Emlak Konut Gyo ve Tariş Birliklerinden İzmir Alsancak Protokolü

truck

Mavişehir projesinden sonra İzmir Alsancak Liman Arkası bölgesini de canlandıracak yeni proje için Tariş ile Emlak Konut arasındaki protokol imzalandı

İzmir Alsancak Liman Arkası projesi için Tariş Kooperatif Birliği ile protokol imzalayan Türkiye'nin gayrimenkul devlerinden Emlak Konut Gyo, 140 bin metrekarelik alan için tasarlanan gayrimenkul geliştirme projesinin de ilk adımlarını atmış oldu. 1 Aralık 2016’da imzalanan protokol ile kent hayatının kullanımı dışında kalan bu bölgenin kente yeniden kazandırılması planlanırken, görsel açıdan da sağlıklı mekanlar inşa edilerek şehrin kentsel yaşam standardının arttırılması hedefleniyor. Yeni Kent Merkezi düzenlemelerine katkı sağlayacak proje ile bölgenin kentsel gelişimi için yerel şartları da dikkate alınarak ihtiyaçlarını karşılayabilecek bir proje hayata geçirilecek.

KAMUYA %42 LİK PAY

Projenin %42’lik kısmı sosyal donatı alanı olarak değerlendirilecek. Hedefi dengeli, sağlıklı ve sürdürülebilir bir kentsel mekan inşa etmek olan projenin %42’sinin sosyal alan olarak kamuya yarar sağlayacak şekilde düzenlenmesi düşünülüyor. Mavişehir projesinde ne yapılmışsa burda da benzerinin yapılacağı, A sınıfı denilebilecek bir projenin gerçekleştirileceği söyleniyor.


ASGARİ 820 MİLYON TL GELİR
140 bin metrekare alan büyüklüğe sahip İzmir Liman Arkası bölgesinde gerçekleştirilecek olan projenin turizm, ticaret ve kültür odaklı olacak şekilde değerlendirilmesi planlanıyor. Yaklaşık 820 milyon TL’ye inşa edilecek olan projeden asgari olarak da 820 milyon TL gelir elde edilmesi bekleniyor. Elde edilen gelirin %20’si Emlak konuta, % 80’i de birliklerin payı olarak dağıtılacak. 
Protokol imza töreninde projeye dair konuşma yapan Emlak Konut GYO Genel Müdürü Murat Kurum: İzmir’in kent yaşamına yön verecek nitelikteki bu proje için bugün Tariş Kooperatif Birlikleri ile birlikte tarihi bir imza atıyoruz. Ülkemizin en değerli şehirlerinden İzmir’in güzelliğine güzellik katacak bir proje için yola çıktık. İzmir’in bizim açımızdan ayrı bir anlamı bulunuyor. Bilindiği üzere Mavişehir bölgesi, Emlak Bankası tarafından 90’lı yıllarda projelendirilmeye başlanmıştır. 

“Soyak Mavişehir”, “Emlak Konut Pelikan Sitesi”, “Mavişehir Modern” ve “ParkYaşam Mavişehir” gibi proje değerleri toplamı yaklaşık 1.2 milyar TL’yi bulan projeleri başarıyla tamamladık. Mavişehir bölgesinde geliştirdiğimiz projelerde yaklaşık %80’e varan park ve yeşil alanlar ile birlikte bölgenin her türlü sosyal donatı alanları da hayata geçirilmiştir. Bu noktadan bakıldığında, İzmir, Emlak Konut açısından başarılı projelere imza atılan bir şehrimiz oldu.
Mavişehir’de geliştirmiş olduğumuz projelerden sonra Emlak Konut GYO olarak İzmir’in yeni kent merkezi olan Alsancak da hayata geçireceğimiz bu proje ile yeniden İzmirliler ile buluşacak ve Emlak Konut GYO markasını İzmirlilerin hizmetine sunmaktan mutluluk duyacağız. Bu vesile ile sadece İzmir’i değil yaklaşık 150 bin üyesi ile Ege Bölgesi’ni de temsil eden Tariş Kooperatif Birlikleri ve Yemta ile bir anlaşma yaparak İzmir’de yeni ve önemli bir projeye daha adım attıklarını dile getirdi.

Emlak Konut Gyo ve Tariş Birliklerinden İzmir Alsancak Protokolü

İzmir’de yeni bir kent merkezi olması planlanan bölge de 140 bin metrekarelik bir alan için proje hazırlığında olduklarını söyleyen Murat Kurum: ”eskimiş ve kentin kullanımı dışında kalan bu alanın; sosyal, kültürel ve teknik olarak ihtiyacı olan altyapı gereksinimlerini de karşılayarak geliştirmenin planları arasında olduğunu belirtti. Ayrıca Turizm, Ticaret ve Kültür odaklı olması planlanan projenin İzmir’imizin ekonomik dinamiklerine, turizm potansiyeline ve kültürel faaliyetlerine önemli katkı sağlamasını hedefliyoruz dedi. Bölgenin, Turizm, Ticaret ve Kültür odaklı olarak yeniden işlevselliğini kazanması sonucunda asıl kazananın İzmir olacağını söyledi.

Emlak Beyanı Nasıl Verilir?

Emlak Beyanı Nasıl Verilir?

Gayrimenkul sahibi olanlar, emlak beyanı vermelidir. Peki, emlak beyanı nasıl verilir? Öncelikli olarak bilinmesi gereken kural, emlak beyanının ilgili belediyenin Emlak Servisi’ne verilmesidir.

OKU
Emlak Vergi Borcu Sorgulama

Emlak Vergi Borcu Sorgulama

Yeni emlak vergi borcu sorgulama işlemi için Gelir İdaresi Başkanlığı İnternet Vergi Dairesi’ni ziyaret edilebilmektedir. Ayrıca belediyelerin internet siteleri üzerinden de emlak vergileri ödenebilmektedir.

OKU
Emlak Ve Vergi Masrafları

Emlak Ve Vergi Masrafları

Bir emlak alırken emlak ve vergi masrafları bilinmelidir. Bu masrafların tamamının bilinmesi durumunda sürpriz ödemelerle karşı karşıya kalınmamaktadır.

OKU
Emlak Vergisi Borcu Nereden Öğrenilir?

Emlak Vergisi Borcu Nereden Öğrenilir?

Gayrimenkul sahipleri, emlak statüsünde olan taşınmazları için her yıl emlak vergisi ödemekle mükelleftir. Peki, emlak vergisi borcu nereden öğrenilmektedir? Bu borcu öğrenmek için bağlı olunan belediyeye başvurmak yeterli olmaktadır.

OKU
Emlak Vergisinin İkinci Taksiti Ne Zaman?

Emlak Vergisinin İkinci Taksiti Ne Zaman?

Emlak vergisinin ikinci taksiti ne zaman ödenmelidir? Son tarih ne zaman? Ne zaman ödemeye başlayabilirim? Bu gibi pek çok soru ile karşılaşıyoruz ve sizler için önemli gördüğümüz için haberini yaparak daha çok bilgi sunmak istedik.

OKU
Emlak Vergisi Nereye Ödenir?

Emlak Vergisi Nereye Ödenir?

Emlak vergisi, yılda iki kez ödenmektedir. Emlak vergisinin birinci taksiti mart ayında, ikinci taksiti ise kasım ayında ödenmektedir. Peki, emlak vergisi nereye ödenir?

OKU