Beyoğlu'nda Kentsel Dönüşüm Son Hızıyla Devam Ediyor!

truck

Beyoğlu Belediye Başkanı Demircan, Beyoğlu'nun çoğu yerinde başlamış olan, başlayacak olan ve devam eden toplu veya muhtelif büyük restorasyon ve rehabilitasyon çalışmasının 12-13 yıldır devam ettiğini belirtti.

Beyoğlu Belediye Başkanı Demircan, Beyoğlu'nun çoğu yerinde başlamış olan, başlayacak olan ve devam eden toplu veya muhtelif büyük restorasyon ve rehabilitasyon çalışmasının 12-13 yıldır devam ettiğini belirtti.

Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, 2017 yılı içerisinde bölgede çok kapsamlı bir döünşümün yaşanacağını iletti, "2017 yılı içerisinde Tarlabaşı'nın ilk bölümü tamamlanmış olacak. Emek sinemasında zaten şuanda yapmakta olduğumuz çalışmalarımız var. Galataporttaysa çalışmalarımız hızıyla devam ediyor." dedi.

Demircan, Beyoğlu'ndaki kentsel dönüşüm projeleri ve resterasyon çalışmalarıyla ilgili olan tüm yürütmeleri hızlandırdıklarını kaydetti. İstiklal Caddesi çevresinde bulunan tarihi alanda yaklaşık olarak 16 hektarlık bir alanda 3.300 bina üzerinde resterasyon çalışmaları yaptıklarını, bu binaların resterasuyonlarının dışında artı olarak bir de toplu organizasyonları olacağını anlattı.

Tarlabaşı, Sütlüce-Örnektepe Kentsel Dönüşüm Projesi ve az zaman sonra inşaatı başlayacak olan Okmeydanı Projesi, devam etmekte olan Galataport ve Haliç projeleri örneklerini veren Demircan, Beyoğlunun neredeyse her alanında başlayan, başlayacak, bitmiş ve devam eden toplu yada muhtelif kapsamlı restorasyon ve rehabilitasyon çalışmasının 12-13 senedir devam ettiğini söyledi. Örnektepe ve Sütlüce'de kentsel dönüşümün, bir inşaatın başka inşaatları kaydırması sebebiyle başlamış olduğunu söyleyen Demircan, "Yıkım tehlikesi sebebiyle başlamıştı, Binalarda çatlaklar oluştu ve biz Burayı dönüştürmeliyiz diye plan tasarladık Ocak ayında ihalesi tamamlanmış olacak. Beyoğlu'nda mahalle tiplemesini korumakta olan güzel bir iş, kamuylada el ele ve TOKİ iş birliğiyle eş zamanlı olarak değerli vatandaşlarımızında katılımıyla gerçekleşiyor." dedi.

Örnektepe'de 30.000 m2'lik iskan edilebilir alan, otoparklarla beraber 71.000 m2 inşaat alanı olduğunu, Okmeydanı Projesinde ise KİPTAŞ ile anlaşmaya vardıklarını, yakında detayları kamuoyu ile paylaşacaklarını söyleyen Demircan, 2017 yılında Beyoğlu'nda da büyük dönüşümün başlayacağını aktardı. 2017'de Tarlabaşı'nın ilk bölümünün tamama ereceğini söyleyen Demircan, "Emek sinemasında aktif olarak hayata geçmiş olan çalışmalarımız ve yürür olan projelerimiz var, Galataportta inşaat işlemlerine verdiğimiz hız çok yüksek seviyelerde, Örnektepe'de inşaatların yükseleceğini göreceğiz. Okmeydanı'nda hiç yeşil bulunmuyor, yemyeşil bir Okmeydanı olacak. Hedefimiz bu." dedi.

"Beyoğlu'nda Kentsel Dönüşüm Son Hızıyla Devam Ediyor!" Yorumlar

"Beyoğlu'nda Kentsel Dönüşüm Son Hızıyla Devam Ediyor!" Benzer Haberler