Bakan Arslan’dan Kanal İstanbul ile ilgili önemli açıklama

Bakan Arslan’dan Kanal İstanbul ile ilgili önemli açıklama
Editör: Hasan Aker Gündem 11 Ağustos 2016
1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (İlk Oyu Sen Ver)
Loading...

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Arslan, “3 Katlı Büyük İstanbul Tüneli Projesi’nin etüt, proje ve mühendislik hizmetleri ihalesini Türkiye’deki büyük müşavir firmalardan Yüksel Proje kazandı. Bir yıl içinde bütün projeleri bitirip yap-işlet-devret modeliyle tünelin yapım ihalesine çıkacağız” açıklamasında bulundu. Arslan, “Kanal İstanbul Projesi için birçok alternatif güzergah çalıştık ve son aşamaya geldik. Kanal İstanbul gibi devasa bir projeyi yapacağımız finansal yöntemi çalışıyoruz” dedi.

 

Arslan, 3 Katlı Büyük İstanbul Tüneli Projesi hakkında verdiği bilgilerde tünelin bir katında iki şerit gidiş, orta katında gidiş-geliş metro, bir altında da geliş istikametinde iki şerit olacağını anlattı. Tünelin, diğer raylı sistemlerle ve karayollarıyla entegre olacağını dile getiren Arslan, “Avrupa yakasında İncirli’den başlayarak metro yer altına girecek, gelecek iki köprü arasında karayolu tüneliyle birleşecek. Anadolu Yakası’nda ise gelip Söğütlüçeşme’de Marmaray ile Kadıköy Kartal ile birleşmiş olacak. Ayrıca E-5’ten, TEM’den başlayan E-6’dan TEM’den başlayan bir tünel de otomobilleri getirecek bu tünelle birleşecek, sonra Anadolu Yakası’nda yüzeye çıkıp Çamlık’ta gelip TEM’le E-6’yla birleşecek” dedi.

 

“KANAL İSTANBUL’DA FİNANSAL YÖNTEMİ ÇALIŞIYORUZ” Arslan, Yavuz Sultan Selim, Osmangazi, 1915 Çanakkale Köprüsü ve otoyollar tamamen bitip, birbirine bağlandığında Marmara Denizi’nin etrafında bir ring oluşturulacağını, böylece insanların yaşam standardının çok daha yükseleceğini söyledi. Kanal İstanbul Projesi için birçok alternatif güzergah çalıştıklarını ve son aşamaya geldiklerini ifade eden Arslan, “Kanal İstanbul gibi devasa bir projeyi, gerçekten çılgın bir projeyi yapacağımız finansal yöntemi şu an çalışıyoruz, hangi yöntemle yapmak ülke ekonomisi anlamında en avantajlıdır, o çalışmaları da bitirme aşamasındayız. Artık onu da bitirdikten sonra inşallah onun da ihale süreçlerini başlatacağız. Kanal İstanbul’un daha fazla gecikmeye tahammülü yok, çünkü oluşturacağı bir katma değer var” dedi.

 

ahmet arslan 3 katlı kanal istanbul bakan ahmet arslan açıklama

 Yorumlar (2 Yorum)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

  • Murtaza kaplan :

    16 Nisan 2018-16:02

    Cikartin artik eyt yasasini cocuk yasta basladik calismaya biraz vicdan biraz merhamet

  • Zürbiye Özkan :

    9 Mayıs 2018-09:09

    Eytlilerde emeklilik hakkından yararlanacak mı lütfen bilgi verir isiniz

Tema Tasarım | Osgaka.com