58 Yeni Otel Geliyor!

truck

Turizm sektörü bile de tarihinin en zor dönemini yaşıyor. Turizm sektörü kısa vade de olmasa da orta ve uzun vadede geleceğe umutla bakıyor. Bu durumu yapılan otel yatırımları da gözler önüne sermekte

Turizm sektörü bile de tarihinin en zor dönemini yaşıyor. Turizm sektörü kısa vade de olmasa da orta ve uzun vadede geleceğe umutla bakıyor. Bu durumu yapılan otel yatırımları da gözler önüne sermekte. Antalya ve İstanbul üzerinde turizm yatırımlarının ard arda gelmesi sektör üzerinde rekabeti artışa geçirirken krize rağmen daha önce planlanmış olan otel yatırımlarına kriz molası verilmedi. İstanbul'dan Bodruma kadar, Antalya'dan İzmir'e kadar ülkenin çeşitli alanlarında 58 yeni otelin 2017, 2018, 2019 yıllarında açılışının yapılması planlar dahilinde.

Türkiye son 10 yıllık zaman dilimi içerisinde Akdeniz çanağının yıldızı parlamış olan ülkelerinin arasına girmeyi başarmış durumda. Bu dönem içerisinde İspanya, İtalya, Mısır ve Yunanistan gibi rakipleriyle kıyasıyla yansırken her yıl 2 haneli büyüme rakamlarıyla dikkatleri üzerine çekiyordu. Bu büyüme rakamı sayesinde başka sektör yatırımcılarının turizm alanına yatırım yapılması sağlandı.

Fakat ardarda açılmış olan otellerin oluşturduğu rekakbete 2015 yılının ortalarından itibaren Ankara, İstanbul gibi büyük şehirlerde yaşanmış olan terör saldırıları, savaşlar, ve siyasi sorunlar olunca turizm sektörü çok fazla şekilde düşüşle geçmeye başladı. 

Turizm sektöründe şu anda Rusya ve Avrupa pazarları başta gelmek üzere %40'ları aşmakta olan daralma yaşanmış durumda. İstanbul'da bulunan otellerin doluluk oranı %30 sayısına kadar düşüşe geçmiş durumda. Antalya'da düzelmenin 2019 sezonuna kadar çok büyük ölçüde yaşanmayacağı, İstanbulda ise kaybedilmiş olan kongrelerin ancak 2020 yılında geri dönebileceği belirtiliyor. Oda herşeyin yoluna girmesi durumunda olacaktır.

Turizm sektörü açısından şu aşamada kısa vadede bu kadar karamsar bir tablo söz konusu fakat ona ve uzun vadeli geleceğe yönelik olan beklenti ve tahminlere göz gezdirildğinde turizm yatırımcıları çok daha umutlu bir tablo çizmekteler. Bu sebeple yatırımlara son gaz devam ediliyor. İstanbul'dan Bodrum'a, İzmir'den Ankara'ya kadar Türkiye'nin çoğu şehrinde 58 yeni otelin 2017,2018,2019 yıllarında açılışının yapılması için hızlı bir şekilde çalışmalara devam ediliyor. 

Turizmi kurtaracak 3 tedbir

1- Akdeniz çanağındaki rakip ülkelerin kaliteli misafir profili ile rekabet edebilmek için, bakış açısını değiştirip, doldur-boşalt turizmden vazgeçilmeli. 

2-Her şey dahil sisteminden uzaklaşıp, kaliteli ve gelir düzeyi yüksek misafir profiline yönelmeli. 

3-Turizmde bir ülke stratejisi belirlenip, destinasyon bazlı tanıtım ve tek elden pazarlama yapılmalı. 

 

Başarılı bir yatırımın 5 şartı 

1- Sağlıklı bir fizibilite çalışması yapılmalı. 
2- Finansman hesabı iyi yapılmalı. 
Talebe uygun yer ve ürün seçimi yapılmalı. 
3- İyi bir işletme organizasyonu oluşturulmalı. 
4- Doğru, hedef kitleye uygun bir pazarlama stratejisi uygulanmalı. 
5- Talebe uygun yer ve ürün seçimi yapılmalı. 

"58 Yeni Otel Geliyor!" Yorumlar

"58 Yeni Otel Geliyor!" Benzer Haberler


Ali Ağaoğlu 4 Yeni Proje Yapıyor, Yatırım Bedeli 3 Milyar Dolar!

Ali Ağaoğlu 4 Yeni Proje Yapıyor, Yatırım Bedeli 3 Milyar Dolar!

Ağaoğlu Şirketler Grubu, gelecek yıl içerisinde başlama hedefi koyduğu 4 yeni projesi için kollarını sıvamaya başladı yatırım bedeli olarak 3.000.000.000 $ yatırım yapmayı planlıyorlar. Projeler ise; Çekmeköy, Bağcılar, Yeniköy ve Bakırköy üzerinde boy gösterecek.. 58 Yeni Otel Geliyor!

İki Design Group Bu Yıla 14 Yeni Projeye Başladı!

İki Design Group Bu Yıla 14 Yeni Projeye Başladı!

İki Design Group ortağı mimar Murat Kader, 2017 yılında 14 yeni projeye start verdi. Kader, İstanbul üzerinde birçok kentsel dönüşüm projesinde isimlerinin bulunduklarını açıkladı.

Colorist Şile'de Yeni Bir Kampanyaya Yeşil Işık Yanıyor!

Colorist Şile'de Yeni Bir Kampanyaya Yeşil Işık Yanıyor!

58 Yeni Otel Geliyor!. 2.Etap öncesinde son dairelere özel kampanya başlatmış olan Colorist Şile, 50 ay %0 faiz kampanyasını 60 aya çıkardı. 199.000 TL'den başlayış gösteren fiyatlarla satılmakta olan Colorist Şile, özellikle kazançlı yatırım arayışı içerisinde olanların buluşma noktası olarak kendisini gösteriyor.

Murat Boz, Mahall Bomonti İzmir'in Yeni Reklam Yüzü Oldu!

Murat Boz, Mahall Bomonti İzmir'in Yeni Reklam Yüzü Oldu!

Daha çok gençlerin sevdiği ünlü sanatçı Murat Boz, Türkerler Holding'in çok yüksek iddialı olan projesi Mahall Bomonti İzmir'in reklam filminde rolünü aldı. Film üzerinde, Mahall Bomonti İzmir'in sunmuş olduğu ayrıcalıkları tek tek yaşayan Murat Boz, projenin sloganını "Olmak istediğim yer" diyerek özete kavuşturuyor.. 58 Yeni Otel Geliyor!

Yeni İstanbul'a Yeni Yaşam Merkezi Neo Bolluca 3

Yeni İstanbul'a Yeni Yaşam Merkezi Neo Bolluca 3

Bugüne kadar Kemerburgaz, Göktürk ve Bolluca’da olmak üzere 200 bin metrekareden fazla alan üzerinde konut inşası gerçekleştiren Neo Yapı, İstanbul’un kuzeyinde gerçekleştirdiği yatırımlara hız kesmeden devam ediyor. Kısa sürede satışları gerçekleşen Neo Bolluca 1 ve 2 projesine yoğun talep üzerine kardeş proje Neo Bolluca 3 geliyor.

Yeni Yapı İnşaat'tan Bağcılar Residence Projesi

Yeni Yapı İnşaat'tan Bağcılar Residence Projesi

Yeni Yapı’nın İstanbul Bağcılar ilçesi, Yüzyıl Mahallesi Mevkinde hayata geçireceği konut projesiyle ilgili Çevresel Etki Değerlendirmesi (ÇED) için süreç devam ediyor. Oturma alanı ve ticari alanlarında yer alacağı projenin yatırım bedeli 46 milyon 526 bin 220 lira olarak belirlendi. Karma proje olarak hayata geçirilecek Bağcılar toplu konut projesi her ihtiyaca uygun yapıların yer alacağı şekilde tasarlandı.. 58 Yeni Otel Geliyor!

İnsay Yapı, Yeni Sahra ve Beykoz Soğuksu'da Kentsel Dönüşüme Başlıyor!

İnsay Yapı, Yeni Sahra ve Beykoz Soğuksu'da Kentsel Dönüşüme Başlıyor!

Kısa zaman içerisinde adını çok fazla duymuş olduğumuz İnsay Yapı, 2016 yılı içerisinde tamamlamış olduğu projelerle tüm gözleri kendine çevirtiyor. İnsay Yapı, 2017 yılında Yeni Sahra ve Beykoz Soğuksu'da yapılması hedeflere katılan kentsel dönüşüm projesi kapsamında çalışmalarını bütün hızıyla devam ettirmekte.

Kanal İstanbul'un 2 Yakasına 100.000 Yeni Konut

Kanal İstanbul'un 2 Yakasına 100.000 Yeni Konut

Kanal İstanbul projesi çerçevesinde ince detaylar gün geçtikçe daha da yerine oturuyor. Bu böyle devam ederken, İkinci Haliç, 100.000 yeni konut ve bungalov evleri tarzında ince detaylarla yapılıyor.