3. Havalimanı'nın 2. Pisti 2018 Aralık Ayında Tamamlanacak!

truck

İGA Havalimanı Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Cengiz, 3. Havalimanı'nın 2. pistinin 2017 yılı Aralık ayında tamamen bitirileceğini belirtti. Genel olarak Havalimanı'nın ise %55'inin tamam olduğu açıklamasını yaptı.

3. Havalimanı'na yönelik bilgi aktarımında bulunan İGA Havalimanı Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Cengiz, 400.000.000 metreküp bataklığı söküp attıklarını, proje dahilinde 40.000.000 metreküplük alan üzerinde ise dolgu işlemi gerçekleştirdiklerini vurguladı. Cengiz, ikinci pistin ise 2017 yılı Aralık ayında tamamlanacağını sözlerine ekledi.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Türkiye'nin tüm alanlarını erişebilir hale getirmek için tüm sektörlerde gece gündüz demeden çalıştıklarını vurguladı. 

Arslan, Başbakan Binali Yıldırım'ın 3.havalimanı üzerinde çalışmakta olan işçilerle bir arada yer aldığı iftar programı çerçevesinde gerçekleştirdiği konuşmada, Başbakan Yıldırım'a katılımlarından dolayı şükranlarını iletti. Projenin yapıldığı yere yönelik bilgi aktarımında bulunan Arslan, Türkiye'nin havacılıkda son 14 yıl içerisinde ilerlediği mesafenin çok yüksek olduğunu iletti.

Önemli olanın; nereden nereye gelindiğinin bilinmesi ve onun taçlanma noktası olarak ön plana çıkan bataklıkta bu şekilde bir havalimanının inşa ediliyor olmasının olduğunu ileten Arslan, Kendilerinin memnuniyetinin, Sayın Binali Yıldırım'ın Önderliği, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın liderliğinde  ülkenin her yerine erişim sağlanması için tüm sektörlerde gecelerini gündüzelerine katmaları olduğunu iletti.

İGA Havalimanı Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Cengiz'de inşaata gelinen son noktanın %55 seviyesine ulaştığını aktardı. Toplam olarak 400.000.000 bataklığı söküp attıklarını, proje çerçevesinde de 30.000.000 metreküp kaya dolgusu yaptıklarını vurguladı.

"3. Havalimanı'nın 2. Pisti 2018 Aralık Ayında Tamamlanacak!" Yorumlar

"3. Havalimanı'nın 2. Pisti 2018 Aralık Ayında Tamamlanacak!" Benzer Haberler


Atatürk Havalimanı Kapanıyor mu?

Atatürk Havalimanı Kapanıyor mu?

DHMİ Genel Müdürü Funda Ocak, Atatürk Havalimanı'na neler olacağına, gelecekde Atatürk Havalimanı'nın durumu hakkında bilgiler verdi. Atatürk Havalimanı Kapanıyor mu?. 3. Havalimanı'nın 2. Pisti 2018 Aralık Ayında Tamamlanacak!

3. Köprü-3. Havalimanı-Halkalı Hızlı Tren Hattı İçin Yeşil Işık Yandı!

3. Köprü-3. Havalimanı-Halkalı Hızlı Tren Hattı İçin Yeşil Işık Yandı!

3.Boğaz Köprüsü - 3. Havalimanı - Halkalı Demiryolu projesi toplam olarak 63.280 metrekare uzunluğa sahip olacak. İşte yeni tren projesinden detaylar sizlerle...

3. Havalimanı Konut Projeleri

3. Havalimanı Konut Projeleri

3. Havalimanı'nın 2. Pisti 2018 Aralık Ayında Tamamlanacak!. Gayrimenkule yatırım yapmayı düşünen, ancak bölge konusunda henüz bir karara varamayan yatırımcılar için, kısa vadede yatırımcısına yüksek getiri sağlayacak konut projelerini sizler için derledik. 3. Havalimanı inşaatına komşu ilçelerde yükselen projeleri bazılarını inceleme fırsatını bulabileceksiniz.

İstanbul 3. Havalimanı Haritası

İstanbul 3. Havalimanı Haritası

İstanbul'un üçüncü havalimanı inşaatı, lokasyon olarak iki bölgeye de sınırı bulunun alanlar içerisinde yapılıyor olacak. İnşaat çalışmalarının devam ettiği, Karadeniz sahilinin Terkos gölüne yakın bulunan ve Arnavutköy, Göktürk ve Çatalca kavşağında yer alması planlanan havalimanı projesinin güzergahlarının hangi yollar ile bağlantısı bulunuyor? Önemli yatırım projesinin işte tüm detayları.... 3. Havalimanı'nın 2. Pisti 2018 Aralık Ayında Tamamlanacak!

Beklenen Rize-Artvin Havalimanı İhalesi

Beklenen Rize-Artvin Havalimanı İhalesi

Dünyanın üçüncü, Türkiye'nin ikinci deniz üzerine yapılacak havalimanı olan Rize-Artvin Havalimanı için düzenlenen ihalede 11 firma teklif sundu.

3. Havalimanı Metro İhalesinde Karara Varıldı

3. Havalimanı Metro İhalesinde Karara Varıldı

7 Haziran 2014'te temeli atılarak başlanan 3’üncü Havalimanı hattı ile yılda yaklaşık 100 milyon yolcuya hizmet verilmesi bekleniyor. Beklenti gerçekleşirse, 3. Havalimanı metrosu, yıllık yaklaşık 94 milyon yolcuya hizmet veren Atlanta Uluslararası Havalimanı’nı geçerek en yüksek kapasiteli havalimanı olacak.. 3. Havalimanı'nın 2. Pisti 2018 Aralık Ayında Tamamlanacak!

3.Köprü-3.Havalimanı-Halkalı Demiryolu Projesi'nde ÇED Süreci Başlamış Durumda!

3.Köprü-3.Havalimanı-Halkalı Demiryolu Projesi'nde ÇED Süreci Başlamış Durumda!

Devlet Demiryolları İşletmesi Genel Müdürlüğü aracılığıyla yapılacak olan 3.Köprü - 3.Havalimanı - Halkalı Hızlı Tren hattına yönelik ÇED Süreci başlatılıyor. 4.421.000.000 TL yatırımla yapılacak olan proje toplam 2 hat olarak planlandı.

Vezneciler-3.Havalimanı Metro Çalışmaları Başlamış Durumda!

Vezneciler-3.Havalimanı Metro Çalışmaları Başlamış Durumda!

Veznecilerden 3. Havalimanına kadar gidecek bir metro çalışması yapmış olduklarını aktaran İBB Başkanı Kadir Topbaş, Metronun itfaiyede ve Çarşamba'da istasyonunun bulunacağını ifade etti. Hırka-i Şerif ve Çarşamba'nın yolcularını alacak bir istasyon olacağına da değinen Topbaş, Ayvansaray'a ineceğine değindikten sonra Ayvansaray sonrasında Edirnekapı'dan çıkıp, Eyüp'ten geçip gidecek olduğunu aktardı.