3. Havalimanı Çalışanları Kooperatif Kurup Kendi Konutlarını İnşa Ediyor!

truck

Türkiye'nin vizyon projeleri arasında yer almakta olan 3. Havaalanı inşaatın büyük ölçüde ilerleme göstermesi bölge üzerinde yer alan arsaların ve konutların fiyatında yüksek oranda artış yaşattı. Hava yolu çalışanları atış gösteren konut ve arsa fiyatlarından etkilenmemek adına kooperatif kurdular ve kendi konutlarını yapmak için kollarını sıvadılar.

2016 yılının son 3 aylık döneminde resmiyete kavuşan Hava Kent Yapı Kooperatifi, özellikle bölge üzerinde yatırım yapma arzusunda olan havayolu personeline konut üretimi için faaliyetlerine devam edecek. İlk etapta 300 konut inşa ederek başlayacaklarını aktaran Yönetim Kurulu Başkanı Erkut Çavuş, 3. Havalimanının beklenenden çok daha hızlı bir şekilde ilerleme kaydettiğini, bölge ile araştırma yapmakta olan ve bekleme sürecine girenlerin son 1 yıl içindeki fiyat artışını çok bariz bir şekilde görebildiğini iletti.

Kooperatif modelinin Türkiye'de olumsuz bir şekilde algılandığına dikkat çeken Erkut Çavuş, Kendilerinin bu olumsuz algıdan kurtulabilmek için a'dan z'ye tüm işleri en şeffaf bir şekilde ilerlettiklerini belirtti. Üyelerle sürekli olarak iletişim halinde olduklarını aktaran Çavuş, Tüm gelişmelerden üyeleri saniyesinde haberdar ettiklerinin altını çizdi.

Havalimanı çalışanlarının ailesinden çok ekip arkadaşlarıyla vakit geçirdiğini dile getiren Çavuş, bundan dolayı ekip ruhunun çok güçlü olduğunu, kendilerinin ise bu kadar güce sahip bir ekip ruhuyla ucuz ve kaliteli konut üretimi sağlamak için çalışmalarına başladıklarını dile getirdi.

Havalimanının hizmet vermesiyle beraber bölge üzerinde çok ciddi bir konut ihtiyacının söz konusu olduğunu dile getiren Çavuş, 3. Havalimanının %100'lük kesin bir oranla cazibe merkezi olacağını, Kısa süre içerisinde bu bölgede çok sayıda AVM, hastane, metro projeleri olacağını iletti.

Yalnızca 3 havalimanı personeli için bile 120.000 kişilik konut talebinin meydana geleceğini iletti. Hava Kent projesinin altına imza atmadan önce, hem çalışanların kendi kullanımına özel, hem de onlara ek gelir sağlayacak bir yatırım olarak değerlendirme altına aldıklarını ve ardından imzalarını attıklarını da sözlerine ekleyen Çavuş, Arsa ve konut fiyatlarının artış göstermesiyle beraber bu bölge üzerinde gerçekleştirilen yatırımların büyük ölçüde kira getirisinin olacağını belirtti. 

"3. Havalimanı Çalışanları Kooperatif Kurup Kendi Konutlarını İnşa Ediyor!" Yorumlar

"3. Havalimanı Çalışanları Kooperatif Kurup Kendi Konutlarını İnşa Ediyor!" Benzer Haberler