3. Havalimanı'nın 2. Pisti 2018 Aralık Ayında Tamamlanacak!

truck

İGA Havalimanı Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Cengiz, 3. Havalimanı'nın 2. pistinin 2017 yılı Aralık ayında tamamen bitirileceğini belirtti. Genel olarak Havalimanı'nın ise %55'inin tamam olduğu açıklamasını yaptı.

3. Havalimanı'na yönelik bilgi aktarımında bulunan İGA Havalimanı Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Cengiz, 400.000.000 metreküp bataklığı söküp attıklarını, proje dahilinde 40.000.000 metreküplük alan üzerinde ise dolgu işlemi gerçekleştirdiklerini vurguladı. Cengiz, ikinci pistin ise 2017 yılı Aralık ayında tamamlanacağını sözlerine ekledi.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Türkiye'nin tüm alanlarını erişebilir hale getirmek için tüm sektörlerde gece gündüz demeden çalıştıklarını vurguladı. 

Arslan, Başbakan Binali Yıldırım'ın 3.havalimanı üzerinde çalışmakta olan işçilerle bir arada yer aldığı iftar programı çerçevesinde gerçekleştirdiği konuşmada, Başbakan Yıldırım'a katılımlarından dolayı şükranlarını iletti. Projenin yapıldığı yere yönelik bilgi aktarımında bulunan Arslan, Türkiye'nin havacılıkda son 14 yıl içerisinde ilerlediği mesafenin çok yüksek olduğunu iletti.

Önemli olanın; nereden nereye gelindiğinin bilinmesi ve onun taçlanma noktası olarak ön plana çıkan bataklıkta bu şekilde bir havalimanının inşa ediliyor olmasının olduğunu ileten Arslan, Kendilerinin memnuniyetinin, Sayın Binali Yıldırım'ın Önderliği, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın liderliğinde  ülkenin her yerine erişim sağlanması için tüm sektörlerde gecelerini gündüzelerine katmaları olduğunu iletti.

İGA Havalimanı Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Cengiz'de inşaata gelinen son noktanın %55 seviyesine ulaştığını aktardı. Toplam olarak 400.000.000 bataklığı söküp attıklarını, proje çerçevesinde de 30.000.000 metreküp kaya dolgusu yaptıklarını vurguladı.

"3. Havalimanı'nın 2. Pisti 2018 Aralık Ayında Tamamlanacak!" Yorumlar

"3. Havalimanı'nın 2. Pisti 2018 Aralık Ayında Tamamlanacak!" Benzer Haberler