3.Havaalanı'nda Artık Ticari Alanlar Kiralanabiliyor!

truck

İstanbul'da inşaat çalışmaları devam eden Dünya'nın en büyük havalimanı olacak 3. Havaalanı'nda ticari alanların kiraya verilme süreci an itibarıyla başladı. 15.000 metrekarelik alanı bulunan arsanın içerisinde çiçekçiden büfeye, araç kiralamadan eczaneye kadar çok sayı da firmadan talep toplanacakken, yeni girişimcilerde başvuruda bulunabilecek. Şuana kadar 400 ünlü dev markayla anlaşmaya varıldı.

İstanbul'da inşaat çalışmaları devam eden 3. havaalanında ticari alanların kiralanma süreci başladı. Hermes gibi dünya devi firmalar ilk sırada gelmek üzere toplam olarak 400 markaya ev sahipliği yapacak olan 3. Havaalanında büyük şirketlerle birlikte imza sürecine girildiği bilgisi aktarıldı.

15.000 metrekarelik alana sahip bir bölüm içerisinde çiçekçi dükkanından, büfeye, araç kiralama alanından eczaneye kadar çok sayıda yeni girişimciye de kucak açılmaya başlandı. Gelen talepler en ince ayrıntısına kadar değerlendirme altına alınacak.

İstanbul'un kuzey bölümünde 76.000 metrekare alan üzerinde hayata geçirilen yeni havalimanında yolun yarısına gelindi ve inşa çalışmalarının %45'lik bölümü tamamlandı. İlk fazın 2018 yılında tamamen bitmesinin sonrasında ise yolcu lannı ağırlamaya başlanması iletilirken, ticari alanların kiralanma süreci de bu çerçeve dahilinde resmen başladı.

400 markaya ev sahipliği yapacak olan 3. Havaalanı'nda, bu markalarla birlikte imza süreci içerisine dahil olunurken, 15.000 metrekareye sahip alana yönelik şirketler ve girişimcilerden talepler alınmaya başlayacak.

3 Mayıs 2013 tarihi itibarıyla İstanbul Grand Airport (İGA) yatırımcıları tarafından oluşturulan, Cengiz, Mapa, Limak, Kolin, Kalyon Ortak Girişim Grubu, Cumhuriyet tarihinde görülmüş olan en büyük teklif olarak 22.152.000.000 €'luk bir teklifle birlikte ihale sürecine girmişti.

Ardından ise 4 faz halinde inşa edilecek olan havalimanı inşaatının ilk fazına 2015 yılında başlayan İGA, 2 yıllık dönem içerisinde çok önemli bir aşamayı sonuca erdirdiler. 2.500'ü beyaz yaka olarak toplam olarak 30.000'e yakın çalışanıyla hayatına devam eden yeni havalimanı inşaat çalışmalarının ilk bölümünün gelecek yıl Kasım ayında tamamlanması beklentiler dahilinde yer alıyor.

Bu sürece yönelik gerçekleştirilen hazırlıklardan birisi ise ticari alanların kiralanması olarak ön plana çıkarrken 400'e yakın firmayla imza sürecine gelindiği belirtildi. İlk etapta 90.000.000 yolcu kapasitesi bulunacak olan bu havaalanında, duty free alan Unifree Duty Free A.Ş. aracılığıyla işletmeye girecek.

Geriye kalan tüm yeme, içme, rent a car ve bankacılık, sağlık tarzındaki hizmetlerin boy göstereceği alanlarda ise kiralama süreci henüz bitmiş değil. Yaklaşık 100.000 metrekarelik alana kadar uzanan perakende kiralanmayam üsait olan alanın 53.000 metrekaresi ise duty free olarak işletmeye koyulacak. 32.000 metrekare ise yiyecek - içecek alanı, 15.000 metrekareyse diğer hizmetlere yönelik kiralanabilecek.

"3.Havaalanı'nda Artık Ticari Alanlar Kiralanabiliyor!" Yorumlar

"3.Havaalanı'nda Artık Ticari Alanlar Kiralanabiliyor!" Benzer Haberler