Başarır İnşaat’tan Fikirtepe’de 850 Konutluk Dönüşüm Projesi

Başarır İnşaat’tan Fikirtepe’de 850 Konutluk Dönüşüm Projesi
Editör: Nezaket DURU Konut Projeleri 12 Aralık 2016
1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (İlk Oyu Sen Ver)
Loading...

Kurtköy, Yakacık ve Bağdat Caddesi’nde hayata geçirdiği projeleri ile dikkatleri çekmeyi başaran Başarır İnşaat,  Fikirtepe’deki yeni  projesi için de kolları sıvadı. İnşaat sektörünün iddialı isimlerinden olma yolundaki çabasını sürdüren Başarır İnşaat 1995 yılından bu yana faaliyetlerine hız kesmeden devam ediyor.

Başarır İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı M. Alptekin Başarır çalışmalarıyla ilgili açıklamalarda bulundu. Başkan Başarır, Bağdat Caddesi’nde yedi farklı şantiyede gerçekleştirdikleri projeleri için 100 milyon TL’lik yatırım yaptıklarını belirtti. Yeniden imar ettikleri alanlar üzerinde de toplam 255 daireyi inşa ettiklerinin bilgilerini paylaştı. Firmanın yatırımları Bağdat Caddesi ile sınırlı kalmazken, Yakacık ve Kurtköy’de de devam eden şantiyelerinin olduğunu sözlerine ekledi.

Kentsel dönüşüm programı kapsamında 2017 yılında Fikirtepe’de yaklaşık 160 milyon TL’lik yatırım yapmaya hazırlanan firma, yer sahiplerinin yüzde 90’ı ile anlaşmaya varmış durumda. Proje kapsamında 15 bin metrekarelik alan üzerinde 850 adet konutun inşa edilmesi planlandı.  Tahmini bitiş tarihi de 2018 olarak belirlendi.

Başka bir Başarır imzalı, 80 milyon TL yatırım ile Yakacık’ta 250 daireden oluşan Sky Suites projesinin de 2018 yılı sonunda teslimi planlanıyor. 2017 yılında sahipleriyle buluşacak Kurtköy’deki Hellenium Wings, Hellenium Garden ve Helenium Butik projelerinin de Nisan ayında teslimleri gerçekleşecek. Başarır inşaatın Hellenium projeleri ile kapsamında toplam bin adet daire inşa edilmiş olacak.

Fikirtepe projesiyle ilgili konseptleri net olarak belli olmamakla beraber 1+1, 2+1, 3+1 ve 4+1 her çeşit genişlikte dairelerin  yer alması bekleniyor. Ticari seçeneklerinde yer alacağı Fikirtepe de karma bir projenin satışa sunulması bekleniyor. Başarır İnşaat Fikirtepe fiyatları, ödeme planı, daire tiplerinin nasıl ve diğer tüm detayların önümüzdeki aylarda şekilleneceği paylaşılan bilgiler arasında. Firma tarafından birim metrekare satış fiyatı için bir rakam belirtilmedi ancak bölge şartlarına göre, metrekare birim fiyatının 8 bin ila 10 bin TL aralığında olabileceği düşünülüyor.

Konumu itibariyle Hızırtepe caddesinde konumlandırılan proje Fikirtepe merkezine uzak kalırken, Kadıköy’ün merkezine ve metrobüse yakın mesafe de yükseliyor olacak. Henüz tüm hak sahipleriyle anlaşma sağlanamadığı için projenin başlangıç süresinin sarkabileceği de verilen bilgiler arasında.Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Tema Tasarım | Osgaka.com