3. Havalimanı'nın %55'lik Bölümü Tamamlandı!

truck

İnşa çalışmalarında sona gelindiğinde dünya üzerindeki en büyük havalimanı olacak İstanbul Yeni Havalimanı'na inşa çalışmaları büyük bir hızla devamlılığını sürdürüyor. %55'lik bölümü tamamlanan projede asansör ve merdiven montaj çalışmaları start alırken, kontrol kulesinin de dış inşaatı tamamlanıyor.

Havalimanı inşa çalışmalarında %55'lik bölüm tamamlandı. Lale semboluyle birlikte dizayn edilen uçuş kontrol kulesinin dış inşaatı tamama ermek üzereyken, asansör ve yürüyen merpenlerin yerleştirilme işlemleri start aldı. Yolcu bilgilendirme ekranları ise yerleştirildi ve testleri yapılıyor. Mega projede sona gelindiğinde dünya üzerindeki en büyük havalimanı olacak.

76.500.000 metrekare alana sahip projenin inşa çalışmalarında haziran ayından itibaren 3.500 tane beyaz yaka olmak üzere toplam istihdam eden kişi sayısı 27.000 kişi olarak beliriyor. Bu 27.000 kişilik dev çalışan kadrosunun birkaç ay içerisinde 30.000 kişiye çıkarılması öngörülüyor.

Yeni havalimanı işletmeye başlandığında ise 100.000 kişiye yeni iş, dolaylı etkilerle birlikte toplam 1.500.000 kişiye istihdam sağlayacak.

Yeni havalimanında arı kovanı taktiği uygulanıyor. 2.200 adet kamyon, 242 adet ekskavatör, 60 adet kule vinç, 57 adet greyder, 124 adet silindir, 101 adet dozer, 60 adet eklemli kamyon, 57 adet tekerlekli yükleyici, 23 adet mobil vinç, 70 adet beton mikseri ve son olarak 18 adet beton pompası yer alıyor. Toplam 3.022 araçlık bir filo söz konusu.

Yeni Havalimanı'nın 1.300.000 metrekare alana sahip ana terminal binası ve 700.000 metrekare alana sahip katlı otoparkın inşa çalışmaları devam ediyor. Katlı otoparkda sona gelindiğinde toplam 18.000 araç kapasiteli bir alan oluşacak. 

"3. Havalimanı'nın %55'lik Bölümü Tamamlandı!" Yorumlar

"3. Havalimanı'nın %55'lik Bölümü Tamamlandı!" Benzer Haberler


Atatürk Havalimanı Kapanıyor mu?

Atatürk Havalimanı Kapanıyor mu?

DHMİ Genel Müdürü Funda Ocak, Atatürk Havalimanı'na neler olacağına, gelecekde Atatürk Havalimanı'nın durumu hakkında bilgiler verdi. Atatürk Havalimanı Kapanıyor mu?. 3. Havalimanı'nın %55'lik Bölümü Tamamlandı!

3. Köprü-3. Havalimanı-Halkalı Hızlı Tren Hattı İçin Yeşil Işık Yandı!

3. Köprü-3. Havalimanı-Halkalı Hızlı Tren Hattı İçin Yeşil Işık Yandı!

3.Boğaz Köprüsü - 3. Havalimanı - Halkalı Demiryolu projesi toplam olarak 63.280 metrekare uzunluğa sahip olacak. İşte yeni tren projesinden detaylar sizlerle...

3. Havalimanı Konut Projeleri

3. Havalimanı Konut Projeleri

3. Havalimanı'nın %55'lik Bölümü Tamamlandı!. Gayrimenkule yatırım yapmayı düşünen, ancak bölge konusunda henüz bir karara varamayan yatırımcılar için, kısa vadede yatırımcısına yüksek getiri sağlayacak konut projelerini sizler için derledik. 3. Havalimanı inşaatına komşu ilçelerde yükselen projeleri bazılarını inceleme fırsatını bulabileceksiniz.

İstanbul 3. Havalimanı Haritası

İstanbul 3. Havalimanı Haritası

İstanbul'un üçüncü havalimanı inşaatı, lokasyon olarak iki bölgeye de sınırı bulunun alanlar içerisinde yapılıyor olacak. İnşaat çalışmalarının devam ettiği, Karadeniz sahilinin Terkos gölüne yakın bulunan ve Arnavutköy, Göktürk ve Çatalca kavşağında yer alması planlanan havalimanı projesinin güzergahlarının hangi yollar ile bağlantısı bulunuyor? Önemli yatırım projesinin işte tüm detayları.... 3. Havalimanı'nın %55'lik Bölümü Tamamlandı!

Beklenen Rize-Artvin Havalimanı İhalesi

Beklenen Rize-Artvin Havalimanı İhalesi

Dünyanın üçüncü, Türkiye'nin ikinci deniz üzerine yapılacak havalimanı olan Rize-Artvin Havalimanı için düzenlenen ihalede 11 firma teklif sundu.

3. Havalimanı Metro İhalesinde Karara Varıldı

3. Havalimanı Metro İhalesinde Karara Varıldı

7 Haziran 2014'te temeli atılarak başlanan 3’üncü Havalimanı hattı ile yılda yaklaşık 100 milyon yolcuya hizmet verilmesi bekleniyor. Beklenti gerçekleşirse, 3. Havalimanı metrosu, yıllık yaklaşık 94 milyon yolcuya hizmet veren Atlanta Uluslararası Havalimanı’nı geçerek en yüksek kapasiteli havalimanı olacak.. 3. Havalimanı'nın %55'lik Bölümü Tamamlandı!

3.Köprü-3.Havalimanı-Halkalı Demiryolu Projesi'nde ÇED Süreci Başlamış Durumda!

3.Köprü-3.Havalimanı-Halkalı Demiryolu Projesi'nde ÇED Süreci Başlamış Durumda!

Devlet Demiryolları İşletmesi Genel Müdürlüğü aracılığıyla yapılacak olan 3.Köprü - 3.Havalimanı - Halkalı Hızlı Tren hattına yönelik ÇED Süreci başlatılıyor. 4.421.000.000 TL yatırımla yapılacak olan proje toplam 2 hat olarak planlandı.

Vezneciler-3.Havalimanı Metro Çalışmaları Başlamış Durumda!

Vezneciler-3.Havalimanı Metro Çalışmaları Başlamış Durumda!

Veznecilerden 3. Havalimanına kadar gidecek bir metro çalışması yapmış olduklarını aktaran İBB Başkanı Kadir Topbaş, Metronun itfaiyede ve Çarşamba'da istasyonunun bulunacağını ifade etti. Hırka-i Şerif ve Çarşamba'nın yolcularını alacak bir istasyon olacağına da değinen Topbaş, Ayvansaray'a ineceğine değindikten sonra Ayvansaray sonrasında Edirnekapı'dan çıkıp, Eyüp'ten geçip gidecek olduğunu aktardı.