Bakan Arslan'dan Kanal İstanbul ile ilgili önemli açıklama

truck

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, 3 Katlı Kanal İstanbul projesi hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Arslan, "3 Katlı Büyük İstanbul Tüneli Projesi'nin etüt, proje ve mühendislik hizmetleri ihalesini Türkiye'deki büyük müşavir firmalardan Yüksel Proje kazandı. Bir yıl içinde bütün projeleri bitirip yap-işlet-devret modeliyle tünelin yapım ihalesine çıkacağız" açıklamasında bulundu. Arslan, "Kanal İstanbul Projesi için birçok alternatif güzergah çalıştık ve son aşamaya geldik. Kanal İstanbul gibi devasa bir projeyi yapacağımız finansal yöntemi çalışıyoruz" dedi.

Arslan, 3 Katlı Büyük İstanbul Tüneli Projesi hakkında verdiği bilgilerde tünelin bir katında iki şerit gidiş, orta katında gidiş-geliş metro, bir altında da geliş istikametinde iki şerit olacağını anlattı. Tünelin, diğer raylı sistemlerle ve karayollarıyla entegre olacağını dile getiren Arslan, "Avrupa yakasında İncirli'den başlayarak metro yer altına girecek, gelecek iki köprü arasında karayolu tüneliyle birleşecek. Anadolu Yakası'nda ise gelip Söğütlüçeşme'de Marmaray ile Kadıköy Kartal ile birleşmiş olacak. Ayrıca E-5'ten, TEM'den başlayan E-6'dan TEM'den başlayan bir tünel de otomobilleri getirecek bu tünelle birleşecek, sonra Anadolu Yakası'nda yüzeye çıkıp Çamlık'ta gelip TEM'le E-6'yla birleşecek" dedi.

"KANAL İSTANBUL'DA FİNANSAL YÖNTEMİ ÇALIŞIYORUZ" Arslan, Yavuz Sultan Selim, Osmangazi, 1915 Çanakkale Köprüsü ve otoyollar tamamen bitip, birbirine bağlandığında Marmara Denizi'nin etrafında bir ring oluşturulacağını, böylece insanların yaşam standardının çok daha yükseleceğini söyledi. Kanal İstanbul Projesi için birçok alternatif güzergah çalıştıklarını ve son aşamaya geldiklerini ifade eden Arslan, "Kanal İstanbul gibi devasa bir projeyi, gerçekten çılgın bir projeyi yapacağımız finansal yöntemi şu an çalışıyoruz, hangi yöntemle yapmak ülke ekonomisi anlamında en avantajlıdır, o çalışmaları da bitirme aşamasındayız. Artık onu da bitirdikten sonra inşallah onun da ihale süreçlerini başlatacağız. Kanal İstanbul'un daha fazla gecikmeye tahammülü yok, çünkü oluşturacağı bir katma değer var" dedi.

ahmet arslan 3 katlı kanal istanbul bakan ahmet arslan açıklama

"Bakan Arslan'dan Kanal İstanbul ile ilgili önemli açıklama" Yorumlar

"Bakan Arslan'dan Kanal İstanbul ile ilgili önemli açıklama" Benzer Haberler


Bakan Arslan'dan Kanal İstanbul ile ilgili önemli açıklama

Bakan Arslan'dan Kanal İstanbul ile ilgili önemli açıklama

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, 3 Katlı Kanal İstanbul projesi hakkında önemli açıklamalarda bulundu. . Bakan Arslan'dan Kanal İstanbul ile ilgili önemli açıklama

Bakan açıkladı: Erken emeklilik ve yaşa takılanlar (EYT) için son durum nedir

Bakan açıkladı: Erken emeklilik ve yaşa takılanlar (EYT) için son durum nedir

Milyonlarca şahıs, EYT hakkında olan son dakika gelişmelerini, alınmış olan kararları merakla beklemekteler. Erken emeklilik müjdesi ilk defa 2016 senesi içerisinde meclis içerisinde gündeme gelmişti.

Bakan Açıkladı! Otopark Yönetmeliği Yakında Çıkıyor

Bakan Açıkladı! Otopark Yönetmeliği Yakında Çıkıyor

Bakan Arslan'dan Kanal İstanbul ile ilgili önemli açıklama. Belediyeler, üniversiteler ve sivil toplum kuruluşlarının da görüşüne sunulan otopark yönetmeliğiyle ilgili çalışmalarda son aşamalara gelindiği öğrenildi. Binalarda daire başına 1 otopark yapılması şartını getiren yeni düzenleme başka hangi yenilikleri de beraberinde getiriyor? Şehir merkezlerini trafik çilesinden kurtaracak uygulamanın detayları...

Bakan Açıkladı! Emlak Komisyonuyla İlgili Yeni Düzenleme Geliyor

Bakan Açıkladı! Emlak Komisyonuyla İlgili Yeni Düzenleme Geliyor

Hem ev alıp-satacak ya da kiralayacakları hem de emlakçıları ilgilendiren flaş kararla ilgili açıklama Gümrük ve Ticaret Bakanlığından geldi. Alım, satım veya kiralama işlemlerinde emlakçılara ödenen komisyonlara ne gibi bir sınırlama gelmesi planlanıyor? Sektörün konuya ilişkin yorumlara neler? İşte yeni tartışmalara neden olacak konuyla ilgili gelişmeler.... Bakan Arslan'dan Kanal İstanbul ile ilgili önemli açıklama