Beklenen Nidapark Kayaşehir Satışta

Tahincioğlu Gayrimenkul yeni bir projeye imza atıyor. Emlak Konut GYO Genel Müdürü Murat Kurum’un da katıldığı basın toplantısı The Seed Emirgan’da yapıldı. Tahincioğlu’nun yeni projesi Tahincioğlu Nidapark Kayaşehir 3 bin 800 TL/metrekareden satışlarına başladı.

Geçtiğimiz günlerde düzenlenen basın toplantısında konuşan Tahincioğlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı Özcan Tahincioğlu ve Genel Müdür olan Alpaslan Çalın söz konusu proje olan Nidapark Kayaşehir hakkında bir kısım bilgileri paylaştı. Özcan Tahincioğlu ön talep süreci içinde 843 adet konutluk projeden 216 adet konutun satıldığını ve 143 milyon lira gelir elde edildiğini ifade etti.

Söz konusu proje İstanbul’un Avrupa Yakası Başakşehir’de yer alan Kayaşehir bölgesinde gün yüzüne çıkıyor. Emlak Konut GYO nun Başakşehir’de yer alan son arazisi üzerinde yükselen proje Emlak Konut GYO ile elde edilen gelirin paylaşılması şeklinde modellenmiş. Toplam gelirin ortalama 1 milyar 100 milyon lira gelir elde edilmesi beklenen projede 407 milyon liralık hasılat payının Emlak Konut GYO nun alması bekleniyor.

Projenin genel hatlarına ve detaylarına değinecek olursak, toplamda 1233 birbirinden bağımsız üniteden oluşacak olan Nidapark Kayaşehir, ilk etapta 843 dairelik kısmını satışa çıkardı. Farklı 3 ayrı konsept te planlanan projenin her bir etabı için sosyal donatılar olacak. Proje kapsamında konutların beyaz eşyalarının tamamı, çamaşır makinesi dahil olmak üzere evlerde bulunacak.

Söz konusu projede satışa çıkarılan 843 adet konutun, 319 adetlik konut kısmı Zümrüt etabı, 54 adet konutun yer aldığı Elmas etabı, 479 adetlik konutların yer almış olduğu Yakut etabı olacak şekilde planlanmış. Metrekare fiyatı 3 bin 800 lira baz fiyatıyla satışa çıkarılan Nidapark Kayaşehir projesinde konut daire fiyatı 453 bin TL ile 1 milyon 93 bin TL arasında değişkendik gösteriyor. Ödeme imkanları konusuna değinecek olursak yüzde 5 peşinat, yüzde 12,5’u 6 ay sonra ödeme, yüzde 12,5 lik kısmı 12 ay sonra ve kalanı ise 0,70 faiz oranıyla banka kredisi şeklinde ödeme seçeneklerine sahip.

Etiketler : Konut Projeleri   Nidapark Kayaşehir Fiyatları   Nidapark Kayaşehir