Ak Yapı'dan Beylikdüzü'ne Yeni Proje Akros İstanbul

Ak Yapı'dan Beylikdüzü'ne Yeni Proje Akros İstanbul

Akros İstanbul projesinin yaklaşık 86 milyon 640 bin TL’lik yatırım ile birçok yatırımcının ihtiyacını karşılayacak şekilde inşa edilmek üzere planlanması yapılıyor. Yakın geçmişte yine aynı bölgede Saklıhan Konakları ve Botanica İstanbul gibi ses getiren projeler geliştiren Ak Proje’nin bu yeni projesinde de konut, işyeri ve ofisten oluşan bir karma mimari yükseliyor olacak.

Ak Proje tarafından Beylikdüzü’nde hayata geçirilecek yeni konut projelerinden Akros İstanbul için harekete geçildi. Beylikdüzü D-100 Karayolu’nun üzerindeki Beynova Hotel ve Kanatçı Ağa’nın bulunduğu arazinin boşaltılıp, arsa üzerindeki eski binaların yıkılması üzerine yeni projenin inşası için kazmalar vuruldu. Beylikdüzü ve Esenyurt gayrimenkul camiasında büyük merak uyandıran proje de, şantiyenin etrafında Ak Proje’nin adının yer aldığı levhaların eklenmesi ile meraklar daha da arttı.

Hali hazırda zemin iyileştirme ve temel açma çalışmalarının devam ettiği projenin detaylarının önümüzdeki günlerde tam olarak şekilleneceği tahmin edilmekte. Asoykarca, Yemenoğlu ve Kaysel İnşaat Adi Ortaklığı tarafından yapılması planlanan projenin Çevresel Etki Değerlendirmesi süreci de başlamış bulunuyor. Beylikdüzü’nün önemli muhitlerinden Esenyurt Üçevler Mahallesi'nde yükselmesi planlanan konumu itibariyle de yatırımcıların gözdesi olmaya hazırlanıyor.

Akros İstanbul projesinin yaklaşık 86 milyon 640 bin TL’lik yatırım ile birçok yatırımcının ihtiyacını karşılayacak şekilde inşa edilmek üzere planlanması yapılıyor. Yakın geçmişte yine aynı bölgede Saklıhan Konakları ve Botanica İstanbul gibi ses getiren projeler geliştiren Ak Proje’nin bu yeni projesinde konut, işyeri ve ofisten oluşan bir karma mimari yükseliyor olacak.

Her çeşit büyüklükte daire imkanı sunacak olan Akros İstanbul’da 1+0 home ofis daireler, 1+1 ve 2+1 olmak üç tip konut yer alacak. 17 adet ticari ünitenin de yer alması tasarlanan gözde proje de toplam da 496 adet konut inşa ediliyor olacak. Yerleşim alanı olarak ayrılan bölümün büyüklüğü 8 bin 155 metrekare olurken, otopark ve sığınak olarak tasarlanan bölüm de 27 bin 333 metrekarelik bir alana inşa edilecek. Hafriyat ve zemin işlerine yılbaşından itibaren başlanılması düşünülen projenin 2 yıl içerisinde teslim edilmesi öngörülüyor.

Asoykarca-Yemenoğlu-Kaysel İnşaat Adi Ortaklığı'nın üstlendiği projenin toplam kapalı inşaat alanı büyüklüğü 79 bin 922 metrekaredir. 3 farklı daire tipinin bulunması tasarlanan konutlar 3 bloğa dağıtılmış olacak. Yapılacak dairelerin yüzde 80’i stüdyo daire yani 1+0 olarak inşa edilecek. Toplam da 446 adet stüdyo dairenin bulunduğu Akros İstanbul'da konut tiplerine göre daire seçeneklerinin adetleri ise;

446 adet 1+0 home ofisler, 42 adet 1+1 daireler ve 8 adette 2+1 daire yer alıyor olacak. Küçük konut ağırlıklı olacağı Akros İstanbul’da iş ve ticari alan ağırlıklı olmuş olacak. 

Etiketler : Yeni Projeler   ak yapı yeni projeleri