Bursa Orhaneli’nde TOKİ, 168 Sosyal Konut Yapacak

Bursa Orhaneli’nde TOKİ, 168 Sosyal Konut Yapacak

Uzunca süreden bu yana faaliyetlerini devam ettiren Başbakanlık Toplu Konut İdaresi, geçmişten günümüze kadar süre gelen konut projelerindeki üstün başarıları ile ve inşa etmiş olduğu sosyal konut, toplu konut ve tarım köy cinsi konutlar ile on binlerce ev sahibi olma hayali ile yaşayan vatandaşımızı bu hayaline kavuşturarak çalışmalarına hız kesmeden devam etmektedir.

Binlerce konut projesi, kentsel dönüşüm projesi, kamu hizmeti için yapı projeleri gibi pek çok alanda faaliyet gösteren Başbakanlık Toplu Konut İdaresi 2017 yılı için 65.000 yeni sosyal konut projesi inşaatı için çalışmalara başladı.

2017 yılı içerisinde inşa etmeyi planladığı konut projeleri için planlama çalışmaları henüz devam ederken, Bursa’nın Orhaneli ilçesinde ihtiyaç duyulan konut açığının tedarik edilmesi için gerekli çalışmaların yürütüldüğünü ve yeni konut projesi geleceği müjdesi verildi. Bahsi geçmekte olan konut projesinde yer alacak konutların 4 kat üzerine inşa edilerek 21 bağımsız bloktan meydana gelecektir.

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi ve Orhaneli Belediyesi tarafından gerçekleştirilen işbirliği sayesinde ilçe genelinde olan konut açığının kapatılması için gerekli çalışmaların başlatılarak söz konusu konut ihtiyacının giderileceği bilgisi geldi. Bu durumun yanı sıra toplam olarak 168 adet konutun yer alacağı konut projesi için ön talep süreci Orhaneli Belediyesi tarafından başlatıldı.

Söz konusu konut projesi hakkında biraz daha detaylı konuşmak gerekirse, karayolları civarında 84 adet 84 metrekarelik büyüklüğe sahip olan 2 + 1 daire ve 84 adet 119 metrekarelik büyüklüğe sahip olan 3 + 1 daire bulunmaktadır. İki farklı daire ve oturum alanı seçeneğine sahip olan 168 adet konut için ön talep toplanmaya başladı.

Başbakanlık Toplu Konut İdaresini temsil etmekte olan görevliler Orhaneli Belediye Başkanı İrfan Tatlıoğlu’nu ziyaret ederek inşaat çalışmalarının başlatılması için planlama çalışmalarının devam etti konut projesi hakkında bilgi verdi. Orhaneli Belediye Başkanı İrfan Tatlıoğlu, ilçe genelinde yaşanan yetersiz konut sorunundan ötürü Başbakanlık Toplu Konut İdaresi tarafına gerçekleştirdikleri müracaatı değerlendirerek gerekli çalışmaların başlatılmasından dolayı oldukça memnun olduklarını dile getirdi.

Karayolları civarında yer alan arsa üzerinde 4 katlı olmak üzere 21 ayrı blok şeklinde inşa edilecek olan 168 konutluk proje kapsamında, yeşil alan hususuna özen gösterilecek ve yürüyüş yolu, oyun parkları, spor alanları, otopark, mescit, market ve işyeri vasfındaki alanlarında yer alacağı yüksek standartlı bir proje olacak.

Söz konusu konut projesi için ihale aşamasının gerçekleşerek inşaat çalışmalarının başlamasının hemen ardından sadece Orhaneli Belediyesi üzerinden gerçekleştirilebilecek olan başvuru süreci başlayacaktır.

Etiketler : Toki Haberleri   bursa orhaneli toki evleri