1.500 Arap Yatırımcı, İstanbul’a Emlak Sektörüne Yatırım Yapmaya Geliyor!

1.500 Arap Yatırımcı, İstanbul’a Emlak Sektörüne Yatırım Yapmaya Geliyor!
Editör: Hasan Aker Gündem 2 Kasım 2018
1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (İlk Oyu Sen Ver)
Loading...

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlığı alabilmek adına gayrimenkule yatırım miktarı 250.000 $’a düşürüldü. Arap yatırımcılar 250.000 $’a düşen vatandaşlık yatırım ücretleri karşısında hızla Türkiye’ye gelmeye başladılar. Yabancıya yönelik yapılan konut satışlarının birkaç gün içerisinde büyük bir hızla artış göstermesi planlanıyor.

Türk Arap Ülkeleri İşbirliği Derneği (TURAP) tarafından 19 farklı Arap ülkesinden gelen toplam 1500 Arap Yatırımcı, İstanbul’a konut sektörüne yatırım yapma amacıyla geliyor. 2018 yılında 2.kez gerçekleştirilecek olan Gayrimenkul Proje Geliştirme ve Finansman Fuarı’nda toplam olarak yer alacak yatırımcı sayısının 1.500 olacağı bilgisi iletiliyor.

Türklere Arap İlgisi!

Hürriyet Gazetesi’nde bulunan bir habere göre, gayrimenkule yatırım gerçekleştirmek suretiyle, Türkiye vatandaşlığı kazanılmasında 1.000.000 $ yatırım yapma zorunluluğu ortadan kaldırıldı. 1 Milyon $ ücretin 250.000 $’a düşürülmesiyle birlikte Arap yatırımcılar hızlı bir şekilde Türkiye’ye gelmeye başladılar. Arap yatırımcılar, Türkiye’de konuta yatırım yapma amacıyla hiçbir fırsatı teğet geçmiyor. Direkt olarak fırsatlara yöneliyor.

Türk Arap Ülkeleri İşbirliği Derneği ve TurabExpo ortaklığıyla gerçekleştirilecek olan söz konusu Fuarda, Türkiye’de konut üretimi yapmakta olan firmalar, Arap yatırımcılar için konultarını tanıtacak ve fiyatları belirtecek. 2017 yılına kıyasla çok daha farklı bir şekilde Türk Arap Ülkeleri İşbirliği Derneği, 19 farklı Arap ülkesinde yapmış olduğu organizasyon birlikteliğinde fuara katılım gerçekleştiren firmalar tarafından konutların Arap ülkelerinde de satışı sağlanabilecek.

19 – 22 Kasım’da Açılıyor

TurabExpo Yapı İnşaat Malzemeleri ve Teknolojileri ile Gayrimenkul Proje Yatırım ve Finansman Fuarı’nın 19 – 22 Kasım tarihleri arasında gerçekleştirilecek olduğu bilgisi ulaştırıldı. Fuarın yapılacağı adres ise Basın Ekspres yolunun hemen üzerinde bulunan Pullman İstanbul Airport & Convention Center olarak belirlenmiş durumda.

Araplar, Projeleri Tanıyacak!

TÜRAP Genel Başkanı Sabuhi Attar, aynı anda gerçekleştirilecek fuarlarla birlikte Araplara yatırım amaçlı konutların tanıtımının yapılmasında, pazarlamasında ve satışında bu fuarların büyük etkisinin olacağını dile getirdi.

Çalışmalara yönelik bir takım değerlendirmeler yapan Attar, İnşaat, konut, gayrimenkul sektöründe Türk ve Arap işbirliklerini ve Türklerin yabancılara yönelik konut satışını artıracak olan projeler geliştirmekte olduklarının altını çizdi.Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Tema Tasarım | Osgaka.com