Ataköy'de büyük şok! Yat limanı kapatıldı

Ataköy'de büyük şok! Yat limanı kapatıldı

Ataköy'ün en önemli simgelerinden Ataköy Marina için yeni kararlar da alınmaya devam ediliyor. Bakırköy Belediyesi tarafından alınan yeni kararlar doğrultusunda Ataköy Marina için genel olarak kapatılma kararının alınması bölgede bulunan yat sahiplerini etkileme devam ediyor.

Ataköy bölgesinin en önemli yatırımlarından biri olarak görülen Mega yat limanı için birbirinden farklı girişimlerin de gerçekleşmesi amaçlanıyordu. Bölgede var olan yat limanının ardından büyük bir yat limanının daha olacak olması hareketliliğin de artış göstermesini sağlayacaktı. Adım adım işleyen ve büyük yatırımlarla büyütülmeye devam eden Mega yat limanı için gazetelerde çıkan haberler herkesi şoke etti.

 

Yapılan araştırmalara göre bölgede bulunan yat limanının deniz doldurularak inşa edildiği kaydedildi. Bu skandalın ardından inşat büyük bir hızla devam etti. Konu ile alakalı olarak Bakırköy Belediyesi'nin yaptığı araştırmalar da sonunda inşaat projesinin gerçekten de bu şekilde ilerlediği kaydedildi. Konu ile alakalı olarak yapılan araştırmaların sonunda ise inşaat projesinin durdurulma kararı alındı.

 

İnşaatın devam edip etmeyeceği merak ediliyor

 

Birbirinden farklı projelerin ortak merkezi olacak olan mega yat limanının kapanmasının ardından inşaat projesinin devam edip etmeyeceği bilinmiyor. Konu ile alakalı olarak yeni girişimler hakkında henüz açıklama yapmayan Bakırköy Belediyesi, projenin de inceleneceğini ifade ediyor.

 

Hukuki kurallar çerçevesinde yeni kararların da alınacağını ifade eden Bakırköy Belediye Başkanı Bülent Kerimoğlu, mahkeme kuralları çerveçesinde yeni işlemlerin de yapılacağını ifade etti. Bu açıdan da farklı girişimlerin sağlanacağını belirten Kerimoğlu, Bakırköy sakinlerinin de bu konuda rahat olması gerektiğini belirtti.

Etiketler : Güncel