3. Havalimanı Çalışanları Kooperatif Kurup Kendi Konutlarını İnşa Ediyor!

truck

Türkiye'nin vizyon projeleri arasında yer almakta olan 3. Havaalanı inşaatın büyük ölçüde ilerleme göstermesi bölge üzerinde yer alan arsaların ve konutların fiyatında yüksek oranda artış yaşattı. Hava yolu çalışanları atış gösteren konut ve arsa fiyatlarından etkilenmemek adına kooperatif kurdular ve kendi konutlarını yapmak için kollarını sıvadılar.

2016 yılının son 3 aylık döneminde resmiyete kavuşan Hava Kent Yapı Kooperatifi, özellikle bölge üzerinde yatırım yapma arzusunda olan havayolu personeline konut üretimi için faaliyetlerine devam edecek. İlk etapta 300 konut inşa ederek başlayacaklarını aktaran Yönetim Kurulu Başkanı Erkut Çavuş, 3. Havalimanının beklenenden çok daha hızlı bir şekilde ilerleme kaydettiğini, bölge ile araştırma yapmakta olan ve bekleme sürecine girenlerin son 1 yıl içindeki fiyat artışını çok bariz bir şekilde görebildiğini iletti.

Kooperatif modelinin Türkiye'de olumsuz bir şekilde algılandığına dikkat çeken Erkut Çavuş, Kendilerinin bu olumsuz algıdan kurtulabilmek için a'dan z'ye tüm işleri en şeffaf bir şekilde ilerlettiklerini belirtti. Üyelerle sürekli olarak iletişim halinde olduklarını aktaran Çavuş, Tüm gelişmelerden üyeleri saniyesinde haberdar ettiklerinin altını çizdi.

Havalimanı çalışanlarının ailesinden çok ekip arkadaşlarıyla vakit geçirdiğini dile getiren Çavuş, bundan dolayı ekip ruhunun çok güçlü olduğunu, kendilerinin ise bu kadar güce sahip bir ekip ruhuyla ucuz ve kaliteli konut üretimi sağlamak için çalışmalarına başladıklarını dile getirdi.

Havalimanının hizmet vermesiyle beraber bölge üzerinde çok ciddi bir konut ihtiyacının söz konusu olduğunu dile getiren Çavuş, 3. Havalimanının %100'lük kesin bir oranla cazibe merkezi olacağını, Kısa süre içerisinde bu bölgede çok sayıda AVM, hastane, metro projeleri olacağını iletti.

Yalnızca 3 havalimanı personeli için bile 120.000 kişilik konut talebinin meydana geleceğini iletti. Hava Kent projesinin altına imza atmadan önce, hem çalışanların kendi kullanımına özel, hem de onlara ek gelir sağlayacak bir yatırım olarak değerlendirme altına aldıklarını ve ardından imzalarını attıklarını da sözlerine ekleyen Çavuş, Arsa ve konut fiyatlarının artış göstermesiyle beraber bu bölge üzerinde gerçekleştirilen yatırımların büyük ölçüde kira getirisinin olacağını belirtti. 

"3. Havalimanı Çalışanları Kooperatif Kurup Kendi Konutlarını İnşa Ediyor!" Yorumlar

"3. Havalimanı Çalışanları Kooperatif Kurup Kendi Konutlarını İnşa Ediyor!" Benzer Haberler


Atatürk Havalimanı Kapanıyor mu?

Atatürk Havalimanı Kapanıyor mu?

DHMİ Genel Müdürü Funda Ocak, Atatürk Havalimanı'na neler olacağına, gelecekde Atatürk Havalimanı'nın durumu hakkında bilgiler verdi. Atatürk Havalimanı Kapanıyor mu?. 3. Havalimanı Çalışanları Kooperatif Kurup Kendi Konutlarını İnşa Ediyor!

3. Köprü-3. Havalimanı-Halkalı Hızlı Tren Hattı İçin Yeşil Işık Yandı!

3. Köprü-3. Havalimanı-Halkalı Hızlı Tren Hattı İçin Yeşil Işık Yandı!

3.Boğaz Köprüsü - 3. Havalimanı - Halkalı Demiryolu projesi toplam olarak 63.280 metrekare uzunluğa sahip olacak. İşte yeni tren projesinden detaylar sizlerle...

3. Havalimanı Konut Projeleri

3. Havalimanı Konut Projeleri

3. Havalimanı Çalışanları Kooperatif Kurup Kendi Konutlarını İnşa Ediyor!. Gayrimenkule yatırım yapmayı düşünen, ancak bölge konusunda henüz bir karara varamayan yatırımcılar için, kısa vadede yatırımcısına yüksek getiri sağlayacak konut projelerini sizler için derledik. 3. Havalimanı inşaatına komşu ilçelerde yükselen projeleri bazılarını inceleme fırsatını bulabileceksiniz.

İstanbul 3. Havalimanı Haritası

İstanbul 3. Havalimanı Haritası

İstanbul'un üçüncü havalimanı inşaatı, lokasyon olarak iki bölgeye de sınırı bulunun alanlar içerisinde yapılıyor olacak. İnşaat çalışmalarının devam ettiği, Karadeniz sahilinin Terkos gölüne yakın bulunan ve Arnavutköy, Göktürk ve Çatalca kavşağında yer alması planlanan havalimanı projesinin güzergahlarının hangi yollar ile bağlantısı bulunuyor? Önemli yatırım projesinin işte tüm detayları.... 3. Havalimanı Çalışanları Kooperatif Kurup Kendi Konutlarını İnşa Ediyor!

Beklenen Rize-Artvin Havalimanı İhalesi

Beklenen Rize-Artvin Havalimanı İhalesi

Dünyanın üçüncü, Türkiye'nin ikinci deniz üzerine yapılacak havalimanı olan Rize-Artvin Havalimanı için düzenlenen ihalede 11 firma teklif sundu.

3. Havalimanı Metro İhalesinde Karara Varıldı

3. Havalimanı Metro İhalesinde Karara Varıldı

7 Haziran 2014'te temeli atılarak başlanan 3’üncü Havalimanı hattı ile yılda yaklaşık 100 milyon yolcuya hizmet verilmesi bekleniyor. Beklenti gerçekleşirse, 3. Havalimanı metrosu, yıllık yaklaşık 94 milyon yolcuya hizmet veren Atlanta Uluslararası Havalimanı’nı geçerek en yüksek kapasiteli havalimanı olacak.. 3. Havalimanı Çalışanları Kooperatif Kurup Kendi Konutlarını İnşa Ediyor!

3.Köprü-3.Havalimanı-Halkalı Demiryolu Projesi'nde ÇED Süreci Başlamış Durumda!

3.Köprü-3.Havalimanı-Halkalı Demiryolu Projesi'nde ÇED Süreci Başlamış Durumda!

Devlet Demiryolları İşletmesi Genel Müdürlüğü aracılığıyla yapılacak olan 3.Köprü - 3.Havalimanı - Halkalı Hızlı Tren hattına yönelik ÇED Süreci başlatılıyor. 4.421.000.000 TL yatırımla yapılacak olan proje toplam 2 hat olarak planlandı.

Vezneciler-3.Havalimanı Metro Çalışmaları Başlamış Durumda!

Vezneciler-3.Havalimanı Metro Çalışmaları Başlamış Durumda!

Veznecilerden 3. Havalimanına kadar gidecek bir metro çalışması yapmış olduklarını aktaran İBB Başkanı Kadir Topbaş, Metronun itfaiyede ve Çarşamba'da istasyonunun bulunacağını ifade etti. Hırka-i Şerif ve Çarşamba'nın yolcularını alacak bir istasyon olacağına da değinen Topbaş, Ayvansaray'a ineceğine değindikten sonra Ayvansaray sonrasında Edirnekapı'dan çıkıp, Eyüp'ten geçip gidecek olduğunu aktardı.