15 Büyük İlin En Kazançlı Yatırım Bölgeleri

truck

Parasını en karlı şekilde değerlendirmek isteyenlere özel İstanbul’dan İzmir’e Tekirdağ’dan Adana’ya en cazip yatırım bölgeleri…

Parasını en karlı şekilde değerlendirmek isteyenlere özel İstanbul’dan İzmir’e Tekirdağ’dan Adana’ya en cazip yatırım bölgeleri…
 
Yüzlerce yıldır parayı bir yatırım aracı olarak kullanırken en garanti yol olarak görülen gayrimenkul özellikle bazı bölgelerde karlı sonuçlar elde edilmesini sağlıyor. Büyükşehirlerde her geçen gün gelişen ve değişen yeni yerleşim bölgeleri ise yatırımcıların gözbebeği. İşte 15 ilin en cazip yatırım bölgesi: 
 
1. İstanbul
 
Hiçbir zaman değerini kaybetmeyen ve muhtemelen kaybetmeyecek olan illerin başında İstanbul geliyor. Özellikle Yavuz Sultan Selim Köprüsü Avrupa Yakası’nda Sarıyer ve Anadolu Yakası’nda Beykoz olmak üzere köprünün geçiş güzergahındaki yerlerin değerini katladı. İş merkezlerinin yoğunlaştığı Maslak-Zincirlikuyu hattı ise İstanbul’un yatırımcılar açısından en karlı bölgelerinden. Yine bir projenin hareketlendirdiği en önemli yer de Arnavutköy. Öyle ki havalimanı projesinin açıklanmasıyla bölgedeki gayrimenkul ve arsa fiyatları iki katına çıktı. Kayabaşı ise yeni Başakşehir olma yolunda hızla ilerliyor. 
Anadolu Yakası’nda da durum pek farklı değil. 2-B Yasası’yla bölgedeki yatırımcıların yüzünü güldüren Alemdağ hala dikkatleri üzerinde toplayan bölgeler arasında. İstanbul’un deniz turizminde önemli bir paya sahip olan ilçesi Şile ve Ağva’da değeri yükselen bölgelerden. 
 
2. Ankara

 
Başkent Ankara’nın geçmişte belli başlı cazip noktaları varken zaman içerisinde bu durum değişmeye başladı. Ankara’nın en gözde yatırım yerlerinin başında Çayyolu geliyor. Lüks konutların yer aldığı bu bölgenin değeri her geçen gün artıyor. Keçiören, Batıkent gibi bölgeler ise ulaşım, altyapı gibi nedenlerle tercih ediliyor. 
 
3. İzmir
 
Yaşam standartının yüksekliğiyle bilinen İzmir’de kentsel dönüşüm projeleri belirleyici faktör. Buna bağlı olarak Balçova, Urla, Menemen gibi bölgeler değer kazanıyor. 
 
4. Adana 
 

Kozan ve Karaisalı Yolu bölgesine uzmanların dikkat çektiği Adana yatırım için cazip illerden. 
 
5. Bursa
 
İzmir Yolu üzerindeki bölgeleri gün geçtikçe değer kazanan Bursa’da Karacabey ön plana çıkan yerlerden. Ayrıca Mudanya ve Göynüklü de dikkat çeken yerler arasında. 
 
6. Sakarya
 
Sakarya’yı ön plana çıkaran bölge Karasu. Bölgeye kurulmakta olan liman Karasu ve geleceği ile ilgili olumlu ipuçları veriyor. Burayı tarihi dokusuyla turistik bölge haline gelen Taraklı, Akyazı bölgeleri izliyor.  
 
7. Konya

 
Yatırımcıların dikkatini çekecek kadar geniş bir arazi potansiyeline sahip olan Konya’da Meram, Selçuklu ve Karatay bölgesi arsa ve sahiplerinin yüzünü güldürüyor. 
 
8. Kayseri

 
Tam bir ticaret ve sanayi şehri olan Kayseri özellikle Kayseri’nin eski merkezine yakın bölgelerindeki mahalleler yatırımcıların çekim merkezi haline gelmiş durumda. 
 
9. Antalya
 
Türkiye’nin turizm üslerinden Antalya’da özellikle tatil beldelerinde gayrimenkuller değerlendikçe değerleniyor. Ancak uzmanlara göre Kepezüstü ve Döşemealtı bölgeleri gelişme potansiyeli olan, yatırımcılar için oldukça uygun yerler. 
 
10. Tekirdağ

 
Sanayi bölgesi olan Tekirdağ’da Çorlu, Çerkezköy gibi ilçeler ön plana çıkıyor. 
 
11. Eskişehir
 
Yıllardır öğrenci şehri olarak bilinen Eskişehir yatırım için de karlı bölgelerden. Yükselişteki yerleri ise Eski Bağlar, Bursa Yolu ve Karabayır Bağları. 
 
12. Muğla
 
Türkiye’nin en çok turist alan illerinden Muğla’da özellikle Bodrum ve çevresindeki hareketlilik yıllardır değişmiyor, katlanarak devam ediyor. Özellikle Türkbükü, Bitez, Yalıkavak gibi bölgeler değerini her geçen gün artırırken Yeniçiftlik yakın zamanda daha çok değerlenecek bölgeler arasında gösteriliyor. 
 
13. Mersin
 
Uzmanlar Mersin’in yatırıma en uygun bölgelerden biri olduğunu belirtiyor. Özellikle Yenişehir ve Mezitli bölgeleri cazip yerlerden. 
 
14. Kocaeli
 

Sanayi kentlerinden Kocaeli’de değerini yitiren hiçbir bölge olmadığını söyleyen uzmanlar Yahyakaptan ve Şehir Merkezi’ne dikkat çekiyor. 
 
15. Trabzon
 
Karadeniz’in en büyük şehirlerinden Trabzon doğasıyla ön plana çıkan turizm bölgelerinden. Bu nedenle yabancı yatırımcılardan da ilgi gören Trabzon’da Körfez bölgesi dikkat çeken yerler arasında. 

kaynak : milliyet

"15 Büyük İlin En Kazançlı Yatırım Bölgeleri" Yorumlar

"15 Büyük İlin En Kazançlı Yatırım Bölgeleri" Benzer Haberler


3 Katlı Büyük İstanbul Tüneli İhalesi Yarın Yapılacak!

3 Katlı Büyük İstanbul Tüneli İhalesi Yarın Yapılacak!

İstanbul trafiğine rahatlık getirmek adına yapılması planlanmakta olan 3 Katlı Büyük İstanbul Tüneli Projesinin mühendislik, etüt ve proje ihalesi yarın yapılacak.. 15 Büyük İlin En Kazançlı Yatırım Bölgeleri

Çeşme'de ki Rezidans Projelerine Çok Büyük Talep Var!

Çeşme'de ki Rezidans Projelerine Çok Büyük Talep Var!

Gayrimenkul sektöründe hızlı hareketlenme yaşayan Çeşme'de hareketlilik tüm hızıyla devam ediyor. Reisdere ve Ilıca bölgesinde bulunan rezidans konutlarda talep patlaması yaşanıyor.

İstanbul'un İki Yakasına 2 Büyük Hastane Yapılıyor!

İstanbul'un İki Yakasına 2 Büyük Hastane Yapılıyor!

15 Büyük İlin En Kazançlı Yatırım Bölgeleri. İstanbul'un her iki yakasında da devam etmekte olan iki dev hastane çalışmalarında artık sona gelinmiş durumda. Sancaktepe üzerinde 400, Seyrantepe üzerinde 600 yataklı 2 hastane 2017 yılı içerisinde hizmete açılacak.

Okmeydanı Kentsel Dönüşüm Projesi Büyük İlgi Görüyor!

Okmeydanı Kentsel Dönüşüm Projesi Büyük İlgi Görüyor!

Okmeydanı Kentsel Dönüşüm Projesine yönelik soruları cevaplayan Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, Kentsel dönüşüm projesiyle alakalı her şeyin en başta planlandığı gibi hiçbir sıkıntı ve problem yaşanmadan devam ettiğini belirtiyor.. 15 Büyük İlin En Kazançlı Yatırım Bölgeleri

Günübirlik Evlere Büyük Ceza!

Günübirlik Evlere Büyük Ceza!

Günübirlik ev kirayanlara 678 sayılı KDK ile birlikte kimlik bildirimi zorunluluğu getirilmesinin sonrasında, İzmir'li işletmeler kayıt altına alınmak adına başvurulara start vermiş durumda. Kayıt altına alınmayan günlük kiralık evlere büyük cezalar var.

Asma Bahçeler ve BulutOrman Evleri için büyük kampanya!

Asma Bahçeler ve BulutOrman Evleri için büyük kampanya!

Bir çok proje içerisinden sıyrılmayı başaran Asma Bahçeler ve BulutOrman Evleri için muhteşem kampanyalar göz kamaştırıyor.. 15 Büyük İlin En Kazançlı Yatırım Bölgeleri

Kentsel Dönüşüm Türkiye İçin Çok Büyük Fırsat!

Kentsel Dönüşüm Türkiye İçin Çok Büyük Fırsat!

Bu yıl 5.si düzenlenmiş olan İnşaat ve Konut Konferansı'nda, sektörün önemli isimleri toplanarak, çeşitli konular üzerinde istişare yaptılar. Çevre ve Şehircilik eski Bakanı Erdoğan Bayraktar, Türk inşaat sektörünün dünya üzerinde pek çok alanda 1. sırada olduğunu dile getirdi.

Samut Comfort City projesine büyük ilgi

Samut Comfort City projesine büyük ilgi

Bir çok projenin arasından sıyrılarak dikkatleri çeken ve uzun zamandır da merakla beklenen projelerden olan Samut Comfort City, yeni çalışmaları ile muhteşem fırsatlar sunuyor.