Emlak Danışmanlığı Nedir?

truck

Pek çok kişinin ev satın alma aşamasında karşısına çıkan emlakçı ve emlak danışmanları, çoğu insan tarafından yanlış bilinmektedir. Bir çok kişi emlakçı ve emlak danışmanını aynı zannetmektedir ancak gerçek asında öyle değildir. Emlak danışmanlığının ne olduğu hakkında ayrıntılı bilgi haberimizde…

Pek çoğumuzun bildiği üzere emlakçılar ve emlak danışmanları ülkemizde faaliyet göstermektedir. Aslında pek çok kişi emlakçı ve emlak danışmanlarını aynı zannetmektedir ancak emlak danışmanlığı ile emlakçılık farkı hususlara ayrılmaktadır. Emlakçılar bizim her sokak başında karşılaştığımız sadece kendi çevresindeki mülkiyetlerin alım satımı ile ilgilenen tapu işlerinde rol oynayan ve komisyonunu alan işletmelerdir.

Ancak emlak danışmanlığı yapan kişiler kendi çevresinden ya da genel bağlamda müşterilere sahip olmalarından ötürü kendi işlerini yürütmektedirler. Emlak danışmanları genellikle bankalar ile birlikte çalışmalarına rağmen özel olarak kendi müşterileri de olabilmektedir. Söz konusu olan emlak danışmanları müşteri sayılarını artırabilmek için ek olarak çalışmalar yürütürler. Söz konusu olan bu işi yapan şahıslar emlak portföylerini kendileri alarak, evlerini satan bireylere ulaşarak bu söz konusu piyasada çalışarak aktif bir rol oynamaktadırlar.

Konu hakkında bir örnekle açıklamak gerekirse, bir bankaya konut kredisi için başvuru yapmaya gittiğinizi varsayalım. Bu noktada bankanın sağlamış olduğu emlak danışmanlık uzmanları ile görüşerek konu hakkındaki düşüncelerinizi daha net bir konuma getirebilirsiniz. Bu söz ettiğimiz emlak danışmanları komisyon ile hizmet veren kişilerdir.

Bu alandaki piyasa üzerinde gerekli birikimlere ve eğitimlere sahip olan uzman kişiler sizin almak istediğiniz ev üzerinden bir takım tavsiye ve önerilerde bulunarak ne çeşit bir konut kredisi, ne kadar oranda bir fiyat aralığında konut kredisi kullanmanız gibi pek çok hususu sizler için analiz ederek sizin için bir uygulama planı hazırlar.

Söz konusu emlak danışmanı tarafından hazırlanan uygulama planı kapsamında almak istediğiniz konutun gerçek değeri, cinsi, kullanmanız gereken toplam kredi miktarınız, kredi dahilinde vade oranınız ve faiz oranınız gibi pek çok hususu açık bir şekilde size aktarmaktadır. Söz konusu olan emlak danışmanları kesinlikle müşterilerini yarı yolda bırakmayan ve güvenilir bireyler olmaları gerekir.

Bu konular dahilinde uzmanlaşmış kişilerin yardımı ile sizin için en uygun konut kredisini bankadan alabilir ve bu söz konusu krediyi geri öderken de zorluklar yaşamamanız için en uygun vade oranını sizler için en iyi şekilde ayarlarlar. Yani açık bir şekilde belirtmek gerekirse, emlak danışmanları, oldukça fazla ve iyi bir hizmet sunmakta ve aldığı komisyonu sonuna kadar hak etmektedir.

"Emlak Danışmanlığı Nedir?" Yorumlar

"Emlak Danışmanlığı Nedir?" Benzer Haberler


Emlak Danışmanlığı Nedir?

Emlak Danışmanlığı Nedir?

Pek çok kişinin ev satın alma aşamasında karşısına çıkan emlakçı ve emlak danışmanları, çoğu insan tarafından yanlış bilinmektedir. Bir çok kişi emlakçı ve emlak danışmanını aynı zannetmektedir ancak gerçek asında öyle değildir. Emlak danışmanlığının ne olduğu hakkında ayrıntılı bilgi haberimizde…. Emlak Danışmanlığı Nedir?

Emlak Beyanı Nasıl Verilir?

Emlak Beyanı Nasıl Verilir?

Gayrimenkul sahibi olanlar, emlak beyanı vermelidir. Peki, emlak beyanı nasıl verilir? Öncelikli olarak bilinmesi gereken kural, emlak beyanının ilgili belediyenin Emlak Servisi’ne verilmesidir.

Emlak Ofisi Açmak İçin Gerekli Şartlar

Emlak Ofisi Açmak İçin Gerekli Şartlar

Emlak Danışmanlığı Nedir?. Günümüzün popüler mesleklerinin arasında sayılan Emlakçılığın, yapıldığı şehir ve muhite göre kazancıda değişiklik göstermektedir. Bunların yanında sahip olunan müşteri sayısı ve ofisin açılacağı yerin seçimi de kazancın artması noktasında önem arz etmekte.

Erdoğan'ın Onayladığı Torba Yasa Yürürlüğe Girdi! Emlak Sektöründen Son Durum

Erdoğan'ın Onayladığı Torba Yasa Yürürlüğe Girdi! Emlak Sektöründen Son Durum

Torba Yasa olarak bilinen ve bazı Vergi Kanunları ile diğer bazı kanunlarda değişiklik yapılmasını içeren kanunun, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından onaylandığı bilgisinin paylaşılmasının ardından gözler emlak sektöründe yapılacak olan değişikliklere çevrildi. Yeni düzenleme ile sektörde neler değişecek? İşte detaylar.... Emlak Danışmanlığı Nedir?

Döviz Fiyatlarındaki Artış Emlak Sektörünü Zora Soktu

Döviz Fiyatlarındaki Artış Emlak Sektörünü Zora Soktu

2016'nın 3. çeyreğinden beri süregelen döviz kurlarındaki artışlar nedeniyle emlak piyasası dar boğazdan geçiyor desek abartmış olmayız. İşte TÜİK verileriyle konut satışlarının yıllara göre eğilimi

Emlak Konut 20 Yıl Vade Kampanya Şartları

Emlak Konut 20 Yıl Vade Kampanya Şartları

Son günlerde ekranlarda sıkça reklamlarını gördüğümüz 20 yıl vadeli konut satışlarına dair bütün ayrıntıları haberimizde sizler için açıkladı. Emlak Konut tarafında uygulamaya koyulan konut kampanyası kapsamında yer alan 30 farklı konut projesi kapsamında ne gibi ödeme seçeneklerinin yer aldığını ve bu kapsamda kampanyadan yararlanmak için ne gibi koşulların yer aldığını haberimizde ayrıntıları ile birlikte açıkladık.. Emlak Danışmanlığı Nedir?

Nevşehir Emlak Konutları'nda 247 Bin TL'ye 1+1

Nevşehir Emlak Konutları'nda 247 Bin TL'ye 1+1

Nevşehir Emlak Konutları satışları yarın başlıyor. Nevşehir Emlak Konutları Fiyatları ise 247 bin liradan başlayan fiyatlarla alıcılarını buluyor.Nevşehir Emlak Konutlarında 8 konut bloğu ve 1 ofis bloğu yükseliyor.

Emlak Vergi Borcu Sorgulama

Emlak Vergi Borcu Sorgulama

Yeni emlak vergi borcu sorgulama işlemi için Gelir İdaresi Başkanlığı İnternet Vergi Dairesi’ni ziyaret edilebilmektedir. Ayrıca belediyelerin internet siteleri üzerinden de emlak vergileri ödenebilmektedir.