Bursa Orhaneli’nde TOKİ, 168 Sosyal Konut Yapacak

truck

Uzunca süreden bu yana faaliyetlerini devam ettiren Başbakanlık Toplu Konut İdaresi, geçmişten günümüze kadar süre gelen konut projelerindeki üstün başarıları ile ve inşa etmiş olduğu sosyal konut, toplu konut ve tarım köy cinsi konutlar ile on binlerce ev sahibi olma hayali ile yaşayan vatandaşımızı bu hayaline kavuşturarak çalışmalarına hız kesmeden devam etmektedir.

Binlerce konut projesi, kentsel dönüşüm projesi, kamu hizmeti için yapı projeleri gibi pek çok alanda faaliyet gösteren Başbakanlık Toplu Konut İdaresi 2017 yılı için 65.000 yeni sosyal konut projesi inşaatı için çalışmalara başladı.

2017 yılı içerisinde inşa etmeyi planladığı konut projeleri için planlama çalışmaları henüz devam ederken, Bursa’nın Orhaneli ilçesinde ihtiyaç duyulan konut açığının tedarik edilmesi için gerekli çalışmaların yürütüldüğünü ve yeni konut projesi geleceği müjdesi verildi. Bahsi geçmekte olan konut projesinde yer alacak konutların 4 kat üzerine inşa edilerek 21 bağımsız bloktan meydana gelecektir.

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi ve Orhaneli Belediyesi tarafından gerçekleştirilen işbirliği sayesinde ilçe genelinde olan konut açığının kapatılması için gerekli çalışmaların başlatılarak söz konusu konut ihtiyacının giderileceği bilgisi geldi. Bu durumun yanı sıra toplam olarak 168 adet konutun yer alacağı konut projesi için ön talep süreci Orhaneli Belediyesi tarafından başlatıldı.

Söz konusu konut projesi hakkında biraz daha detaylı konuşmak gerekirse, karayolları civarında 84 adet 84 metrekarelik büyüklüğe sahip olan 2 + 1 daire ve 84 adet 119 metrekarelik büyüklüğe sahip olan 3 + 1 daire bulunmaktadır. İki farklı daire ve oturum alanı seçeneğine sahip olan 168 adet konut için ön talep toplanmaya başladı.

Başbakanlık Toplu Konut İdaresini temsil etmekte olan görevliler Orhaneli Belediye Başkanı İrfan Tatlıoğlu’nu ziyaret ederek inşaat çalışmalarının başlatılması için planlama çalışmalarının devam etti konut projesi hakkında bilgi verdi. Orhaneli Belediye Başkanı İrfan Tatlıoğlu, ilçe genelinde yaşanan yetersiz konut sorunundan ötürü Başbakanlık Toplu Konut İdaresi tarafına gerçekleştirdikleri müracaatı değerlendirerek gerekli çalışmaların başlatılmasından dolayı oldukça memnun olduklarını dile getirdi.

Karayolları civarında yer alan arsa üzerinde 4 katlı olmak üzere 21 ayrı blok şeklinde inşa edilecek olan 168 konutluk proje kapsamında, yeşil alan hususuna özen gösterilecek ve yürüyüş yolu, oyun parkları, spor alanları, otopark, mescit, market ve işyeri vasfındaki alanlarında yer alacağı yüksek standartlı bir proje olacak.

Söz konusu konut projesi için ihale aşamasının gerçekleşerek inşaat çalışmalarının başlamasının hemen ardından sadece Orhaneli Belediyesi üzerinden gerçekleştirilebilecek olan başvuru süreci başlayacaktır.

"Bursa Orhaneli’nde TOKİ, 168 Sosyal Konut Yapacak" Yorumlar

"Bursa Orhaneli’nde TOKİ, 168 Sosyal Konut Yapacak" Benzer Haberler


Bursa Orhaneli’nde TOKİ, 168 Sosyal Konut Yapacak

Bursa Orhaneli’nde TOKİ, 168 Sosyal Konut Yapacak

Uzunca süreden bu yana faaliyetlerini devam ettiren Başbakanlık Toplu Konut İdaresi, geçmişten günümüze kadar süre gelen konut projelerindeki üstün başarıları ile ve inşa etmiş olduğu sosyal konut, toplu konut ve tarım köy cinsi konutlar ile on binlerce ev sahibi olma hayali ile yaşayan vatandaşımızı bu hayaline kavuşturarak çalışmalarına hız kesmeden devam etmektedir.. Bursa Orhaneli’nde TOKİ, 168 Sosyal Konut Yapacak

Bursa Çakırlı’ya TOKİ Konutları Geliyor

Bursa Çakırlı’ya TOKİ Konutları Geliyor

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı tarafından Bursa Çakırlı’da hayata geçirilmesi planlanan toplu konut projesine dair bir takım bilgiler geliyor. Söz konusu olan konut projesi kapsamında satışa sunulan daireler için başvurular 26 Ocak- 26 Mart 2017 tarihleri arasında yapılabilecektir. Söz konusu konut projesine dair ve satışa sunulan konutlara dair ayrıntılar haberimizde yer almaktadır.

İnşaatçılar Yönünü Bursa'ya Çevirdi!

İnşaatçılar Yönünü Bursa'ya Çevirdi!

Bursa Orhaneli’nde TOKİ, 168 Sosyal Konut Yapacak. Bursa'da sanayi yatırımlarının yanında inşaat yatırımlarının da önü arkası kesilmiyor. Bursa'nın Balat ve Nilüfer semtleri gayrimenkul yatırımları içerisinde öne çıkmış olan semtler olarak belirmekte.

Bursa Tuana Evleri yeni sahiplerini bekliyor!

Bursa Tuana Evleri yeni sahiplerini bekliyor!

Bursa'nın en merkezi konumlarından olan İstanbul Caddesi üzerinde yer alan Bursa Tuana Evleri, yeni yatırımcılarını bekliyor.. Bursa Orhaneli’nde TOKİ, 168 Sosyal Konut Yapacak

Bursa'nın Cazibe Merkezi Soğanlı Olacak!

Bursa'nın Cazibe Merkezi Soğanlı Olacak!

Osmangazi'deki kentsel dönüşüm çalışmalarını aktaran Belediye Başkanı Dündar, Soğanlı'dan yabancıların bile konut aldığını dile getirdi.

Bursa'nın Kentsel Dönüşüm İhtiyacı %70'in Üzerinde!

Bursa'nın Kentsel Dönüşüm İhtiyacı %70'in Üzerinde!

BUSİAD, şehir ekonomisinin yanında sektörel değerlendirmelerde de bulundu. Bursa'nın Türkiye genelinde kentsel dönüşüme en çok ihtiyacı olan şehirlerin başında geldiğini betimlemekte olan raporda, kentin tekrardan planlanması gerektiği alanların %70'in üzerinde olduğunu açıkladı.. Bursa Orhaneli’nde TOKİ, 168 Sosyal Konut Yapacak

Bursa Nilüfer Sitesinde Kentsel Dönüşüm Hız Kazandı!

Bursa Nilüfer Sitesinde Kentsel Dönüşüm Hız Kazandı!

Bursa’da eskimiş yapıların ortadan kaldırılması için neredeyse her gün 1 bina yıkılıp yerine sportif faaliyetleri gerçekleştirmek amacıyla araçlar yapılıyor. Büyükşehir Belediyesi kentsel dönüşüm düşüncesinde ektiği tohumları biçmeye başladı.

Bursa Nilüfer 'de Orange City Projesi 410 Bin TL'den Başlayan Fiyatlarla

Bursa Nilüfer 'de Orange City Projesi 410 Bin TL'den Başlayan Fiyatlarla

Orange City projesi Bursa Nilüfer'de hayata geçirilen en güzel projelerden biri olurken, özellikleri ise ev almak isteyenleri cezbedici olarak ön plana çıkıyor. Alanı 15 bin metrekare olan Orange City projesi 9 blok halinde Bursa Nilüfer'de yükseliyor. Toplam 116 adet daireden meydana gelen daireler herkese hitap ediyor.