15 Temmuz Hain Darbe Girişimi Mega Projelere Engel Olamadı!

15 Temmuz Hain Darbe Girişimi Mega Projelere Engel Olamadı!
Editör: Zeynep Kaya Gündem 14 Temmuz 2017
1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (İlk Oyu Sen Ver)
Loading...

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Fetullahçı Terör Örgütü tarafından hain darbe girişiminin ardından ulaştırma sektöründe yapılan projelere yönelik birtakım açıklamalar yaptı.

Darbe girişiminin sonrasında 20 Ağustos 2016 tarihinde temeli atılan ve görkemli törenle çok sayıda kişinin katılım gerçekleştirdiği Çamlıca Kulesi ile İstanbul’un görüntüsüne engel olan ve genel dekorasyonunu bozan kulelerin kaldırılmasını amaç edindiklerini aktaran Arslan, ilk aşamada sadece bölgede TRT kulesinin yer alacağını ve İstanbul’da ikinci bir kule daha yapacak olduklarını iletti.

Arslan, Kuzey Marmara Otoyolu Projesi dahilinde İstanbul Boğazı’nda hayata geçirilen YSS Köprüsü’nün 26 Ağustos tarihinde hizmet vermeye başladığını ve dünyadaki en geniş köprü ünvanını aldığını hatırlatarak, köprünün toplam olarak 1.408 metre açıklığının ve artı olarak 2.164 metre toplam uzunluğunun bulunduğunu vurguladı. Aynı zamanda üzerinde raylı sistem barındıran dünyadaki en uzun köprü olduğunuda gururla söyledi.

İç Anadolu’yu Batı Karadeniz’le entegre eden Ilgaz 15 Temmuz İstiklal Tüneli’nin, 1.875 metre yüksekliği bulunan Ilgaz Dağı’nı dize getirdiğini ileten Arslan, birinin 5.370, diğerinin 5.391 metre yüksekliği bulunduğunu toplam olarak 2 tüpten meydana gelen tünelle özellikle kış aylarında trafik kazalarıyla gündeme gelen Ilgaz Dağı’nda ulaşımın çok daha hızlı ve güvenle sağlandığını iletti. Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Tema Tasarım | Osgaka.com