Bağdat Caddesi’nde kentsel dönüşüm inşaatları durdu!

truck

FETÖ’nün iş dünyasındaki uzantıları ortaya çıkıyor. Kayyum atanan Naksan Holding’e bağlı Paralel Yapı'nın Bağdat Caddesi’ndeki 6 projesi durdu.

Kadıköy Bağdat Caddesi kentsel dönüşümün yapıldığı en yoğun yer olarak biliniyor. 2012'de çıkan Kentsel Dönüşüm Yasası'ndan sonra semtte büyük hareket başladı. Özellikle Bağdat Caddesi dev bir şantiyeye döndü. Akşamdan Şenay Köşdere'nin haberine göre, deprem riski taşıyan binalarda yaşayan vatandaşlar bir bir inşaat şirketleriyle anlaşarak, evlerini yenileme yoluna gitti. Ev sahipleriyle anlaşan müteahhitler, hak sahiplerine hem depreme güvenli, modern konutlar vaat etti hem de evleri teslim edilinceye kadar, kiralarını ödemeyi taahhüt etti. Cadde'de dönüşüm işine giren şirketlerden biri de Naksan Holding çatısı altında faaliyet gösteren Paralel Yapı A.Ş'ydi. Şirket, cazip teklifler sunarak, Bağdat Caddesi'nde 5, Kozyatağı'nda bir binayı yenilemek için hak sahipleriyle anlaştı. Şirketin kirli bağlantılarından habersiz vatandaşlar, evlerini Paralel'e teslim edip, başka evlere taşındı. Bu arada kiraları da Paralel İnşaat tarafından ödenecekti.

Bu arada 15 Temmuz darbe girişiminden sonra Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) iş dünyasındaki uzantıları ortaya çıkarılmaya başlandı. Naksan Holding'in yönetim kurulu başkanı Cahit Nakiboğlu ve oğlu Zirve Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Taner Nakıboğlu FETÖ/PDY soruşturması kapsamında tutuklandı.

Kiralar ödenmiyor Naksan Holding'e de kayyum atandı. Paralel İnşaat'ın devam eden toplam 190 daireli 6 projesinde inşaat durdu. Şirkete güvenip evlerini teslim eden hak sahipleri ise mağdur. Çünkü hem aylardır kiraları ödenmiyor hem de hukuki sürecin ne zaman biteceğine dair belirsizlik sürüyor.

Yurt yerine rezidans Paralel İnşaat'ın geçmişindeki en büyük işlerinden biri ise Gaziantep'te inşa ettiği Antepia projesi. Şirketin zamanında 204 bin metrekarelik bu araziyi FETÖ'nün kuruluşu Zirve Üniversitesi için ‘yurt yapacağız' diyerek metrekaresini 6 TL'den satın aldığı, ancak sonrasında burada 3 bin 400 konutluk lüks site inşa ettiği belirtiliyor.

Kaybolan müteahhitler var Bu arada Bağdat Caddesi'nde FETÖ/PDY soruşturmasından sonra, ev sahipleriyle anlaşma yapmasına rağmen, ortadan kaybolan ve haber alınamayan başka müteahhitlerin de varlığından söz ediliyor. Söz konusu isimlerin de FETÖ'yle ilgisi olabileceği tahmin ediliyor. 

"Bağdat Caddesi’nde kentsel dönüşüm inşaatları durdu!" Yorumlar

"Bağdat Caddesi’nde kentsel dönüşüm inşaatları durdu!" Benzer Haberler


Pana Yapı, Bağdat Caddesi'nde Butik Projelerle Konut Sahibi Yapıyor!

Pana Yapı, Bağdat Caddesi'nde Butik Projelerle Konut Sahibi Yapıyor!

Konut üretimi konusunda Türkiye'nin en büyük ilk 20 inşaat şirketi arasına girmiş olan Pana Yapı, kentsel dönüşüm alanında olan uzmanlığını Bağdat Caddesi'nde yapmış olduğu butik projelerle birleştiriyor. . Bağdat Caddesi’nde kentsel dönüşüm inşaatları durdu!

Büyük Firmalar Bağdat Caddesinde!

Büyük Firmalar Bağdat Caddesinde!

Bağdat Caddesi'ndeki dönüşüm cazibesine büyük firmalar da katılımını gerçekleştirdi. Tahincioğlu İnşaat'dan sonra, Ağaoğlu'da bölgeye giriş sağladı. Bağdat Caddesi'nde apartman inşalarına başlandı. Ağaoğlu tam 5 apartman projesi yaparken Tahincioğlu 12 apartman projesi gerçekleştirmekte.

Bağdat Caddesi’nde kentsel dönüşüm inşaatları durdu!

Bağdat Caddesi’nde kentsel dönüşüm inşaatları durdu!

Bağdat Caddesi’nde kentsel dönüşüm inşaatları durdu!. FETÖ’nün iş dünyasındaki uzantıları ortaya çıkıyor. Kayyum atanan Naksan Holding’e bağlı Paralel Yapı'nın Bağdat Caddesi’ndeki 6 projesi durdu.

120 Ay Vade Bağdat Caddesi Konut Projeleri

120 Ay Vade Bağdat Caddesi Konut Projeleri

İstanbul’un gözde noktalarından olan Bağdat Caddesi’nde normalde yüksek olan fiyatlar, markalı firmaların konut projeleriyle daha da artış göstermekte. Her bütçeye ve zevke uygun konutların inşa edilmeye devam ettiği caddede çeşitli ödeme imkanlarının sunulduğu konut projeleri.... Bağdat Caddesi’nde kentsel dönüşüm inşaatları durdu!

Bağdat Caddesinde Kira Tarifeleri Değişiyor

Bağdat Caddesinde Kira Tarifeleri Değişiyor

Kentsel dönüşüm ve dolardaki artışla Bağdat caddesindeki ünlü markalar dükkanlarını kapatmaya devam ediyor

Bağdat Caddesi Kendine Geliyor!

Bağdat Caddesi Kendine Geliyor!

İstanbul'un Anadolu Yakası'nda alışveriş merkezi olarak kabul edilmiş olan Bağdat Caddesi'nde stok %38 oranında geriledi. Bağdat Caddesi üzerinde kentsel dönüşüm projelerinin yoğunluğunun düşmesi, binaların yeniden inşa edilmesi ve TL üzerinden kiralamalar beraberinde markalar tekrardan Bağdat Caddesi üzerinde mağaza açıyor.. Bağdat Caddesi’nde kentsel dönüşüm inşaatları durdu!

Bağdat Caddesi'nde Toplam Olarak 76 Adet Kentsel Dönüşüm Projesi Uygulamada!

Bağdat Caddesi'nde Toplam Olarak 76 Adet Kentsel Dönüşüm Projesi Uygulamada!

Bağdat Caddesi üzerinde yapılmakta olan projeler büyük bir hızla devamlılığını sürdürüyor. Aktif olarak devam eden 76 tane projede Mesa'dan Aydoğan İnşaat'a, İnanlar İnşaat'tan Sadıkoğlu'na kadar birçok ünlü sektör temsilcisi boy gösteriyor.