2017 Konut Satış Beklentisi 1.5 Milyon!

truck

Yaşanmış olan tüm problemlere rağmen 2016 yılının en az 1.3 milyon konut satışıyla kapanmasını beklemekte olan gayrimenkul sektörü, bu yıl rakamın 1.5 milyona ulaşmasını öngörmekte.

Yaşanmış olan tüm problemlere rağmen 2016 yılının en az 1.3 milyon konut satışıyla kapanmasını beklemekte olan gayrimenkul sektörü, bu yıl rakamın 1.5 milyona ulaşmasını öngörmekte.

FETÖ'nün darbe girişimi, hain terör saldırıları ve ülke notunun düşürülmesi, doların yükselmesi gibi çok büyük problemlere karşın 2016 yılının en az 1.3 milyon konut sarışıyla kapanması hedefleyen gayrimenkul sektörü, bulunduğumuz yıl içerisinde de konut satış rakamlarının 1.5 milyona ulaşacağını tahminleri arasına yerleştirmiş durumda.

İNDER Yönetim Kurulu Başkanı Nazmi Durbakayım, inşaat sektörünün 2016 yılı içerisinden akıllardan asla silinmeyecek bir sınava tabii olduğunu ileterek, bir çok sıkıntının arka arkaya gelmiş olduğu ve darbe girişimi, terör saldırı tarzında problemlerin bunların başında gelmiş olduğunu iletti.

"Sektör, 2016'da tüm zorlu şartlara rağmen büyük başarı gösterdi." diyen Durbakayım, sektörün durma noktasına geldiği anda Emlak Konut GYO'nun devreye girdiğini, Gayrimenkul ve Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Derneğinin (GYODER) de dahil olmasıyla tarihi bir kampanya düzenlendiğini aktardı.

Durbakayım, tarihi kampanya sayesinde sektörün üzerinde bulunan kara bulutların dağılmış olduğunu ifade ederek, darbe girişiminin hemen ardından inşaat sektörünün el birliği yapmasının da bu tarihi başarıda çok önemli bir rol oynamış olduğunu belirtti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın öncülüğünde hükumetin bankalara devamlı olarak çağrıda bulunmasının ardından faiz indiriminin gelmiş olduğunu anlatmkta olan Durbakayım, faizlerin %1'in altına düşmesi inşaat sektörüne ilgiyi artırdı dedi.

Durbakayım, peşinatın %25 oranından %20 oranına düşürülmesi, 150 metrekare üzeri olan evlerde KDV oranının aşşağılara çekilmesi gibi yapılmış olan düzenlemelerin 2016 yılında sektörü canlı tutmakta olan diğer unsurlar olduğunu ifade ederek, "Kasım itibarıyla ülke genelindeki konut satışları 2015'in aynı dönemine göre yüzde 4,5 artarak 1 milyon 200 bine yaklaştı. Aralık da açıklanınca yeni rekorun geleceği ve geçen yılki 1 milyon 289 bin rakamını geçeceği kanaatindeyim." dedi.

2017 YILI KONUT SATIŞ HEDEFLERİ BÜYÜK

Ege Yapı Yönetim Kurulu Başkanı İnanç Kabadayı, 2016 yılında yaşanmış olan tüm sıkıntıların 14 yıldır devamlılığını sürdürmekte olan siyasi iktirarın yanında temeli sağlam olan güçlü ekonominin de sayesiyle etkisiz hale getirildiğini ileterek, inşaat sektörünün ekonomik olarak büyümeye katkısı konusunda üzerine düşen görevi yerine getirmiş olduğunu belirtti.

Başkan Kabadayı 2017 yılına ilkişkin beklentilerini şu şekilde dile getirdi:

"Temeli geçmişe göre çok daha sağlam güçlü ekonomisi ve siyasi istikrarı ile ülkemizin 2017 yılında yine pozitif olarak ayrışacağını ve ekonomik büyümenin gelecek yıl 2016'dan daha yüksek olacağına inanıyoruz. Bizler de gayrimenkul sektörü olarak ve sektörün önemli bir oyuncusu olan bir marka olarak sorumluluğumuzun farkındayız. Tüm büyük yatırımlarımıza bu bilinç ile devam edeceğiz. 3 yıllık projeksiyonda toplam yatırım değeri 2.5 milyar TL olan 8 projeyi hayata geçireceğiz. Bunlardan 3 tanesinin inşaatına başladık.

Kentsel dönüşüm sürecinin ivmesinin artarak devam etmesi, konut kredisi faiz oranlarında düşüşün sürmesi, KDV ve alım-satım harcında yapılacak teşvikler gelecek yıl sektörün daha fazla ivme kazanmasını sağlayacak ve ülke ekonomisine daha fazla katma değer oluşturacaktır."

"2017 Konut Satış Beklentisi 1.5 Milyon!" Yorumlar

"2017 Konut Satış Beklentisi 1.5 Milyon!" Benzer Haberler


Artaş İnşaat 3 bin Konut Yapıyor!

Artaş İnşaat 3 bin Konut Yapıyor!

İstanbul sınırları içerisinde güncel olarak 5 adet projesi devam etmekte olan Artaş İnşaat, gelecek yıl içerisinde 5 yeni proje için start vereceklerini açıkladı. Start verilecek olan bu projelerde 3.000'i aşkmış bir sayıda konut bulunacağı ileten Artaş İnşaat, 10 proje için toplamda 2.800.000 metrekare alan üzerinde çalıştıklarını belirtti.. 2017 Konut Satış Beklentisi 1.5 Milyon!

Konut Dokunulmazlığı Nedir?

Konut Dokunulmazlığı Nedir?

Sık sık “konut dokunulmazlığı” ile ilgili görüşler ortaya açıklanmaktadır. Peki, konut dokunulmazlığı nedir? Konut dokunulmazlığı, yasal durum olmaksızın ya da kamu düzenine ait sakıncalar meydana gelmeksizin kişilerin konutlarına girilememesi, herhangi bir arama yapılamaması, eşyaya el konulamamasıdır.

Diyarbakır Sur’da TOKİ konut teslimlerine Az Kaldı

Diyarbakır Sur’da TOKİ konut teslimlerine Az Kaldı

2017 Konut Satış Beklentisi 1.5 Milyon!. Uzun dönemden beri ülkemizin uğraştığı bir sorun olan terör örgütü PKK’nın yıl içerisinde gerçekleştirdiği hain saldırılar ve güvenlik güçlerimizde girdiği sıcak temaslardan dolayı adeta bir harabeye dönen Diyarbakır’ın Sur ilçesi, devlet tarafından gerçekleştirilen faaliyetler ve TOKİ’nin çalışmaları ile baştan inşa ediliyor. Konuya dair ayrıntılar haberimizde…

Adana Konut Projeleri 2017

Adana Konut Projeleri 2017

Adana’da yaşanan kentsel dönüşüm süreci şehirdeki arsa ve konut fiyatlarının artmasına neden olurken, her bütçeye uygun ödeme seçenekleri sunan markalı konut projeleri de hızla yükselmeye devam ediyor. Adana'da 2017 yılında yaşamın başlayacağı konut projeleri.... 2017 Konut Satış Beklentisi 1.5 Milyon!

3. Havalimanı Konut Projeleri

3. Havalimanı Konut Projeleri

Gayrimenkule yatırım yapmayı düşünen, ancak bölge konusunda henüz bir karara varamayan yatırımcılar için, kısa vadede yatırımcısına yüksek getiri sağlayacak konut projelerini sizler için derledik. 3. Havalimanı inşaatına komşu ilçelerde yükselen projeleri bazılarını inceleme fırsatını bulabileceksiniz.

1 Yıl İçerisinde 1.1 Milyon Konut Satışı Gerçekleşti!

1 Yıl İçerisinde 1.1 Milyon Konut Satışı Gerçekleşti!

Tapu Kadastro Genel Müdürlüğünün 2016 yılı içerisinde açıkladığı istatistiklere bakıldığında, Ocak 2016'dan günümüze kadar 1.149.122 konut satılmış durumda. Türkiye genelinde yapılan istatistikte en çok satış yapan iller şu şekilde; İstanbul, Ankara ve İzmir, en az konut satışında bulunmuş iller; Tunceli, Bayburt ve Ardahan olarak belirtildi.. 2017 Konut Satış Beklentisi 1.5 Milyon!

TOKİ Sivas Divriği’de 610 Konut Yapacak

TOKİ Sivas Divriği’de 610 Konut Yapacak

Geçmişten bu güne kadar binlerce konut inşa ederek on binlerce vatandaşın konut sahibi olma hayalini gerçeğe dönüştüren Toplu Konut İdaresi, bu yılın son ayı içerisinde Sivas Divriği’de inşa edeceği konut projesi için ihaleyi gerçekleştirdi ve en kısa zamanda inşaat çalışmalarına başlayacak.

Hangi konut projesinden daire almalıyım?

Hangi konut projesinden daire almalıyım?

Konut proje sayılarının çok hızlı bir şekilde artışa geçmiş olduğu zamanlarda İstanbul, Ankara ve İzmir gibi büyük şehirler haricinde diğer illerde de ciddi bir şekilde konut projeleri yapılmaya başladı. Bursa, Yalova, Çanakkale, Kocaeli, Antalya, Muğla gibi yerlerde de emlak piyasası çok fazla hareketlenme yaşıyor. Buralarda yatırım yapan kişilerin 5-10 yıl sonrasında ciddi kazançlar sağlayabileceğini söyleyebiliriz.