ın mali yol haritası belli oldu.