2017'de 692.000 Konut İnşaatına Başlanacak!

truck

İnşaat sektörünün dev firmaları ruhsatlarını almış oldukları konutların en az yarısına 2017'de başlayacaklarını açıkladılar.

İnşaat sektörünün dev firmaları ruhsatlarını almış oldukları konutların en az yarısına 2017'de başlayacaklarını açıkladılar.

Hüznüyle, mutluluğuyla, acısıyla, tatlısıyla 2016 yılını geriye bırakacağımız bu zamanlarda, inşaat sektörünü çok tatlı bir telaş almış durumda. geçen yıl 1.289.320 konut satışı ile rekor sayıda kapatmış olan ve 2016 yılı içerisine bir rekor hedefiyle giren sektör, olmuş olan ülke üzerinde ki bir çok engele karşı moral bozukluğu yaşasa bile umut kaybı yaşamadı.

Hem yatırım yaparak hemde birbirinden farklı kampanyaları alıcılarına sunarak inşaat sektörünün çöküsüne engel olan sektör devleri gelecek yıla çok daha fazla hedefle giriyorlar. Yatırım olarak çok yüksek rakamlar belirten sektör devleri, Bu yılın 9 ayında toplam olarak 692.000 yeni konut için başvurusunu belediyelere yaptı. Daire sayısı olarak hesaplandığında, 692.136 dairenin, 637.936'sı özel sektörde geriye kalan bölümü devlet sektöründe ve son olarak 10.331'i yapı kooperatifleri tarafından satın alındı.

Daire alım sayılarına göre İstanbul 153.008 tane daire alımıyla zirvede yerini almış durumda, İstanbul'u Ankara 47.051 daireyle takip ederken, İzmir'de 36.918 daire sayısıyla Ankara'yı takip ediyor. Daire sayısı en az olan şehirler sırasıyla, Hakkari, Şırnak ve Muş olarak belirlendi.

Yeni Rekor Kesinliğe Kavuştu!

Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Genel Müdürü Murat Kurum, bu yıl içerisinde belirlenen 7.600.000.000 TL değerinde olan 11.000 adet bağımsız bölüm satışı hedefine ulaşacaklarını iletti. Kurum, gelecek yılda İstanbul ve Anadolu'nun bazı kesimlerinde projeler yükseltmek ve yeni arazi almak için yeni ihaleler hedeflediklerini belirtti. 

Türkiye'nin faiz konusunda ki olan sağlam tutumu sayesinde oranların son 10 yıl içerisinde en düşük anlarını yaşadığını ileten Kuzu Grup Yönetim Kurulu Üyesi Özen Kuzu, kasım ayındaki konut satışlarıyla beraber 11 ay içerisinde ülke genelinde toplam satış rakamının 1.198.700'e ulaştığını, 2016 yılının bir rekorla kapanacağının kesinliğini vurguladı.

Hedefte Tüm Dünya Yer Alıyor

Nef İcra Kurulu Başkanı Erdem Timur, gelecek yılda Güneşli ve Kandilli'de yapılacak olan 2 adet yeni projeleri için hemen hemen 1.400.000.000 TL'lik yatırım yatıracaklarını dile getirdi.

Bodrum, İzmir, Ankara, Bursa gibi şehirlerde çok büyük planlar barındırdıklarını ileten Timur, " Amerika'da yeni projelerimizin yanında, Londra, Berlin, Paris gibi metropol alanlarda projeler yapmayı hedefliyoruz. Ülke genelinde alınmış ruhsatlarımızın da 2017 yılında inşaatına başlayacağımızı öngörüyorum." dedi

"2017'de 692.000 Konut İnşaatına Başlanacak!" Yorumlar

"2017'de 692.000 Konut İnşaatına Başlanacak!" Benzer Haberler


Artaş İnşaat 3 bin Konut Yapıyor!

Artaş İnşaat 3 bin Konut Yapıyor!

İstanbul sınırları içerisinde güncel olarak 5 adet projesi devam etmekte olan Artaş İnşaat, gelecek yıl içerisinde 5 yeni proje için start vereceklerini açıkladı. Start verilecek olan bu projelerde 3.000'i aşkmış bir sayıda konut bulunacağı ileten Artaş İnşaat, 10 proje için toplamda 2.800.000 metrekare alan üzerinde çalıştıklarını belirtti.. 2017'de 692.000 Konut İnşaatına Başlanacak!

Konut Dokunulmazlığı Nedir?

Konut Dokunulmazlığı Nedir?

Sık sık “konut dokunulmazlığı” ile ilgili görüşler ortaya açıklanmaktadır. Peki, konut dokunulmazlığı nedir? Konut dokunulmazlığı, yasal durum olmaksızın ya da kamu düzenine ait sakıncalar meydana gelmeksizin kişilerin konutlarına girilememesi, herhangi bir arama yapılamaması, eşyaya el konulamamasıdır.

Diyarbakır Sur’da TOKİ konut teslimlerine Az Kaldı

Diyarbakır Sur’da TOKİ konut teslimlerine Az Kaldı

2017'de 692.000 Konut İnşaatına Başlanacak!. Uzun dönemden beri ülkemizin uğraştığı bir sorun olan terör örgütü PKK’nın yıl içerisinde gerçekleştirdiği hain saldırılar ve güvenlik güçlerimizde girdiği sıcak temaslardan dolayı adeta bir harabeye dönen Diyarbakır’ın Sur ilçesi, devlet tarafından gerçekleştirilen faaliyetler ve TOKİ’nin çalışmaları ile baştan inşa ediliyor. Konuya dair ayrıntılar haberimizde…

Adana Konut Projeleri 2017

Adana Konut Projeleri 2017

Adana’da yaşanan kentsel dönüşüm süreci şehirdeki arsa ve konut fiyatlarının artmasına neden olurken, her bütçeye uygun ödeme seçenekleri sunan markalı konut projeleri de hızla yükselmeye devam ediyor. Adana'da 2017 yılında yaşamın başlayacağı konut projeleri.... 2017'de 692.000 Konut İnşaatına Başlanacak!

3. Havalimanı Konut Projeleri

3. Havalimanı Konut Projeleri

Gayrimenkule yatırım yapmayı düşünen, ancak bölge konusunda henüz bir karara varamayan yatırımcılar için, kısa vadede yatırımcısına yüksek getiri sağlayacak konut projelerini sizler için derledik. 3. Havalimanı inşaatına komşu ilçelerde yükselen projeleri bazılarını inceleme fırsatını bulabileceksiniz.

1 Yıl İçerisinde 1.1 Milyon Konut Satışı Gerçekleşti!

1 Yıl İçerisinde 1.1 Milyon Konut Satışı Gerçekleşti!

Tapu Kadastro Genel Müdürlüğünün 2016 yılı içerisinde açıkladığı istatistiklere bakıldığında, Ocak 2016'dan günümüze kadar 1.149.122 konut satılmış durumda. Türkiye genelinde yapılan istatistikte en çok satış yapan iller şu şekilde; İstanbul, Ankara ve İzmir, en az konut satışında bulunmuş iller; Tunceli, Bayburt ve Ardahan olarak belirtildi.. 2017'de 692.000 Konut İnşaatına Başlanacak!

TOKİ Sivas Divriği’de 610 Konut Yapacak

TOKİ Sivas Divriği’de 610 Konut Yapacak

Geçmişten bu güne kadar binlerce konut inşa ederek on binlerce vatandaşın konut sahibi olma hayalini gerçeğe dönüştüren Toplu Konut İdaresi, bu yılın son ayı içerisinde Sivas Divriği’de inşa edeceği konut projesi için ihaleyi gerçekleştirdi ve en kısa zamanda inşaat çalışmalarına başlayacak.

Hangi konut projesinden daire almalıyım?

Hangi konut projesinden daire almalıyım?

Konut proje sayılarının çok hızlı bir şekilde artışa geçmiş olduğu zamanlarda İstanbul, Ankara ve İzmir gibi büyük şehirler haricinde diğer illerde de ciddi bir şekilde konut projeleri yapılmaya başladı. Bursa, Yalova, Çanakkale, Kocaeli, Antalya, Muğla gibi yerlerde de emlak piyasası çok fazla hareketlenme yaşıyor. Buralarda yatırım yapan kişilerin 5-10 yıl sonrasında ciddi kazançlar sağlayabileceğini söyleyebiliriz.